Srijeda, 26. kolovoza 2015. 21:35 Napisao/la  Stjepan Lončarić

Utakmica pretkola Kupa

NEHAJ - BSK 3:2

Igralište Nehaj. Gledatelja 150

Sudac: Ivan Vučković (Zagreb)

Strijelci: 1:0 J. Prpić (5), 1:1 Meter (11 – 11m), 1:2 Krajček (34), 2:2 I. Vukelić (69), 3:2 Hajdini (82).

NEHAJ: Baričević, Špalj (od 70. Babić), Bilen (od 55. Pećanić), L. Vukelić, Tomljanović, J. Prpić, Peričić, Lopac, I. Vukelić (od 90. Brajković), Hajdini, P. Prpić.

BSK: Ilinčić, Dalić, Mijodanić, Krajček, Tomić, Meter, Dorić, Ištvanić, Marinčić, Kovačić, Horvat (od 46. Tomas).

Goste iz Bijelog Brda, člana 3. HRL – istok, koji su na put krenuli rano jutro (7 sati), dočekala je u Senju jaka, prava senjska bura. Vrlo brzo gosti su se uvjerili u njenu moć.

Slobodni udarac Jurice Prpića sa više od 35 metara, iskosa, koji je bio mješavina ubačaja i direktnog udarca na gol, bura je precizno smjestila iza leđa omalenog Ilinčića, vratara gostiju - 1:0.

Sudac je sjeckao  igru, podosta je zviždaljka bila u prvom planu. Oglasila se i u 11. minuti za kazneni udarac dosuđena za goste. Dvojbena odluka! Meter šalje loptu u desni kut Baričevića, koji je dobro krenuo, ali malo prekratko – 1:1.

Slijedi dugo razdoblje u znaku gostiju. U 23. minuti Tomić se je našao sam pred Baričevićem, koji pravovremeno uletava lepezom u šut i brani siguran gol.

U 34. minuti gosti su odigrali brzu kontru za Krajčeka, koji je krenuo prema domaćem golu. Pred njim su se našla dva domaća stopera, ali ih je na kratkoj dionici od desetak metara hitri Krajček prestigao, a u visni kaznenog prostora uspio je i prebaciti istrčalog domaćeg vratara - 1:2.

Prije odlaska na odmor efektno je škaricama pucao Peričić. Već u idućoj minuti Jurica Prpić je još jednom pucao sa velike udaljenosti, ali je Ilinčić odlično reagirao poučen iskustvom sa početka utakmice.

U nastavku bura se je razmahala i počela okretati vodu na mlin "uskoka". U 69. minuti Ivan Vukelić donosi rijetko lijepim udarcem izjednačenje – 2:2.

Odlični Hajdini sada ima ispomoć u napadu u Pećaniću, pa je obrana gostiju na mukama. Kada su počele priče o izvođenju kaznenih udaraca krenuo je jedan od posljednjih napada Nehaja. Sučelila su se tri napadača Nehaja i isto toliko obranbenih igrača trenera Davora Rupnika. Munjevita proigravanja na vrhu kaznenog prostora i završna egzekucija odličnog Ibraima Hajdinija za 3:2.

Igrači obje momčadi popadali su po podu izmješanih emocija. Ali kraj za zeleno-bijele uskoke udaljen je velikih devet minuta (+3 sudačke nadoknade).

Za igrače trenera Marina Tomljanovića nema izgubljenih lopti. U najboljem izdanju u posljednjih nekoliko godina, Nehaj je protiv favoriziranog gosta ostvario vrijednu pobjedu, koja donosi plasman u iduće kolo kupa. A pjesma igrača, navijača možda još traje...