MEĐUŽUPANIJSKA NL

Rovinj uzeo bodove s Krimeje, novi posrtaj Lošinja

Subota, 12. ožujka 2016. 15:02 Napisao/la  SC

Rezultati 18. kola: Orijent - Rovinj 1:2, Naprijed - Crikvenica 2:0, Nehaj - Lošinj 3:1

Međužupanijska liga NS Rijeka - 18. kolo

ORIJENT - ROVINJ 1:2

Sudac: Branko Vučinić (Rijeka). Gledatelja 200

Strijelci: 0:1 Šestan (16-ag) 0:2 Matošević (18) 1:2 Baljak (57)

Žuti kartoni: Pamić, Ćosić, Perković (Rovinj)

Crveni kartoni: Hasanbegović (62 - prekršaj nad igračem u prilici za pogodak), Conte (80 - udaranje suparnika)

ORIJENT: Šestan, Andrić (46 Sertić), Conte, Radoslović (71 Basara), Omerović, Barišić, Baljak, Babić (46 Kovačić), Mikulić, Prtenjača, M. Petrović

ROVINJ: Peruško, Cvijetić, Sošić (33 Hasanbegović), Maružin (90 Tanushi), Perković, Špiranac, Tanković, Pamić, Marinović, Matošević (67 Ćosić), Funčić

Dominik Šestan dugo će pamtiti prvu utakmicu Orijenta na obnovljenom travnjaku. Povratak Orijenta 1919 na Krimeju umjesto fešte pretvorio se žalopojku zbog pogrešaka vratara Šestana. Sve je bilo gotovo za samo dvije minute.

Dok se pogrešno istrčavanje u 18. minuti donekle može svrstati u iznuđene vratarske pogreške, Šestanov autogol u 16. minuti spada u nogometne bizarnosti.

Vratar Orijenta izašao je ulijevo na peterac da bi nogom primio lagano upućenu loptu, naizgled rutinska reakcija završila je neočekivanom tehničkom pogreškom i autogolom koji će se dugo prepričavati. Uzalud je Šestan uklizavanjem pokušao dostići loptu, koja je prešla gol-crtu na opće iznenađenje...

Trebalo je stizati ničim izazvan zaostatak od dva pogotka bez Sanjina Grbca. Unatoč naglašeno nesigurnoj igri u zadnjoj liniji obrane, momčad Orijenta pokušavala je kroz pritisak anulirati prednost gostiju.

Stvorili su domaćini dvije, tri izgledne pozicije za pogodak, najveću priliku propustio je realizitati Mikulić.

U 39. minuti Pretnjača je glavom idealno proigrao Mikulića ispred kojega je stajao samo vratar Peruško, kada je napadač Orijenta glavom s dva metra loptu poslao ravno u ruke vrataru Rovinja.

U prvom dijelu igrači Rovinja u nekoliko kontinuiranih napada pokazali su naznake momčadi koja teži nadigravanju. U drugom dijelu utakmice gosti su branili i obranili prednost iz prvoga dijela.

Nakon odmora u vrhu napada Orijenta stajao je iskusni Sertić, što je značilo da će početi ubacivanja na visokog napadača. Stvorio je Orijent nekoliko (polu)prilika, ublažio poraz Baljkovim pogotkom u 57. minuti, dvadesetak minuta s igračem više pokušavao izbjeći poraz u prvoj utakmicu na Krimeji, ali nije išlo.

Od 62. minute Orijent je igrao s igračem više, Hasanbegović je isključen nakon prekršaja nad Pretenjačom. Prenervozni su bili igrači Orijenta da bi iskoristili prednost!

U 80. minuti Conte je zbog udaranja protivničkog igrača dobio crveni karton i umnogome olakšao posao gostima.

NAPRIJED - CRIKVENICA 2:0

Igralište Lonja. Gledatelja 200

Sudac: Maksimiliano Radetić (Rovinj)

Strijelci: 1:0 E. Petrović (40) 2:0 Tomić (73-11m)

Žuti karton: Imamagić (Crikvenica)

NAPRIJED: Ciani, Lončar, Iskra (82 Juraga), Kružić, Tonković, Čop, Blašković (60 Pravdica), Jasprica, A. Petrović (82 Lukačić), Tomić, E. Petrović

CRIKVENICA: Srok, Mazzarolli, Krajina, Vukelić, Smojver, Xheladini, Imamović, Butorac, Njegovan (46 Vrbos), Kuna, Buršić (15 Imamagić)

Nogometaši Naprijeda bili su uspješniji u susjedskom derbiju sa Crikvenicom i pobijedili 2:0.

