Kup: Opatija u finalu protiv Grobničana, Krk doživio prvi poraz nakon više od četiri mjeseca

Srijeda, 18. ožujka 2015. 18:57 Napisao/la  SC

Polufinalna utakmica županijskog Kupa: Opatija - Krk 2:1. Opatija je ukupno gledano bila bolja momčad od Krka, u glavnoj ulozi bio je organizator igre i strijelac Antun Dunković

Polufinalna utakmica županijskog Kupa

OPATIJA - KRK 2:1

Igralište Opatije. Gledatelja: 100.

Sudac: Vedran Jelenčić (Kastav) 5,5.

Strijelci: 1:0 Krešić (35), 2:0 Dunković (43), 2:1 Kovačević (80).

Žuti kartoni: Konjić, Tucaković, Kovačević (Krk), Kolić, Dadić (Opatija).

Crveni kartoni: Kovačević (86, drugi žuti), Kurolt (poslije utakmice).

OPATIJA: Iveša 6,5 , J. Rudan 6 (od 70' Radan –), Brozović 6,5, Dunković 7, Kolić 6,5 , Krešić 6,5, T. Rudan 6, Radomir 6 (od 60' Šuker 6), Rukavina 6, Dadić 6, Erceg 6.

KRK: Tomašić 6, Čuturilo 6, Konjić 6 (od 66' Turčić 6), Maglić 6,5, Nenadić 6, Kovačević 5,5, Tucaković 6,5, Pejanović 6, Kurolt 6, Jurasić 6, Zec 6 (od 75' Lugušić –).

Nogometaši Opatije plasirali su se u finale županijskog Kupa, pobjedivši na domaćem terenu Krk rezultatom 2:1. U zanimljivoj utakmici momčad Krka doživjela je prvi poraz nakon 4,5 mjeseca na terenu, koji je tijekom ove sezone u Kupu bio koban za prvoligaša Zagreba, dok je Dinamo pobijedio tek u produžecima. Opatija očigledno ima iskusnu i kvalitetnu momčad kojoj više odgovara nokaut-natjecanje od ligaškog natjecanja.

Opatija je ukupno gledano bila bolja momčad od Krka, u glavnoj ulozi bio je organizator igre i strijelac Antun Dunković. Sudačka trojka nije bila dorasla utakmici dvije ponajbolje momčadi u županiji. Gosti s Krka bili su vrlo nervozni nakon što je završila utakmica, kada je Kurolt zbog nesportskog ponašanja dobio crveni karton. U 86. minuti drugi žuti karton također zbog nesportskog ponašanja dobio je Kovačević.

Momčad Opatije bila je bolja u prvom dijelu utakmice, ali su prvu priliku propustili gosti. U 4. minuti Čuturilo je proigrao Kovačevića, koji je izašao ispred Iveše. Iskusni vratar sačuvao je mrežu i usmjerio tok utakmice prema željama domaćina.

U 35. minuti Krešić je s 18 metara rezantnim udarcem svladao Tomašića i dove domaćine u vodstvo - 1:0. U 43. minuti T. Rudan je pronašao Dunkovića na desetak metara od Tomašića, po preciznom udarcu lopta je završila u mreži - 2:0.

U drugom dijelu gosti su podignuli razinu agresivnosti za koju sudac nije imao razumijevanja. U 60. minuti Pejanović je loše zahvatio loptu u petercu domaćih.

U 71. minuti Dunković je zamalo promašio vrata, a u 72. minuti Toni Rudan nije iskoristio Nenadićevo poigravanje u zabranjenoj zoni. Rudan je oteo loptu, a Tomašić obranio udarac.

U 77. minuti ispred Tomašića pojavio se Kolić, vratar Krka osujetio je pokušaj domaćeg igrača. U 79. minuti akciju je započeo Čuturilo, Pejanović je u nastavku proigrao Kovačevića, koji s 18 metara pogađa sami kut - 2:1.

Opatija će u finalu igrati protiv Grobničana, koji je plasman u finale ostvario odlukom čelništva županijskog saveza.