MEĐUŽUPANIJSKA NL

Opatija i Grobničan bez golova, Lošinj poražen

Subota, 18. travnja 2015. 16:12 Napisao/la  SC

Utakmice 23. kola: Opatija - Grobničan 0:0, Rudar - Lošinj 2:0, Naprijed - Mladost 4:0

Međužupanijska liga NS Rijeka - 23. kolo

OPATIJA - GROBNIČAN 0:0

Igralište Opatije. Gledatelja 100

Sudac: Gabrijel Flegar (Rijeka)

Žuti kartoni: Kolić, Krešić, T. Rudan, Dadić (Opatija), Cianci, Brdar, Babić, Škarica (Grobničan)

OPATIJA: Iveša, J. Rudan, Juraga (46 Dunković), Hasičić (46 Erceg), Kolić, Krešić, Šuker, T. Rudan, Kovačević (61 Radomir), Rukavina, Dadić

GROBNIČAN: Herman, Jukić, Smojver, Vukelić (46 Škarica), Žeželj, Prtenjača, Cianci (84 Miškulin), Lončar, Kurilić, Brdar (65 Conjar), Babić

Iako su nogometaši Opatije imali brojne prigode i vodili glavnu riječ u srazu sa Grobničanom, izostala je realizacija. Natopljeni teren uvelike je otežao tvrdu i borbenu igru.

Domaći nogometaši zaprijetili su već u 4. minuti. Vratar Iveša ispucao je dugu loptu na rub gostujućeg šesnaesterca, obrana Grobničana je zaspala, no Šuker nije uspio priliku realizirati.

Uslijedila je još jedna domaća akcija u kojoj je u šesnaestercu srušen Toni Rudan, sudac se unatoč prosvjedima nije oglasio. Grobničan je jedva došao do daha, kada je Toni Rudan snažnim udarcem sa 16 metara pogodio prečku. Lopta se odbila u polje, pomoćni sudac Vučinić signalizirao je pogodak, ali je sudac poništio pogodak nakon rijetko viđene reakcije na nogometnim igralištima. Kapetan Opatije Toni Rudan priznao je sucu da nije postigao pogodak!

Ipak, prva prijetnja gostiju bila je u 17. minuti. Brdar je pucao sa 30-tak metara, lopta odlazi zamalo preko gola. Vratar Herman osam minuta kasnije zaustavlja pokušaj Kolića iz slobodnog udarca sa 25 metara. U 42. minuti Kovačevićev pokušaj završava tik pored gola, a gostujući vratar Herman minutu prije kraja poluvremena sa dvije sjajne reakcije uspjeva sačuvati svoju mrežu netaknutom. Herman je prvo odbio udarac Šukera, a zatim i pokušaj Tonija Rudana.

U nastavku Opatija nastavlja s pritiskom, ali pogotka nema. U 60. minuti Dunković pronalazi glavu Ercega, no lopta odlazi preko gola. U 75. minuti Grobničan prijeti preko Ciancija, ali vratar Iveša siguran je. Dvije minute prije kraja sureta Dunković je mogao donijeti pobjedu domaćina, no s desetak metara loptu šalje zamalo preko gola.

RUDAR - LOŠINJ 2:0

Gradski stadion Labin. Gledatelja 100

Sudac: Zoran Vasiljević (Fažana)

Strijelci: 1:0 Barišić (19), Čudić  2:0 (61)

Žuti kartoni: Škiljan, Barišić, Stepčić, Radočaj, Kurtić, Fejzić (Rudar)

RUDAR: Vozila, Načinović, Mehić, Čudić, Škiljan, Barišić, Stepčić, Alić (54 Juričić), Radočaj (70 Ruba), Matulja (82 Fejzić), Kurtić

LOŠINJ: Radman, Gašpert, Viskić, Udović, Kauzlarić (87 Krajina), Mance, Tuzlak, Jerneić, Babić, Francetić, Lazić

Lošinjani su doputovali s jednim pričuvnim igračem, što dovoljno govori o pristupu utakmici protiv momčadi Rudara, kojima su bodovi prijeko potrebni. Epilog svega je prvi poraz Lošinja u nastavku sezone.

U 18. minuti Radman ulazi u udarac Radočaju iz blizine i lopta odlazi u korner. Mehić izvodi prekid, a Goran Barišić na prvoj vratnici „zakucava“ loptu iza Radmana – 1:0.

Jedina preostala prigoda prvog dijela dogodila se u 41. minuti, kada Udović iz gužve puca preko gola.

U nastavku Lošinjani su potpuno stali, tek je Babić dvaput nešto pokušao, ali je bio previše usamljen.