- Uvjeti su bili apsolutno nenogometni. Orkanska bura je onemogućavala igru, ali mi smo se bolje snašli, pokazali veću nogometnu inteligenciju. Poveli smo na vrijeme, a zatim kontrolirali igru i uspjeli zabiti i drugi pogodak. Imali smo i više šansi od Crikvenice, rekao je trener Naprijeda Marin Mikac.

I trener Crikvenice Josip Vukelić istaknuo je kako je Naprijed posve zasluženo slavio.

-  Jako teški uvjeti za igru! Imali smo na početku neke šanse, dok nam se Buršić nije ozlijedio. Mogli smo nešto napraviti kod 0:0, ali i kasnije. Ipak, kada se pogleda cijela utakmica, Naprijed je zasluženo pobijedio, rekao je Vukelić.

HALUBJAN - FUNTANA 1:2

Igralište Brnasi. Gledatelja 60

Sudac: Danijel Trbulin (Kastav)

Strijelci: 0:1 Pinčan (28) 0:2 Vuković (61) 1:2 Štimac (68-11m)

Žuti kartoni: Miletić, Kinkela, Geler (Halubjan), Vuković, Matika, Pinčan (Funtana)

HALUBJAN: Geler, Samardžija, Šipura (67 Radan), Miletić (84 Štanfel), Pinjuh, Kinkela, Štimac, Kovčalija, Šanjug, Bilobrk, Vukelić (46 Miočić)

FUNTANA: Lisjak, Radenović, Buršić, Pinčan, Gjurchinoski (90 Smoljan), Matika, Vuković, Popović, Ljubas, Kazalac (72 Jugovac), Fedotov (86 Šegon)

Nogometaši Halubjana nisu uspjeli osvojiti bodove u srazu sa Funtanom, a prema riječima trenera Halubjana Nenada Sušnja slavlje gostiju je bilo posve zasluženo.

- Ma, najbolje bi bilo sve zaboraviti. Gosti su dva puta pucali na gol iz prekida i dali golove. Mi smo imali jalovu nadmoć posebno u prvom poluvremenu. Nije bilo baš nekih izraženih šansi, a kada smo i bili u prilici u nastavku, bili smo prenervozni da bismo ih realizirali. Funtana ima iskusnog vratara Lisjaka, doista zasluženo slavlje gostiju, rekao je Sušanj.

NEHAJ - LOŠINJ 3:1

Igralište Pod Nehajem. Gledatelja 100

Sudac: Gabrijel Flegar (Rijeka)

Strijelci: 1:0 Biondić (14) 2:0 Lopac (33) 3:0 Baričević (35) 3:1 Frolja (69)

Žuti kartoni: Špalj, Biondić, Bilen, J. Prpić (Nehaj)

NEHAJ: Baričević, Babić, Massarini (58 Hajdini), L. Vukelić, Špalj, J. Prpić, Pejanović (54 Bilen), Lopac, I. Vukelić, Biondić (77 Nekić), P. Prpić

LOŠINJ: Stipanov, Gašpert (46 Frolja), Valenčić, Viskić, Jergović, Stanić, Marić, Kauzlarić, Padovan (46 Jerneić), Babić, Gršković (80 Faflja)

Dogovorom klubova i službenih osoba, utakmica Nehaja i Lošinja započela je pola sata prije drugih utakmica, zbog povratka gostiju vezanih za trajekt i vremenske uvjete, koji su pod Nehaj kulom bili sve ne samo dobri. Naprotiv – bili su na granici regularnosti.

Domaćin odlučan da na početku proljetnog dijela prvenstva, a na pogon entuzijazma iz prve dvije utakmice prvenstva, krenuo je odlučno i sa željom da niz neporaženosti ostane i nakon ove utakmice.

Već u 16. minuti počela se je tresti mreža nesigurnog Stipanova. Karlo Biondić probio je obranu Lošinja po desnoj sstrani, riješio se je 2-3 čuvara i svoj mini-uradak završio udarcem, koji je prošao na desnu stranu od vratara gostiju 1-0.

