MEĐUŽUPANIJSKA LIGA

Jerneić zaustavio lidera, Naprijedu derbi u Bujama

Subota, 28. veljače 2015. 17:34 Napisao/la  SC

Rezultati 16. kola: Grobničan - Mladost 1:2, Lošinj - Halubjan 1:0,  Buje - Naprijed 0:1

Međužupanijska liga - 16. kolo, rezultati:

GROBNIČAN - MLADOST 1:2

Stadion Mavrinci. Gledatelja 100.

Sudac: Danijel Klarić (Ratulje)

Strijelci: 0:1 Livović (26) 0:2 Halilović (66) 1:2 Prtenjača (90+1)

Žuti kartoni: Benić, Miculinić, Miškulin (Grobničan) Marijanović, Ljubešić, Peruško, Hoxha, Vijatović (Mladost)

Crveni karton: Vijatović (68 - drugi žuti)

GROBNIČAN: Šestan, Jukić, Vukelić, Miculinić, Žeželj, Prtenjača, Babić, Conjar, Cianci, Brdar, Benić (69 Miškulin)

MLADOST: Perković, Ljubešić (45 Halilović), Vijatović, Deak, Bogdan (82 Dedić), Peruško (75 Nišević), Valčić, Hoxha, Pavić, Marijanović, Livović

Iako su ambiciozni otišli na Mavrince, priznati će nogometaši Mladosti kako se njihova pobjeda tamo ipak nije očekivala. Ipak, njihovom slavlju nema zamjerki pa sada mirno putuju na gostovanje u Funtanu. Mrežu domaćih načeo je Livović u 26. minuti kada je na prvoj vratnici loptu skrenuo u mrežu nakon centaršuta Valčića. Imali su domaći nekoliko udaraca iz daljine, ali bez većih prigoda.

U drugi dio Fažanci ulaze sa Halilovićem u špici napada i to se osjetilo. Igrala se 66. minuta kada je upravo on bio brži od domaće obrane na jednu dugu loptu iz gostujuće polovice te smireno poentirao za 0:2. Domaći su uspjeli tek smanjiti rezultat u posljednjoj minuti preko Prtenjače na asistenciju Brdara.

LOŠINJ - HALUBJAN 1:0

Igralište na Malom Lošinju. Gledatelja 150.

Sudac: Vladimir Merle (Rijeka)

Strijelci: 1:0 Jerneić (51)

Žuti kartoni: Gašpert, Mrvac (Lošinj), Miletić, Štimac (Halubjan)

LOŠINJ: Radman, Gašpert, Valenčić, Jergović, Udović, Kauzlarić (80 Mrvac), Martuslović (80 Francetić), Tuzlak (89 Baljak), Jerneić, Mrvac, Lazić

HALUBJAN: Bedenik, Baljak, Omerović, Miletić, Pinjuh, Kinkela, Štimac, Kučinić, Begić (46 Mrvčić), Šanjug, Josipović

U rovovskoj borbi na Čikatu, za nijansu bolji nogomet pružili su gosti, jesenski prvaci lige, a najveća šansa Lošinja bila je pretkraj prvog poluvremena, kada je nakon udarca iz kuta Jergović pogodio gredu.

U šestoj minuti nastavka, slobodni udarac s ruba kaznenog prostora izveo je Saša Kauzlarić, lopta je došla Josipu Jerneiću koji iz okreta gađa u mrežu vratara Bedenika. Gosti su svim silama nastojali doći do poravnanja, no u dvije izrazite prilike spretniji se pokazao vratar domaćih Velimir Radman.

Sastav "Lošinja" istrčao je s nekoliko prinova u odnosu na jesenski dio, pa je tako u prvoj jedanaestorici bila trojica domaćih igrača (Jerneić, A. Mrvac, Martuslović), uz još dvojicu koji su dobili sitnu minutažu na kraju (T. Mrvac, Baljak). (B. Purić)

CRIKVENICA - FUNTANA 1:3

Gradski stadion. Gledatelja 50.

Sudac: Vedran Jelenčić (Kastav)

Strijelci: 0:1 Đurčinoski (23) 1:1 Butorac (56) 1:2 Fedotov (68) 1:3 Fedotov (78)

Žuti kartoni: Smojver, Matešković, Špiranec (Crikvenica) Jugovac, Popović (Funtana)

CRIKVENICA: Srok, Matešković, Murica, Ivanda, Pristušek (46 Firkelj), Iskra, Jovanović, Špiranec, Gašparović, Smojver, Butorac

FUNTANA: Lisjak, Šegon, Đurčinoski, Bošnjak (90 M. Štifanić), Sardelin (61 Radenović), E. Štifanić, Popović, Krijan, Fedotov (84 Đumić), Buršić, Jugovac

Prva pobjeda nogometaša Funtane u gostima. Istini za volju, nad Crikvenicom ovih dana „lete“ tmurni nogometni oblaci, ali bez obzira na to, Lajtmanovim nogometašima je ovo veliki poticaj za naredne susrete. Prvi dio obilježila je katastrofalna igra Crikvenice i nešto bolja Funtane koja je do pogotka stigla nakon poklona domaćeg vratara kojem je Đurčinoski jednim dijelom tijela, teško je reći kojim, ubacio loptu iza leđa.