Labinjani su povisili svoje vodstvo u 61. minuti, odbijena stiže do vrha kaznenog prostora odakle je Ervin Čudić šalje u suprotni kut za 2:0.

Ruba je u 74. minuti prošao i vratara, ali je pokušao iznuditi kazneni udarac kada je bio u poziciji za pogodak.

BUJE - CRIKVENICA 3:0

Gradski stadion. Gledatelja 50

Sudac: Vladimir Merle (Rijeka)

Strijelci: 1:0 Bojić (11), 2:0 Čović (28), 3:0 Čavarović (67)

Žuti kartoni: Firkelj, Kuna (Crikvenica)

BUJE: Milocani, Uran (46 Kapular), Višković, Klinc, Uzelac, Fabac, Čavarović (82 Fakin), Čović, Šoškić (88 Jugovac), Bojić, Bašić

CRIKVENICA: Srok, Firkelj, Matešković (71 Špriranac), Murica, Ivanda, Kuna (68 Gašparović), Mazzarolli, Iskra, Njegovan (68 Jovanović), Smojver, Butorac

Buje je rutinski pobijedilo Crikvenicu od koje se ipak više očekivalo s obzirom na važnost bodova. Crikvenica se u Buje nije došla braniti, ali nije uspjela ozbiljnije zaprijetiti domaćinima.

U 10. minuti Klinc je pronašao Šoškića na desnoj strani, ovaj zavrnuo u sredinu, a Mihajlo Bojić loptu primirio te pogodio nebranjeni dio mreže za 1:0.

U 26. minuti Bojić upošljava Čavarovića čiji udarac krajnjim naporom Srok odbija u korner. Iz tog prekida najbolje se u gužvi usred šesnaesterca snašao Čović i povisio na 2:0.

Deset minuta kasnije ponovno agilni Čavarović prolazi po lijevoj strani, ali Srok je opet na mjestu.

Dvije minute prije kraja prvog dijela nakon prodora po desnoj strani, gredu je za goste pogodio Butorac.

U 60. minuti lijepa prigoda za Kirce, Njegovan je povratnom loptom pronašao Mazzarolia kojem Milocani odlično brani udarac.

Tri minute kasnije Čavarović je ukrao loptu gostujućoj obrani i pogodio vratnicu, a gotovo identičnu situaciju mladi je bujski napadač izborio i četiri minute kasnije kada je smireno pogodio za konačnih 3:0.

NAPRIJED - MLADOST 4:0

Igralište Lonja. Gledatelja 30

Sudac: Danijel Trbulin (Kastav)

Strijelci: 1:0 Ende (4), 2:0 Jović (13), 3:0 Škulić (78), 4:0 E. Petrović (80)

Žuti kartoni: Lukačić, A. Petrović (Naprijed), Perković (Mladost)

NAPRIJED: Grlj, Merle (68 Lukačić), Ende, Kružić, Simanović, Radmanović, Čop, Dorčić, E. Petrović (82 A. Petrović), Behđeti, Jović (71 Škulić)

MLADOST: Perković, Racan, Ljubešić, Peršić, Bogdan, Peruško, Valčić, Hoxha, Pavić, Marijanović, Livović

Nogometaši Naprijeda napokon su zatresli mrežu nakon pet utakmica! I to ne jednom nego četiri puta u utakmici protiv Mladosti, koja je na određeni način platila sve ono što su igrači Naprijeda bili dužni svojim navijačima.

Kada je Ende već u 4. minuti zatresao mrežu gostiju, svima je laknulo. Bilo je samo pitanje s kojim će rezultatom Naprijed napokon proslaviti pobjedu.

VINODOL - FUNTANA 3:0

Igralište Bahalin. Gledatelja 50

Sudac: Zoran Janković (Rijeka)

Strijelci: 1:0 Petrinović (17), 2:0 Rubčić (38), 3:0 Šmit (64)

VINODOL: Torbarina, Petrinović, Lenac, Vukelić, Uremović, Pavlović (79 Piškulić), Šmit, Radetić, Filipović (71 Mataija), Rubčić, Mataija

FUNTANA: Lisjak, Palinkaš, Šegon, Gjurchinoski (81 Sardelin), Bošnjak, Štifanić, Popović (46 Buršić), Đumić, Ibrić, Radenović (63 Jakovčić), Mišan

Vinodol je vrlo dobrom igrom po vrlo teškom vremenu došao do vrijednih bodova, a da gosti iz Funtane sve do 82. minute nisu mogli uputiti loptu na gol nezaposlenog Torbarine.

