MEĐUŽUPANIJSKA NL

Remi Orijenta i Lokomotive, slavlje Funtane na Hreljinu

Subota, 05. rujna 2015. 16:30 Napisao/la  SC

Rezultati 2. kola: Orijent - Lokomotiva 1:1, Halubjan - Rudar 1:0, Vinodol - Otočac 3:0, Nehaj - Crikvenica 1:2, Naprijed - Funtana 0:1

Međužupanijska liga NS Rijeka - 2. kolo

ORIJENT 1919 - LOKOMOTIVA 1:1

Igralište na Krimeji. Gledatelja 700

Sudac: Vedran Jelenčić (Kastav)

Strijelci: 0:1 Kuši (76) 1:1 Omerović (79)

Žuti kartoni: Mikulić (Orijent 1919), Bašić, Smolčić, Brkljača (Lokomotiva)

ORIJENT: Mustapić, Gašpert, Paravić (79 Sertić), Baljak, Omerović, Basara, Benić, Babić (70 Radoslović), Mikulić, Grbac, Barišić

LOKOMOTIVA: Stipanov, Brkljača, Leskur, Nemetz, Šolaja, Šestan, Lacković (67 Kuši), Bašić (55 Čubelić), Popović, Smolčić, Begić (46 Bonicioli)

Gradski derbi odigran je na Krimeji, ekipe Orijenta 1919 i Lokomotive podjelile su bodove. Umalo je svojoj bivšoj ekipi golom u 76. minuti presudio Sanel Kuši, no tri minute kasnije poništio ga je Omerović i tako postavio na konačnih 1:1. Domaći navijači smatraju da je Orijent oštećen, dva je puta sudac Vedran Jelenčić u dodatnom vremenu poništavao golove Orijentu. Prvog je zabio Benić, drugog Mikulić, ali niti jedan nije priznat.

Lokomotiva je povela u 76. minuti, akciju su realizirala dva igrača s klupe. Bonicioli je probio desnu stranu pa potom i centrirao. Domaći vratar Mustapić krivo je procijenio let lopte koja je stigal idealno poslužena za Kušija. Napadač u redovima Tihomira Bašića nije propustio kazniti lošu vratarsku intervenciju. Ipak, samo tri minute kasnije Orijent je izjednačio. Nakon ubačaja iz slobodenog udarca u gužvi se na dva metra najbolje snašao Omerović i iz blizine gola Stipanova pospremio loptu za 1:1.

Prvo poluvrijeme ponudilo je malo sadržaja na solidno ispunjenoj Krimeji. Najbolju domaću priliku nije iskoristio Barišić u 41. minuti nakon što se našao sam ispred Stipanova. Za goste je prijetio Bašić (25), dok je pet minuta kasnije probao i Begić. Lokomotiva je mogla do vodstva u 43. minuti, Baljak nije dobro raščistio jednu loptu iz domačeg kaznenog prostora no oba su udarca Lokomotive završila u bloku postavljene obrane.

Orijent je u 82. minuti imao priliku za potpuni preokret rezultata, Grbac je u kontru gurnuo Mikulića koji s vrha kaznenog prostora tuče pored gola.

HALUBJAN - RUDAR 1:0

Igralište Brnasi. Gledatelja 100

Sudac: Zoran Janković (Rijeka)

Strijelac: 1:0 Štimac (64-11m)

Žuti kartoni: Kovčalija, Geler (Halubjan)

Crveni karton: Kovčalija (89 - drugi žuti)

HALUBJAN: Geler, Brnčić, Šipura, Miletić, Samardžija, Kinekla, Štimac (85 Štanfel), Kovčalija, Radan (46 Gatara), Šanjug, Mrvčić (60 Josipović)

RUDAR: Vozila, Jajčević, Mehić, Ljubešić, Licul, Hoxha (82 Peršić), Škopac, Stepčić, Alić, Matulja (71 Maksenčuk), Lazarić (46 Šarin)

Nogometaši Halubjana svladali su Rudar s 1:0 i stigli do prve pobjede u novoj sezoni. Gosti iz Labina bili su blijedi i anemični, prvi puta su ozbiljnije zaprijetili tek tri minute prije kraja, no i tad je vratar Geler lakoćom ukrotio udarac Mehića, iskosa s desne strane, s nekih dvadesetak metara.

