MEĐUŽUPANIJSKA LIGA

Halubjan i Buje remizirali u derbiju

Subota, 08. studenog 2014. 15:21 Napisao  Marko Babić

Utakmica 12. kola: Halubjan - Buje 0:0. Viškovljani su ostali bez municije u napadu propustivši realizirati nekoliko prilika

Međužupanijska liga, 12. kolo

HALUBJAN - BUJE 0:0

Igralište Brnasi. Gledatelja: 100.

Sudac: Tomislav Frlan (Podhum).

Žuti kartoni: Kučinić, Kinkela (Haubjan), Višković (Buje).

Crveni karton: Uzelac (drugi žuti, 89')

HALUBJAN: Raspor, Brnčić, Omerović, Štimac, Bedenik, Kinkela, Kučinić, Alilović, Josipović (od 60' Begić), Šanjug, Monjac (od 46' Szabo).

BUJE: Milocani, Uran, Višković, Uzelac, Huskić, Premužić (od 74' Čavalović), Čović, Šoškić (od 88' Bešić), Bojić, Trevižan, Bašić (od 50' Pavlović).

Nogometaši Halubjana i Buja podijelili u bodove u derbiju kola u kojem su snage odmjerili prvo i drugoplasirana ekipa Međužupanijske lige. Viškovljani su bili konkretniji kroz utakmicu, ali ostali su bez municije u napadu propustivši realizirati nekoliko prilika ostvarivši tako drugi remi ove sezone.

Nakon solidnog prvog dijela, veći dio drugog poluvremena prošao je bez prave opasnosti za oba vratara sve do završnice kada je domaćin mogao uzeti tri boda. Najbolju priliku na utakmici Halubjan je imao u 77. minuti. Gosti su neoprezno izgubili jednu loptu na sredini. Dragan Šanjug povukao je prema protivničkom golu i odlično proigrao Alberta Szabu koji je izbio pred Milocanija, pokušao ga zaobići, ali vratar Buja pokupio je loptu.

U završnici utakmice nakon još jednog od mnogih ubačaja Szabo je imao dobru priliku, ali je pokušaj glavom otišao pored gola. Buježi su pak zaprijetili u 63. minuti. Jednu visoku loptu Trevižan je spustio Premužiću čiji je pokušaj s osam metara obranio Raspor, a Bojić nije stigao do odbijene lopte.

Na otvaranju utakmice prvi su zaprijetili nogometaši Buja, Elvis Čović okušao je udarac u 4. minuti. Halubjan je pritiskao, ali silni ubačaji nisu davali rezultata. U devetoj minuti Bnčić i Alilović odigrali su odličan dupli pas, Brnčić je ubacio, ali Šanjug nije uspio na pet metara dobro zahvatiti loptu.

Čović je i u 16. minuti oprobao udarac, Raspor je opet bio siguran. Tri minute kasnije Kučinić je ubacio, ali pokušaj glavom Alilovića odlazi pored gola. Novi ubačaj uslijedio je u 23. minuti, Alilović je pronašao Šanjuga koji odlično puca glavom, ali Milocani je odličnom reakcijom iščupao loptu iz donjeg desnog kuta. Bila je to ujedno najbola prilika domaćina u prvom kolu.

Alilović je bio u prodoru u 25. minuti kada ga je srušio Uzelac i zaradio. Pokušaj Dragana Šanjuga zaustavio je živi zid. U 28. minuti uslijedio je novi ubačaj Brnčića, a novi pokušaj glavom Alilovića otišao je pored vratnice.