Vlade Lopac strijelac je drugog pogotka Uskoka lijepim udarcem sa 16-17 metara samo petnaestak minuta nakon orvog pogotka.

Radost se domaćih igrača i navijača nije stišala, a ljubimac domaćih, vratar Igor Baričević drugu utakmicu uzastopno upisuje se u listu strijelaca. Slobodni udarac na polovici Nehaja izveo je domaći vratar sa 60 metara udaljenosti, a lopta je uz pomoć vjetra uletjela vrlo efektno u mrežu gostiju 3-0.

Na taj način domaći kapetan Igor Baričević, koji već 11 godina uvijek sa istim žarom i uspjehom brani vrata Uskoka, u svoj ovogodišnji napadački opus upisao je četvrti bod. U dvije utakmice bio je strijelac, a u dvije je dodao još dvije direktne asistencije...

Promjenom strana jaka bura postala je saveznik gostiju. Osim počasnog pogotka dalje nije išlo za jesenskog vice-prvaka, koji više nije momčad iz prvog dijela prvenstva.

Valenčić je nakon prodora ubacio loptu negdje na desetak metara ispred domaćg gola gdje se je najbolje snašao Matteo Frolja – 3:1.

Trener gostiju Aldo Stipanov sigurno će imati nešto za prigovoriti svojem sinu i vrataru Lošinja. (T. Lončarić)

VINODOL - MLADOST 0:0

Igralište Bahalin. Gledatelja 200

Sudac: Dalibor Šušnjar (Klana)

Žuti kartoni: A. Petrinović (Vinodol), Halilović, Ilić, Ljevar (Mladost)

VINODOL: Torbarina, Smolčić (80 Perušić), Lenac, Uremović, A. Petrinović, Filipović, Tomić, Buljat (60 Šmit), Radetić, Mataija (79 Pavelić), T. Petrinović

MLADOST: Cindrić, Stojčević, Bobić, Ilić (80 Bagaraić), Vujičić, Halilović, Vijatović, Livović, Đerđaj, Stojanović, Kostešić (87 Ljevar)

Gosti, čim su stupili na Bahalin, jasno su naznačili cilj koji su zacrtali još po polasku iz Fažane. Postavljena je vrlo disciplinirana formacija 4-5-1 sa striktnim pokrivanjem domaćih bokova što je u posljednje vrijeme izraziti "forte" Vinodola. U lakšoj realizaciji iskusnijim gostima na ruku su išli i uvjeti na terenu. Vrlo jaka bura, posebno u drugom poluvremenu onemogućila je obostrano razvoj igre.

Sa druge strane domaći igrači željeli su osvojiti teren sa nabacivanjem lopti, koje su u zraku mijenjale putanju zbog bure. Vinodol se u ovoj utakmici iako je bio domaćin, nije prilagodio uvjetima na terenu, u možda i najslabijoj ovogodišnjoj utakmici.

Gosti su prvi probali spustiti loptu na zemlju, pa je Ilić pokušao po boku pobjeći sigurnoj obrani Vinodola, ali predugi for postao je pod naletima bure još duži.
U protunapadu Mataija ubacuje loptu pred gostujuća vrata, ali je Cindrić pravovremeno presjekao ubačaj. Do odmora igra je ostala rastrgana i bez opasnosti za nezaposlene vratare.

Početkom nastavka u 48. minuti Cindrić pravovremeno reagira i odvažnim istrčavanjem odnosi loptu ispred domaćih napadača. Istim ishodom završio je napad Vinodola točno nakon sat vremena utakmice, ali je spremni Cindrić ponovno istrčao, a ovoga puta glavom izbio loptu u izglednoj domaćoj kontri.

Najveća, ujedno i jedina prilika na utakmici dogodila se u 65. minuti. Halilović je sam i neometan pucao na domaća vrata sa 5-6 metara glavom, a Torbarina je sjajnom reakcijom nogom, spriječio odlazak bodova sa Bahalina.

Domaća prilika ukazala se je u 84. minuti nakon šestog domaćeg kornera, kada je Uremović pucao glavom, ali je lopta otišla preko gola.