Imala je Funtana u prvom dijelu još jednu prigodu. Bošnjak je spustio jednu visoku loptu za Krijana, ali udarac potonjeg nije bio na razini, a odmogao mu je i vjetar. U 50. minuti prigodu za domaće ima Špiranec, ali mu Lisjak odlično „ulazi“ u šut. Šest minuta kasnije Butorcu je živi zid Funtane pomogao da postigne pogodak iz slobodnog udarca.

U 68. minuti nova nespretna reakcija Sroka. Slobodnjak sa 25 metara iskosa izveli su gosti, a lopta je dugo putovala, pa uz pomoć vjetra okončala na vratnici. Odbijanac od iste u mrežu je pospremio Fedotov. Konačnih 1:3 postavio je upravo Marinko Fedotov nakon što se sjurio iz svoje polovice, izdržao dva duela i poentirao pokraj Sroka za zasluženu pobjedu gostiju.

BUJE - NAPRIJED 0:1

Gradski stadion. Gledatelja 200.

Sudac: Zoran Vasiljević (Fažana)

Strijelci: 0:1 Lukačić (53)

Žuti kartoni: Dorčić, Ende, Behđeti (Naprijed)

BUJE: Milocani, Uran, Višković, Uzelac, Huskić, Pavlović (74 Premužić), Čović (81 Čavarović), Šoškić, Bojić, Horvat, Bašić (67 Antunović)

NAPRIJED: Grlj, Čop, Ende, Kružić, Simanović, Radmanović, Jović (82 Tonković), Jasprica, Petrović, Dorčić (46 Lukačić), Škulić (46 Behđeti)

Naprijed nije očarao u Bujama, ali su pokazali tradicionalno odgovornu igru i zasluženo upisali pobjedu. Domaći sastav može žaliti za propuštenim prigodama. Prvi dio protekao je u ravnopravnoj igri u kojoj je svaka momčad imala po jednu prigodu. Ona bujska dogodila se u 31. minuti kada Bojić bježi čuvaru po lijevoj strani te ubacuje u sredinu gdje Pavlovič loše šutira iz trka. Sedam minuta kasnije Jović ubacuje s lijeve strane, a Jasprica puca pored gola.

U nastavku je trener gostiju Gajzler u igru uveo Behđetia i Lukačića i upravo u njihovoj suradnji stigli su Hreljinci do gola. Lukačić je „zakucao“ ispred Milocania u 52. minuta na centaršut Behđetija.

U 66. minuti Petrović sa 17 metara trese gredu, a pet minuta kasnije Buježi traže jedanaesterac zbog igranja rukom, ali sudac ostaje nijem. Buje su do samog kraja pokušavale poravnati, ali jedino do čega su uspjele je korner iz kojeg je Bojić glavom zaprijetio, no Grlj je obranio taj udarac.

NEHAJ - PAZINKA 3:0

Igralište pod Nehajem. Gledatelja 100.

Sudac: Slaven Skender (Rijeka)

Strijelci: 1:0 Pečanić (4) 2:0 Pečanić (48) 3:0 P. Prpić (62)

Žuti kartoni: Pečanić, P. Prpić, Vrban (Nehaj) Vale, Tomišić (Pazinka)

NEHAJ: Baričević, Šebalj, Bilen (72 J. Prpić), Vukelić, Vrban, Pejanović, Lopac (86 Brajković), P. Prpić, Massarini (61 Tonković), M. Prpić

PAZINKA: Funčić, Rabar, Tomišić, Pinčan, Koraca, Baša (76 Ivetac), Matković (61 Ružić), Flegar (61 Kišić), Videkić, Vale, Erik

Uskoci su utakmicu započeli bez D. Žunića, Tomca, I. Vukelića i Hajdinija. Prisutna je bila i bojazan od orkansle bure, koja je od prve minute savladala igrače, igru i promrzle gledatelje. Senj ispod Nehaj kule zna za svaki reful, nalet bure, zna i birati stranu i trenutke kada bura malo i popusti...

Već u 4. minuti igre domaćinu se ukazuje velika, najveća prilika. Kvrgav teren, nalet vjetra, a lopta pogađa Pinčaa u ruku. Precizan sa 11 metara je Vedran Pečanić – 1:0. Deset minuta kasnije i gosti bučno reagiraju i traže u gužvi pred Baričevićem igranje rukom, ali se igra nastavlja. Do odmora, prije svega zbog jakog vjetra i nemogućnosti kontrole lopte u okviru oba gola nije upućena niti jedna lopta.

U nastavku, već u 47. minuti gosti su imali veliku priliku da izjednače rezultat. Na 7-8 metara ispred gola Baričevića ukazao se je iskusni Vale. I službeno najbolji vratar „kutije šibice“ (već 3-4 godine) reagirao je sjajnim refleksom. Sjajna „lepeza“ odnijela je veliku priliku Pazinke za izjednačenjem. I odmah u protunapadu, vremenskim skoro isto kao i u prvom poluvremenu, na sceni je Pečanić.