Jaki vjetar uz kišu dozvolili su da samo 24 odvažna gledatelja izađu na tribine. Još tri puta toliko simpatizera domaćih sjedila su u toplini svojih automobila, parkiranih uz Bahalin. Domaćin se je pribojavao i izostanka kartoniranih Tomića i Tonija Petrinovića, ali je postavljena momčad trenera Vite Butorca odigrala svoju najbolju i najzreliju utakmicu u ovom prvenstvu.

Nakon drugog domaćeg kornera Vinodol je poveo. U gužvi pred gostujućim golom najbolje se je snašao Toni Petrinović i nogom pogodio mrežu Lisjaka.

Do drugog gola Vinodol je došao nakon udarca Filipovića. Lopta se je odbila od gostujućegf bloka, a na pravom mjestu se je našao Deni Rubčić i u sučeljavanju sa svojevrermeno prvim golmanom Rijeke, smireno poentirao – 2:0.

Funtana nije do odmora iskoristila vjetar koji su imali u prvom dijelu u leđa. Jaki adut, isto tako jake bure, omogućio je u nastavku veliku priliku Vinodola već u 50. minuti iz slobodnog udarca, koji je završio uz samu desnu vratnicu gostujućeg vratara.

Pet minuta kasnije Gjurchinoski se ukazao u domaćem kaznenom prostoru, ali sa vrlo traljavom završnicom. Konačni rezultat postavlja Božidar Šmit, nakon sat vremena utakmice, snažnim i vrlo preciznim udarcem sa vrha kaznenog prostora, koji je bio neobranjiv - 3:0.

U završnici utakmice Štifanić je imao jedinu ozbiljniju priliku za goste, ali je njegov udarac sigurno obranio Torbarina (S. Lončarić)

ROVINJ - PAZINKA 0:1

Igralište Valbruna. Gledatelja 100

Sudac: Petar Pejkunović (Potpićan)

Strijelac: 0:1 Pinčan (67)

Žuti kartoni: Marangon, Mihajlović, A. Barlecaj (Rovinj), Baša, Pinčan, Zgrablić, Rudela (Pazinka)

ROVINJ: Starčić, Marinović, Marangon, Androšić, Maružin (70 Makpoki), Mihajlović, Perković (59 Ivanović), Tanković, Abuselyana, Lleshdedaj, Barlecaj

PAZINKA: Funčić, Ružić (74 Banko), Baša, Levak, Pinčan, Zgrablić, Krajcar (64 Flegar), Tomišić, Stranić, Videkić, Vale (81 Rudela)

Pobjedi Pazinke na Valbruni nema ni najmanje zamjerki, a Rovinježi su na samom kraju mogli i vrlo loše proći.

Jaki vjetar smetao je igračima, u prvom dijelu gledatelji su vidjeli samo prigodu Valea prije odmora, ali njegov udarac nije pronašao put do mreže.

U nastavku Rovinježi koriste vjetar i preuzimaju inicijativu do jedinog pogotka utakmice. Igrala se 67. minuta kada je Dalibor Vale centrirao iz kornera, a Toni Pinčan glavom savladao Starčića za 0:1.

Do kraja susreta Rovinj nije pokazao previše dok su gosti preko Stranića dvaput i jednom Flegara mogli doći do visoke pobjede, da je bilo više mirnoće u završnici.

JADRAN - NEHAJ 2:0

Igralište Veli Jože. Gledatelja 100

Sudac: Tomislav Frlan (Podhum)

Strijelci: 1:0 Banko (43), 2:0 Belušić (88)

Žuti kartoni: Belušić, Sumić, Tikas (Jadran), Hajdini (Nehaj)

Crveni karton: Pećanić (40, udaranje protivničkog igrača)

JADRAN: Petrušić, Belušić, Banić, Kastrati, Tomić, Šendula (74 Užila), Sumić (58 Fabijančić), Đurić, Tikas, Dujanić, Banko (88 Temaj)

NEHAJ: Baričević, Šebalj, Vrban, L. Vukelić, Dabac, Tonković (79 Massarini), Pejanović, Hajdini, Pečanić, Prpić (55 Tomac), I. Vukelić

Pobjeda Jadrana nije dolazila u pitanje kada je Nehaj izgubio prvu špicu, najboljeg strijelca lige, na malo duže vrijeme. U 40. minuti Vedran Pećanić udario je protivničkog igrača i ostavio suigrače na cjedilu.

Porečani su oba pogotka zabili na samim krajevima poluvremena. U 43. minuti, nakon sjajne akcije domaćina, Banko pogađa mrežu ispod Baričevića za 1:0.

U drugom dijelu brojčano nadmoćniji Porečani očekivano su dominirali, ali je konačni rezultat postavio Belušić tek dvije minute prije kraja.