Fer i korektna utakmica u kojoj je odličnu igru kod gostiju prikazao Mark Kostešić, povratnik na terene nakon skoro godinu i pol dana izbivanja zbog ozljede.          (S. Lončarić)

JADRAN - RUDAR 0:0

Igralište Veli Jože. Gledatelja 150

Sudac: Davor Majnarić (Rijeka)

Žuti kartoni: Sulejmani, Dujanić, Sumić, Videkić, Đurić (Jadran), Bilić, Čudić, Načinović, Juričić (Rudar)

JADRAN: Bugarin, Ilić, Užila (46 Šuman), Tomić, Kepčija, Šendula (77 Ereiz), Sumić, Đurić, Dujanić, Sulejmani (46 Šoškić), Videkić

RUDAR: Radočaj, Načinović, Jajčević, Čudić (90 Knapić), Juričić (90 Licul), Ivanović (88 Škopac), Stepčić, Maksenčuk, Mehić, Bilić, Matulja

Jadran i Rudar odigrali su pravi prvenstveni derbi, iako se radi o momčadima koje dijeli na ljestvici čak 26 bodova. Domaćin je bio bolji, ali ne pokazuje onu lakoću dominacije kakvu su imali jesenas pa su Kovari obranili bod po koji su i došli.

U devetoj minuti centrira Užila, a Kepčija šutira nogom pored gola da bi tri minute kasnije Dujanić napravio „dar mar“ po lijevoj strani te idealno uposlio Sulejmania koji puca preko gola.

U 18. Kepčija postiže pogodak iz nedozvoljene pozicije, a u 21. Ivanović vara Đurića koji ga ipak sustiže te u posljednjem trenutku blokira njegov udarac. Videkić je u 54. minuti šutirao s 20 metara, ali je lopta prošla pokraj gola.

U 71. Kepčija prijeti iz okreta, ali Radočaj udarac brani. Minutu nakon toga najbolja prigoda gostiju. Tin Ivanović je idealno poslužio Juričića koji, doduše iskosa, kreće sam na Bugarina, ali porečki vratar brani udarac.

U 74. minuti Jadran je mogao do pogotka, ali je Mehić obranio udarac na gol-crti.

BUJE - OTOČAC 1:0

Gradski stadion. Gledatelja 80

Sudac: Petar Pejkunović (Potpićan)

Strijelac: 1:0 Bojić (71)

Žuti kartoni: Fabijančić, Košćuk, Franković (Buje), Vukić, Sladović, Marincel, Božičević (Otočac)

BUJE: Košćuk, Uran (60 Jerkan), Horvat, Fabijančić, Peculić, Krizmanić, Čović, Bojić, Premužić, Bašić, Franković (66 Pavlović)

OTOČAC: Božičević, Kostelac, Banić, Rudelić, Plecić, Čurčić (27 Golić), Vukić, Krznarić (68 Marincel), Burić, Benčić (33 Sladović), Bunjevčević

Iako pojačani Leom Plecićem, nogometaši Otočca u Bujama izgledali su vrlo loše. Samo ih je mlađahni vratar Božičević spasio katastrofe, a kada se činilo da će realizacija još jednom koštati Viškovićeve nogometaša, bujski junak i ovog puta je bio Mihajlo Bojić.

Već u prvoj minuti Vukić šutira s vrha šesnaesterca, ali Koščuk odlično brani. Dvije minute kanije Franković prijeti glavom sa peterca, ali ravno u Božičevića. U razmaku od 17. do 20. minute Bojić, Uran i Peculić prijete udarcima iz daljine, ali svi udarci završavaju pored gostujućeg gola.

Domaćini stišću goste u šesnaesterac, ali svi ti pokušaji završavaju pored gola Božićevića ili domaćini kompliciraju u gostujućem šesnaestercu te gostujuća obrana sve čisti.

U 55. minuti Bašićev udarac odlazi preko gola, prije toga imao je Premužić „zicer“, da bi u 70. minuti Fabijančićev „slobodnjak“ odlično obranio Božičević. Pet minuta kasnije, Pavlović centrira, a Premužić šutira pokraj gola.

Trenutak odluke bio je u 78. minuti kada Mihajlo Bojić sa dva metra iz gužve pogađa za 1:0. U pretposljednjoj minuti Jerkanu Božičević odbija loptu koja dolazi do Peculića koji dodaje Bojiću, ali Božičević brani i lopta ide u korner. U nastavku akcije Horvat puca sa tridesetak metara, Božičević skreće loptu rukom u gredu.