Prvi je zaprijetio Radan, no njegov udarac iskosa s dvadeset metara u 18. minuti odlazi preko grede. Četiri minute kasnije gostujuća obrana zaboravlja Kinkelu, koji sa dvanaest metara, nakon ubačaja iz kornera šutira glavom, ali Vozila brani. Isti epilog bilježi se tri minute prije odmora, kada je šutirao Šanjug s nekih dvadeset i pet metara. Minutu prije ostalih Janković u svlačionicu šalje Kovčaliju koji pogibeljno starta na Ljubešića i zarađuje drugi žuti karton.

Iako brojčano inferiorni domaći i u nastavku opasnije prijete. U 59.minuti Štimac opasno ubacuje ali je Mrvčić bio zamalo prekratak. Onda se dogodio trenutak odluke. Šarin u 63. minuti fatalno griješi na centru, Miletić se sručio prema Vozili, Hoxha ga ruši, Janković bez puno dvojbi pokazuje na bijelu točku, a Štimac sigurnim udarcem donosi domaćinu tri boda. Mogao je Štimac u 81. podebljati svoj učinak, no Vozila mu je sjajnom paradom izvadio iz samih rašlji udarac sa osamnaest metara.

JADRAN - MLADOST 3:1

Igralište Veli Jože, Poreč. Gledatelja 120

Sudac: Zvonko Radić (Kastav)

Strijelci: 1:0 Ereiz (13) 2:0 Kepčija (30) 2:1 Halilović (41) 3;1 Tikas (68)

Žuti kartoni: Ilić (Jadran), Marijanović, Stojanović (Mladost)

JADRAN: Petrušić, Belušić, Pelizzar, Ilić, Tomić, Kepčija, Ereiz, Šendula (79 Užila), Sumić, Tikas (70 Videkić), Dujanić (65 Banić)

MLADOST: Perković, Nišević (58 Stojanović), Racan (46 Peršić), Vijatović, Marijanović, Ilić (70 Livović), Halilović, Đerđaj, Bogdan, Deak, Valčić

Fažanci su imali početkom nastavka na Velom Joži prigodu usporiti novog lidera lige, ali su i na kraju mogli daleko lošije proći od konačnih 3:1. Dojam je nakon prvih 180 minuta lige kako Porečani bodove mogu izgubiti samo slučajno.

U 10. minuti poveli su Porečani. Odbijala se lopta po ivici šesnaesterca, a kada je stigla na nekih trinaest metara, Franjo Ereiz ju je jakim udarcem poslao iza Perkovića za 1:0.

Ubrzo nakon toga gosti imaju dvije prigode, prvu je zapucao Vijatović nakon sjajne minijature Ilića, a onda i on sam nakon lijepe lopte Racana. Kada gosti nisu zabili, Kepčija je u 30. minuti najprije Marijanoviću gurnuo kroz noge na rubu šesnaesterca, a onda preciznim udarcem pogodio za 2:0.

Ipak, do predaha su Fažanci smanjili. Ilić je uposlio Halilovića, a ovaj rutinski poentirao kraj Petrušića četiri minute prije kraja prvog dijela. U drugom dijelu obje momčadi imali po jednu prigodu, a točku na i stavio je Denis Tikas, glavom nakon kornera.