Od ove utakmice usamljeni i vodeći prvi strijelac 4. MŽNL PGŽ sjurio se je od centra, ostavio za sobom nekolicinu pratitelja, a ulaskom u kazneni prostor snažno je pogodio suprotni kut Funčića – 2:0.
U 62. minuti odlični Uskoci postižu konačni rezultat utakmice. U gužvi pred gostujućim vratima Pečanić se je oslobodio svojeg čuvara, uposlio je Petra Prpića, a ovaj je sproveo loptu u mrežu za 3:0.

Do kraja utakmice Dabac je pucao odlićno lgavom sa 12 metara, ali je lopta udarila u vratnicu, a uz pomož Funčića otklonjena je posljednja prilika na utakmici. (S. Lončarić)

RUDAR - ROVINJ 2:0

Gradski stadion. Gledatelja 150

Sudac: Zoran Janković (Rijeka)

Strijelci: 1:0 Fejzić (31) 2:0 Juričić (51)

Žuti kartoni: Škiljan, Munjas, Matulja (Rudar) Abdulrazak, Lleshdedaj, Abuselyana (Rovinj)

RUDAR: Vozila, Munjas, Mehić, Škiljan, Juričić, Fejzić (84 Matulja), Barišić, Škopac, Stepčić (69 Alić), Radočaj (60 Kurtić), Jašarević

ROVINJ: Starčić, Abuselyana, Pokrajac, Androšić, Matić (48 Perković), Mihajlović, Tanković, T. Barlecaj, Lleshdedaj, A. Barlecaj, Abdulrazak (60 Čosić)

U istarskom derbiju danas odigranom u Labinu domaćini su slavili i upisali za njih krucijalna tri boda dok su Rovinježi razočarali svime osim pristupom. Odličan je danas u domaćim redovima bio Almir Fejzić. Gosti su prvi zaprijetili, i to ozbiljno, nakon dosadnih 29 minuta. Tanković je ubacio iz kornera, a Barlecaj glavom loptu poslao u donji desni kut, ali sjajnom reakcijom Vozila spašava gol domaćih. Rudar je poveo minutu kasnije. Ubacio je mladi Radočaj iz auta, a Almir Fejzić na prvoj vratnici dočekao loptu glavom i majstorski ju sproveo u suprotnu malu mrežicu za 1:0.

U 52. minuti novi pogodak domaćih. Jednu ubačenu loptu s desne strane Barišić je glavom sproveo prema lijevoj strani gostujućeg gola gdje je u skoku Igor Juričić bio spretniji od vratara Starčića i iz drugog pokušaja pogodio za 2:0. Šest minuta kasnije Mehić odlično centrira s lijevog boka, a Fejzić glavom loptu šalje točno u Starčića. U 65. minuti Juričić „podvaljuje“ loptu za Fejzića koji je ostavlja na visini jedanaesterca za Kurtića koji šutira „iz trka“, a lopta odlazi tik pored gola. U 70. minuti Nuridin Abuselyana centrira s desnog boka, a Agron Barlecaj iz izgledne situacije, u padu glavom šutira preko gola. U posljednjoj minuti susreta Rudar je imao dvije dobre situacije, ali Juričić i Matulja promašuju iz situacija u kojima je bilo lakše pogoditi.

JADRAN - VINODOL 1:0

Igralište Veli Jože, Poreč. Gledatelja 100

Sudac: Danijel Trbulin (Rijeka)

Strijelci: 1:0 Baša (63)

Žuti kartoni: Šendula, Fabijančić, Sumić (Jadran) Šmit, A. Petrinović (Vinodol)

JADRAN: Petrušić, Ilić, Banić (46 Sumić), Kastrati (46 Legović), Fabijančić, Tomić, Baša, Ereiz, Šendula, Banko, Krizmanić (46 Užila)

VINODOL: Torbarina, M. Rubčić (71 Piškulić), Lenac, Filipović, A. Petrinović, Vukelić, Šmit (88 Uremović), Tomić, Mataija, D. Rubčić, T. Petrinović

Iako je Jadran upisao pobjedu, Porečani samo time mogu biti zadovoljne nakon susreta s Vinodolom. Pokazalo se po tko zna koji put da ovaj Jadran ovisi o učinku Edija Baše. Ono čime su nogometaši Jadrana i Vinodola u prvih 45 minuta počastili gledatelje na Velom Joži, teško se može okarakterizirati ozbiljnim seniorskim nogometom, pa je logično da vratari nisu imali posla. Uvidio je to i trener Kukučka koji je iskazao svoje nezadovoljstvo trima istovremenim izmjenama.

A u nastavku, sukladno očekivanju, pojavio se Baša. Igrala se 63. minuta kada je u solo prodoru nanizao trojicu igrača Vinodola, stigao do peterca i pogodio pored Torbarine za 1:0. Do kraja utakmica Baša je još dvaput mogao tresti mrežu gostiju, ali nije iskoristio svoje prigode pa je ostalo minimalno slavlje Porečana.