ČETVRTA HNL- ZAPAD

Halubjan svladao Jedinstvo

Subota, 24. ožujka 2012. 17:25 Napisao  Marko Babić

Halubjan - Jedinstvo Omladinac 3:1 (3:1). U 39. minuti Štimac je izbrio najstrožu i pretvorio je u pogodak

Halubjan - Jedinstvo Omladinac 3:1

Utakmica 20. kola Četvrte HNL - zapad: Halubjan - Jedinstvo Omaldinac 3:1 (3:1). Igralište na Brnasima. Gledatelja: 100. Sudac: Danijel Krtić - 5. Pomoćnici: Janković i Kezele (svi Rijeka). Strijelci: 0:1 Dobrić (13'), 1:1 Štimac (18'), 2:1 Josić (26'), 3:1 Štimac (38'). Žuti kartoni: Josić (Halubjan), Dobrić, Kalpčić, Čudić, Miletić (Jedinstvo Omladinac).

HALUBJAN: Torbarina 6, Omerović 6,5, Kovčalija 6,5, Pinjuh 6,5, Kinkela 6,5, Miletić 6,5, Šneler 6,5, Josić 7 (od 69' Miočić -), Štimac 7,5 (od 76' Malić), Šanjug 6, Kučinić 6 (od 85' Mrvčić).

JEDNISTVO O.: Šumberac 5,5 Čudić 5, Dobrić 6, Klapčić 5, Černjul 5 (od 60' Mohorović 5), Pajković 5, Trajkovski 5 (od 46' Maras 5), Biočić 5, Jurčić 5,5 Miletić 6, Honović 5 (od 46' Martinčić 5,5).

Nogometaši Halubjana svladali u Jedinstvo Omladinac i s nova tri boda ujedno su subotnjeg suparnika preskočili na ljestvici. Bila je to zanimljiva utakmica, obojana dvojbenim sudačkim odlukama Danijela Krtića. Sve se odigralo u  prvom poluvremenu. Nakon što je u 34. minuti Kristijan Štimac odlično utrčao u kazneni prostor i prihvatio jednu dugu loptu, došlo je do kontakta s gostujućim igračem. Glavni sudac je samo pokazao na korner, a ostao je dojam da je u tom trenutku oštetio domaćina. Pet minuta kasnije kontakt Štimca s gostujućim braničem okarakterizirao je kao najstrožu kaznu koju je upravo Štimac realizirao za 3:1.

Susret nije dobro krenuo za domaćina. Iako su imali terensku inicijativu, ali u 13. minuti Sandi Dobrić sjajno je potegnuo s 25 metara iz slobodnog udarca i donio tako vodstvo gostima - 0:1. Domaćin je nastavio pritiskati, a sreća im se osmjehnula u 18. minuti. Jednu dugu loptu Štimac je u suparničkom prostoru prvo promašio, ali je naknadno uspio pogoditi nakon spore reakcije domaće obrane. Golman Šumberac ju je samo usporio, lopta je polako putovala prema mreži. Gostujući branič ju je izbio, ali je pomoćni sudac Janković, unatoč protestima gostiju, signalizirao pogodak.

Pritisak se nastavio, Šneler se u 23. minuti sjajno riješio pratnje dvojice suparničkih nogometaša, ali je udarac s ruba kaznenog prostora otišao preko vratiju. Ipak, u 26. minuti Halubjan je izborio udarac iz kuta, a nakon ubačaja Josić se odlično snašao i glavom pospremio loptu iz leđa vratara Jedinstva.

Halubjan je tako otišao na odmor sa zasluženim vodstvom. U 54. minuti Josić je zaradio žuti karton, a u nastavku je imao još dva prekršaja, od kojih je nakon drugog sudac propustio mu dati zasluženi drugi žuti karton, isto kao što je mogao dati direktni crveni Tončiju Miletiću nakon prekršaja s leđa nad Josićem.

Naprijed - Žminj 2:1

Utakmica 20. kola: Naprijed - Žminj 2:1 (2:0). Igralište Lonja. Gledatelja: 100. Sudac: Paul Jedriško (Mrkopalj). Strijelci: 1:0 M. Matika (21'-ag), 2:0 Kauzlarić (28'-11m), 2:1 Bićak (65'). Žuti kartoni: Behđeti, Murica (Naprijed), De. Ferlin, Da. Ferlin (Žminj).

NAPRIJED: Barak, Kružić, Valenčić, Murica, Savić (od 46' Dorčić), Radmanović, Kauzlarić, Jugović, Behđeti (od 80' Brkljača), Perušić (od 72' Šestan), Hamidović.

ŽMINJ: Žufić, Furlanić, M. Matika, De. Ferlin (od 77' Peteh), Da. Ferlin (od 86' Doblanović), Puh, Damijanić, Roce (od 62' Benčić), Deak, T. Matika, Bićak.

Mladost - Borac 0:0

Utakmica 20. kola: Mladost - Borac 0:0. Igralište Oliva. Gledatelja: 100. Sudac: Šušnjar (Klana). Žuti kartoni: Bagarić, Popović (Mladost), Zaharija (Borac). Crveni karton: Vujić (90', psovanje suca).

MLADOST: Rešidović, Žižak (od 51' Bagarić), Puljić, Šistek, Popović, Božac, Bagarić, Pekica, Peršić, Vujić, Marijanović.

BORAC: Herman, Kajba (od 51' Grbac), Vrbos (od 69' Smojver), Babić, Zaharija, Velkovski, Crljenko, Šljivar, Klić (od 90' Kovačić), Lipošćak, Panić.

Medulin 1921 - Klana 1:0

Utakmica 20. kola: Medulin 1921 - Klana 1:0 (0:0). Igralište Mutila. Gledatelja: 50. Sudac: Robi Stojaković (Lovran). Strijelac: 1:0 Belli (80'). Žuti kartoni: Klobučar (Klana). Crveni karton: Kadri (83', udaranje protivničkog igrača).

MEDULIN 1921: Radolović, Vidalić, Dedić, Lekaj, Žmak, Čude, Hrelja (od 68' Žuna), Benić (od 78' Vijatović), Đapić, Belli, Škaro (od 75' Kadri).

KLANA: Raspor, Klobučar, Torbarina, Kalčić, Kokorić, Kovačić, Ribić, Laginja, Jakšetić, Marinac, Kajtazi (od 61' M. Bradašević, od 85' F. Bradašević).

Otočac - Novigrad 0:1

Utakmica 20. kola: Otočac - Novigrad 0:1 (0:0). Gradsko igralište. Gledatelja: 50. Sudac: Milan Kukuljan (Podkilavac). Strijelac: 0:1 Vidaković (67'). Žuti kartoni: Vrban, Opala, Čurčić, Dujmović (Otočac), Vehapi, Balta, Vidaković (Novigrad).

OTOČAC: Brajković, Banić (od 75' Glavinić), Stupac, Vrban (od 55' Radončić), Opala, Stupac, Kostelac, Dujmović, Burić, Sladović (od 62' Krznarić), Čurčić.

NOVIGRAD: Crnogorac, Savatović, Živulić, Vidaković, Vuk, Tikas, Balta (od 46' Vidaković), Ragać (od 90' Živulić), Halilović, Vehapi (od 87' Sinčić), Fabijančić.

Rezultati 20. kola: Halubjan - Jedinstvo Omladinac 3:1, Naprijed - Žminj 2:1, Mladost - Borac 0:0, Medulin 1921 - Klana 1:0, Otočac - Novigrad 0:1, Umag - Pazinka 1:0, Rudar - Istra 2:1.