ČETVRTA HNL - ZAPAD

Bakrani lako slomili otpor fenjeraša

Subota, 31. ožujka 2012. 18:15 Napisao  Luka Variola

Sve najvažnije dogodilo se u prvih 45 minuta dvoboja kada je domaćin u tri navrata zatresao mrežu

Borac - Umag 4:2

Igralište NK Borac. Utakmica 21. kola Četvrte HNL - Zapad: Borac - Umag 4:2 (3:1). Gledatelja: 100. Sudac: Vedran Jandrić (Vrsar) 6,5. Pomoćnici: Frlan (Podhum) i Manojlović (Poreč). Strijelci: 1:0 Crljenko (13'), 2:0 Lipošćak (26'), 2:1 Mihailovič (28'), 3:1 Lipošćak (40'), 4:1 Gruevski (79'), 4:2 Mihailovič (85'). Žuti kartoni: Vrbos, Lipošćak (Borac), Čačija, Pjejić (Umag). Crveni karton: Pjejić (drugi žuti - 88').

BORAC: Herman 6, Kajba 6,5 (od 50' Velkovski 6), Vrbos 6, Babić 6, Zaharija 6,5, Crljenko 7, Šljivar 6 (od 60' Tabar 6), Klić 6,5, Lipošćak 7 (od 66' Gruevski 6,5), Panić 6,5, Grbac 6,5.

UMAG: Bajkovac 5, Dugonjić 5, Pejić 5,5, Pjejović 5,5, Vitić 5,5, Jajić 5,5 (od 46' Nushi 5,5), Bašić 5,5, Čeko 5,5 (od 46' Dubravac 5,5), Jurić 5,5 (od 78' Cerin -), Mihailovič 6,5, Čačija 6.

Nogometaši Borca ostvarili su osmo slavlje sezone, pobijedivši pred stotinjak svojih navijača "fenjeraša" Umaga 4:2. Sve najvažnije dogodilo se u prvih 45 minuta dvoboja tijekom kojih su gledatelji vidjeli čak četiri gola.

Domaćin je poveo u 12. minuti nakon što je Crljenko s 12, 13 metara iz prve potegnuo jedan odbijanac umaške obrane i pravom bombom neobranjivo pogodio lijevi gornji kut nemoćnog Bajkovca. U 26. minuti ručni semafor na bakarskom igralištu pokazao je promjenu rezultata. Kajba je s desne strane oštro ubacio pred vrata Umaga gdje je najviši u skoku bio Lipošćak i glavom s četiri metra pogodio mrežu gostiju. Radost domaćina bila je kratkoga vijeka. Samo dvije minute kasnije Istrani su vratili tračak nade. Čačija je fino iza bakarske obrane pronašao Mihailoviča, koji je rutinski pogodio lijevi kut nemoćnog Hermana. Da domaćin na odmor ode s dva gola razlike pobrinuo se Lipošćak, koji je u 39. minuti ponovo odlično reagirao glavom i nakon ubačaja Grbca s pet, šest metara loptu skrenuo u "malu mrežicu" Umažana.

U nastavku susreta ritam je malo pao. U 67. minuti Klić je s desetak metara iskosa pogodio vratnicu umaškog gola, a na 4:1 povisio je domaći igrač-trener Gruevski, koji je u igru ušao u posljednjih pola sata i u 79. minuti iskoristio nesporazum umaške obrane, pogodivši s desetak metara praznu mrežu. Pet minuta prije kraja Istrani su preko dvostrukog strijelca Mihailoviča uspjeli malo ublažiti poraz.

Klana - Rudar 3:3

Utakmica 21. kola: Klana - Rudar 3:3 (1:2). Igralište Grašćina. Gledatelja: 100. Sudac: Boško Matić (Rijeka). Strijelci: 0:1 Abram (11'), 0:2 Abram (13'), 1:2 Kalčić (23'), 2:2 Kajtazi (49'), 3:2 F. Bradašević (66'), 3:3 Juričić (88'). Žuti kartoni: Urukalo, Laginja (Klana). Crveni karton: Businello (udaranje suparničkog igrača, 46').

KLANA: Raspor, Ujčić, Laginja, Kalčić, Businello, Urukalo, Kajtazi (od 90' M. Bradašević), Kovačić, Kokorić, Ribić, F. Bradašević.

RUDAR: Vozila, Fable, Munjas (od 88' Šarin), Livović, Juričić, Abram, Bojkić, Barišić, Imširević (od 63' Mehić), Fabeta (od 54' Miletić), Černjul.

Medulin 1921 - Naprijed 1:1

Utakmica 21. kola: Medulin 1921 - Naprijed 1:1 (1:0). Igralište Mutila. Gledatelja: 50. Sudac: Petar Pejkunović (Potpićan). Strijelci: 1:0 Škaro (39'), 1:1 Savić (90'). Žuti kartoni: Hrelja, Lekaj, Belli, Čude (Medulin 1921), Kanjer (Naprijed).

MEDULIN 1921: Radolović, Vidalić, Dedić, Žmak, Lekaj, Škaro, Hrelja (od 84' Vijatović), Čude, Đapić (od 64' Benić), Belli, Lolić.

NAPRIJED: Kezić, Kružić, Valenčić, Murica, Savić, Radmanović, Kauzlarić, Jugović, Behđeti (od 72' Ende), Kanjer (od 46' Perušić), Hamidović (od 61' Brkljača).

Pazinka - Otočac 1:2

Utakmica 21. kola: Pazinka - Otočac 1:2 (0:2). Gradsko igralište. Gledatelja: 50. Sudac: Zoran Janković (Rijeka). Strijelci: 0:1 Burić (2'), 0:2 Čurčić (36'), 1:2 Rabac (80'). Žuti kartoni: Rabac (Pazinka), Stupac (Otočac).

PAZINKA: Funčić, Piletić, Breščić, Erik (od 65' Jakus), Rabac, Zgrablić, Bačić, Rudela (od 40' Fornažar), Oplanić, Matković (od 58' Ivančić), Mališa.

OTOČAC: Brajković, Banić, Draženović (od 78' Vrban), Radončić, I. Stupac, A. Stupac, Kostelac, Rudelić, Burić, Sladović (od 79' Lavrnja), Čurčić (od 46' Krznarić).

Novigrad - Goranin 5:0

Utakmica 21. kola: Novigrad - Goranin 5:0 (2:0). Igralište Laco. Gledatelja: 150. Sudac: Danijel Klarić (Ratulje). Strijelci: 1:0 Vidaković (14'), 2:0 Beletić (23'), 3:0 Halilović (62'), 4:0 Ragać (68'-11m), 5:0 Halilović (84'). Žuti kartoni: Ragać, Belec (Novigrad), Oršolić, Kovač, Brelih, Matijašić (Goranin).

NOVIGRAD: Crnogorac, Kotiga (od 61' D. Živulić), Savatović (od 53' T. Živulić), Vidaković, Vuk, Tikas, Beletić, Ragać (od 70' Sinčić), Vidaković, Halilović, Fabijančić.

GORANIN: Raković, Brelih, Šimunović, Oršolić (od 76' Beđeti), Matijašić, Jardas, Kovač, Jakovac, Eder (od 46' Randelj), Lalić, Tomljenović (od 56' Kolenc).

Rezultati 21. kola: Borac - Umag 4:2, Medulin 1921 - Naprijed 1:1, Pazinka - Otočac 1:2, Novigrad - Goranin 5:0, Jedinstvo O. - Žminj 0:3, Klana - Rudar 3:3, Istra - Mladost 1:2.