VINODOL - OTOČAC 3:0

Igralište Bahalin. Gledatelja 200

Sudac: Davor Majnarić (Rijeka)

Strijelci: 1:0 Tomić (9-11m) 2:0 A. Petrinović (11) 3:0 Perušić (90)

Žuti kartoni: Filipović, Brusić, Tomić, Lagumdžija (Vinodol), Banić, Sladović, F. Kostelac, Anić, A. Kostelac, Radončić (Otočac)

VINODOL: Torbarina, Radetić, Lenac, Brusić, A. Petrinović, Filipović (46 Rubčić), Ausilio, Mataija, Tomić, T. Petrinović (78 Lagumdžija), Buljat (60 Perušić)

OTOČAC: Božičević, F. Kostelac (75 Marincel), Anić, Banić, Rudelić (75 Radončić), Tomac, Vukić (66 A, Kostelac), Krznarić, Burić, Lulić, Sladović

Već nakon 11 minuta utakmica je rezultatski bila riješena, Vinodol je dvama pogocima stekao nedostižnu prednost i počeo igrati miran, kontrolirani nogomet.

Prema prikazanom na Bahalinu momčad Otočca ima puno veće brige od poraza protiv Vinodola.

BUJE - ROVINJ 1:1

Gradski stadion. Gledatelja 200

Sudac: Petar Pejkunović (Potpićan)

Strijelac: 1:0 Bojić (36) 1:1 O. Abuselyana (63-11m)

Žuti kartoni: Risonjić, Jugovac, Kapular (Buje)

BUJE: Melon, Bešić, Kapular, Jugovac, Pjevović, Franković, Bojić, Jerkan (66 Čavarović), Uran (79 Jusić), Bašić, Risonjić (79 Čović)

ROVINJ: Denić, Mataja (74 Kazalac), Marinović, Budicin, Perković (46 O. Abuselyana), Hasanbegović, Mihajlović (46 Pamić), Tanković, N. Abuselyana, Vujičić, Funčić

Buje i Rovinj podijeli su bodove i postigli po pogodak. Krenulo je velikim prigodama gostiju. Najprije Melon odlično brani udarac Perkovića u sedmoj minuti, a već u sljedećem napadu gostiju domaći vratar odbija udarac Mihajlovića, a Perković ovog puta loptu šalje nebu pod oblake sa osam metara.

Rovinj je imao više od igre u prvom dijelu, ali je domaća momčad povela u 36. minuti kada 17-godišnji Mario Franković dugom paralelom pronalazi Mihajla Bojića koji prvi stiže na loptu, dolazi ispred Denića i pogađa za 1:0.

Mogli su gosti poravnati u 38. minuti, ali je jak udarac Tankovića sa trideset metara zaustavila greda Melonovog gola. Rovinj je ipak izjednačio, u 63. minuti iz jedanaesterca je bio siguran Omar Abuselyana, a prethodno je lopta u ruku pogodila Jugovca.

NEHAJ - CRIKVENICA 1:2

Igralište Pod Nehajem. Gledatelja 100

Sudac: Tomislav Frlan (Podhum)

Strijelci: 0:1 Njegovan (28) 1:1 Hajdini (47) 1:2 Imamović (66)

Žuti kartoni: Pečanić (Nehaj), Smojver (Crikvenica)

NEHAJ: Baričević, Babić, Vrban (79 Tomljanović), L. Vukelić, J. Prpić, Lopac, Peričić, P. Prpić (64 Ajdini), Pečanić, Hajdini, I. Vukelić

CRIKVENICA: Srok, Mazzarolli, Gašparović, Vukelić, Imamović, Butorac, Kuna, Njegovan (77 Firkelj), Lekaj (66 Zubčić), Smojver, Talić

Sa tri velika boda krenuli su Kirci, skupina navijača i igrača prema nevremenom zahvaćenoj Crikvenici, a munje su simbolično parale nebo odgodivši i finale ovogodišnjeg Ribarskog tjedna, kao pozdrav nogometašima Crikvenice. Bodovi doneseni iz Senja uvijek su vrijedni, ovi startni u prvenstvu imaju i dvostruku vrijednost.

Strpljivo i disciplinirano su igrači Josipa Vukelića sačekavali nalete domaćih igrača. Čvrsta obrambena linija, sa sigurnim Srokom i odličnim Davorom Vukelićem u višestrukoj ulozi stopera, korektora i važne karike u formiranju početne faze napada, otklanjala je sve opasnosti. Sredinu terena čvrsto su držali vrijedni Imamović, ovogodišnje pojačanje Crikvenice iz BiH, te Kuna, sa nizom konkretnih i točnih dodavanja. U liniji zaduženoj za postizavanje golova, na ruku gostima išle su dvije konfuzne obrambene reakcije uskoka.

