ŽUPANIJSKI KUP

Kraljevica eliminirala Opatiju, drugoligaš nema za čime žaliti

Utorak, 21. rujna 2021. 18:59 Napisao/la  Igor Vranić

Više od poraza igrače Opatije nakon utakmice mora brinuti činjenica da objektivno nemaju za čime žaliti

Slavlje u Kraljevici

Županijski kup - utakmica osmine finala

KRALJEVICA - OPATIJA 2:1

Igralište Milan Minta Ružić. Sudac: Marin Rožman (Rijeka)

Strijelci: 1:0 Pičuljan (31), 2:0 Stanišić (58), 2:1 Belančić (72)

Žuti kartoni: Rubčić, Stanišić (Kraljevica), Pejanović, Grujević (Opatija)

KRALJEVICA: Bilen, Depeder, Mohorić, Crnković, Kocijan, B. Znamenaček, F. Znamenaček (78 Paljokaj), Sotošek, Pičuljan (74 Tarle), Rubčić (54 Stanišić), Franko

OPATIJA: Berković, Grujević, Malinić, Belančić, T. Maloku, Kožić (61 Ivančić), Heteši (46 E. Maloku), Glavaš (58 Fumić), Pejanović, Petrović (46 Klapan), Bjelanović

Nogometaši Kraljevice u četvrtfinalu županijskog kupa igrat će protiv Grobničana, ova generacija igrača Kraljevica ušla je u noviju klupsku povijest eliminacijom Opatije u četvrtfinalu kupa.

Kraljevica je Opatiju eliminirala pobjedom (2:1) na Oštru u utakmici većim dijelom koje se nije uočavala velika razlika između četvrtoligaša i drugoligaša!

Nije to bila kup-utakmica u kojoj je objektivno slabija momčad ostvarila senzacionalnu pobjedu!

Naprotiv!

Ništa se senzacionalno nije dogodilo na Oštru, više od poraza igrače Opatije nakon utakmice mora brinuti činjenica da nemaju za čime žaliti.

U 10. minuti Bjelanović je iz okreta s ruba kaznenog prostora snažno udario po lopti, Bilen je u letu skrenuo loptu!

Bila je to jedina ozbiljna intervencija 45-godišnjega vratara Kraljevice tijekom cijele utakmice, dojam je da je Opatija pogodak mogla postignuti samo slučajno.

U prvom dijelu poletna, agresivna i trkački zavidno spremna momčad Kraljevice nije drugoligaškoj momčadi dozvolila da uspostavi svrsishodan protok lopte u zadnjoj trećini.

Svi su opatijski pokušaju bili lako predvidljivi i pravodobno osujećeni, dvojica domaćih stopera (Mohorić, Crnković) lakoćom su dobivali ključne duele u zraku i na travi.

Kraljevica je brzo izlazila iz svoje trećine, nekoliko su puta ozbiljno domaćini ušli u završnicu, agresivni pristup isplatio se u 31. minuti.

Berković je izašao iz kaznenog prostora, otela je domaća momčad loptu zadnjoj opatijskoj liniji, Pičuljan je slijeva sam počeo trčati prema praznim vratima, prije ulaska u kazneni prostor mirno je sačekao da Berković projuri u prazno i onda loptu lagano plasirao u nezaštićenu mrežu - 1:0.

Vještim Pičuljanovim pogotkom kaznila je Kraljevica nepažnju u opatijskoj obrani i otišla na odmor s prednošću.

Prednost je mogla biti veća da Trojan Maloku u 26. minuti u gužvi nakon prekida nije uspio loptu zaustaviti na gol-crti.

Odmah na početku drugoga dijela Kraljevica je povećala vodstvo!

Zvuči čudno da je opatijska obrana podlegnula pritisku, spretni Stanišić na drugoj vratnici prihvatio je odbijenu loptu prije nego što je iz okreta s nekoliko metara zatresao mrežu nakon nekoliko suzdržanih reakcija igrača Opatije - 2:0.

Dogodio se indikativan pogodak, jer su sve odbijene lopte tijekom utakmice u pravilu završavale u nogama domaćih igrača!

Nakon drugoga pogotka uslijedila je očekivana reakcija, Opatija se dignula visoko, Kraljevica se spustila nisko, počela je igra na mišiće u kojoj je Belančić efektno postigao pogodak.

U 72. minuti lopta se u gužvi odbila na nogu opatijskog stopera, koji je s 14 metara pogodio rašlje - 2:1!

Više od pola sata pritiskala je Opatija domaću momčad toliko mekano da se prilika mogla dogoditi samo nakon isforsirane pogreške nekoga igrača Kraljevice.

Međutim, u igri "jedan na jedan" domaći su igrači bez problema čuvali prilaze vratima besposlenog Bilena, Glavaš (52) i E. Maloku (66) pokušali su nešto opasnijim udarcima izvana.

Najbolju priliku Opatija nije iskoristio nakon što se domaća momčad ohrabrila i duboko ušla u protivničku polovicu, na kraju brze kontre (83) Bjelanović nije dobro zahvatio loptu.

Nije domaća momčad izgledala bezazleno u kontrama, u 88. minuti Franko je u izglednoj situaciji "dva na jedan" odabrao treće rješenje.