U 28. minuti Kuna je dodao vrlo korisnu loptu u sredinu kaznenog prostora, pri čemu je izostala pravovremeno reakcija domaće obrane. Njegovan je reagirao oidlično i preciznim udarcem iz kosa pogodio suprotni kut domaće mreže – 0:1.

Sve ovo događalo se je u jeku žestokih napada Nehaja, o čemu rječito govori i statistika. Vratar Strok obranio je osam jakih udaraca upućenih u svoja vrata, Nehaj je imao omjer kornera 7-1, a Pećanić je u tri navrata slobodne udarce vrlo dobro izvodio, ali je lopta svaki puta fijuknula iznad gola. Tijekom utakmice igrači Nehaja su još šest puta pucaali prema gostujućim vratima – neprecizno.

Prvi znakovi nervoze domaćih počele su se ispoljavati nakon poništenog gola iz zaleđa u 20. minuti, a još više nakog spornog prekršaja nad Pećanićem, nakon kojega su domaći igrači, vodstvo i navijači tražili najstrožu kaznu. Gnjev je potrajao tijekom cijele utakmice, pa čak i poslije...

Tek što su krenuli u drugo poluvrijeme, domaći su igrači uspjeli izjednačiti na 1:1. Slobodni udarac Nehaja propuštali su redom igrači obrane Crikvenice, a lopta je iznenadila Hajdinija, pogodila ga u leđa i prevarila Sroka za izjednačenje.

U 63. minuti, skoro identično kao i kod vodećeg pogotka Crikvenice, lopta ubačena u srce šesnaesterca, pronašla je Bernarda Imamovića, koji je strelovito reagirao i ubacio loptu u mrežu nemoćnog Baričevića - 1:2.

U 71. još jednom odlična akcija Pečanić - Peričić, ali je Sandro Srok siguran i na mjestu. U završnici susreta opasniji su gosti, te je sa dvije obrane Baričević sačuvao svoju mreću od novih iznenađenja. Najprije je Zubčić dobro ubacio loptu Kuni, a njegov udarac brani Baričević, kao i na kraju sudačke nadoknade kontru Crikvenice spriječava dalekim istrčavanjem. (S. Lončarić)

NAPRIJED - FUNTANA 0:1

Igralište Lonja. Gledatelja 100

Sudac: Željko Frković (Gospić)

Strijelac: 0:1 Gjurchinoski (27)

Žuti kartoni: Radmanović, Jasprica, Savić (Naprijed), Ljubas, Lisjak, Lajtman, Vuković (Funtana)

NAPRIJED: Ciani, Čop, Ende, Matešković, Kružić, Radmanović, Pravdica (46 Jasprica), Iskra, A. Petrović, E. Petrović, Merle (46 Savić)

FUNTANA: Lisjak, Radenović, Pinčan, Gjurchinoski, Matika, Vuković, Terlević (57 Fedotov), Sardelin, Ljubas, Lajtman, Buršić

Senzacija drugoga kola se dogodila na Hreljinu. Nogometaši Funtane, iako su stigli brojčano veoma tijesni, pobijedili su momčad Naprijeda.

Travnjak je bio podosta natopljen vodom, a u tome su se u prvom dijelu bolje snašli gosti. Oni su iskoristili imaginaciju Ivana Lajtmana koji je podvalio jednu loptu za Bojana Gjurchinoskog, koji sa sedam metara, u 28. minuti, dovodi Funtanu u vodstvo.

Drugo poluvrijeme donijelo je i Fedotova, najopasnijeg napadača, u momčad Funtane koja je momentalno postala bolja. Imali su dvije poluprigode i jednu sjajnu, u 66. minuti, kada Gjurchinoski povratnom loptom pronalazi Lajtmana, a ovaj šutira preko gola. Domaćin je u nastavku utakmice bio potpuno nevidljiv.