MEĐUŽUPANIJSKA NL

Krk i Lošinj pobijedili, Pećanićevih pet pogodaka

Subota, 11. travnja 2015. 16:14 Napisao/la  SC

Rezulati 22. kola: Pazinka - Krk 1:2, Lošinj - Jadran 3:1, Crikvenica - Naprijed 2:0, Nehaj - Buje 6:1

Međužupanijska liga NS Rijeka - 22. kolo

LOŠINJ - JADRAN 3:1

Igralište Čikat. Gledatelja: 140.

Sudac: Kukuljan (Podkilavac).

Strijelci: 1:0 Lazić (13), 1:1 Temaj (67), 2:1 Tuzlak (72), 3:1 Jerneić (76).

Žuti kartoni: Valenčić (Lošinj), Baša, Dujanić (Jadran)

LOŠINJ: Radman, Gašpert, Valenčić, Jergović, Udović, Mance, Tuzlak (od 85. Marković), Jerneić (od 88. M. Baljak), Babić, Francetić (od 54. Kauzlarić), Lazić.

JADRAN: Petrušić, Ilić (od 62. Temaj), Kastrati, Užila, Tomić, Baša, Šendula, Tikas, Dujanić, Banko, Krizmanić.

"Jadranu" od pomoći nisu bili ni "Šajete Boysi", desetočlano društvo koje je pjevačkim repertoarom nadglasalo stotinjak domaćih ljubitelja nogometa.

U 13. minuti Boško Babić izveo je udarac iz kuta, a savršeno precizan bio je Danijel Lazić u skoku, glavom pogodivši u mrežu - 1:0. Bilo je u prvom dijelu još prigoda domaćih, ali se rezultat nije mijenjao, kao i nakon pokušaja Darija Šendule u 38. minuti, koji je izašao "jedan na jedan" protiv vratara Radmana, ali mu je iskusni čuvar mreže obranio udarac.

Ipak, Istrani dolaze do poravnanja u 67. minuti pogotkom "jokera" Andija Temaja izbliza, na dodavanje Šendule - 1:1. Samo dvije minute kasnije Kauzlarić je umalo doveo domaće u vodstvo, no nije bio precizan u izglednoj šansi. Kad nije pogodio on, pogodio je Franjo Tuzlak u 72. minuti, iz slične situacije.

Konačnih 3:1 postavlja Josip Jerneić, koji je ostao osamljen pred vratarom Petrušićem. Bar jednaku zaslugu za taj pogodak ima i Babić, koji je na lijevi rub igrališta "odvukao" cijelu obranu gostiju, pa ih prebacio loptom za strijelca (B. Purić)

OPATIJA - RUDAR 2:0

Igralište Opatije. Gledatelja 100

Sudac: Marko Linić (Rijeka)

Strijelci: 1:0 Kolić (59), 2:0 Dunković (75-11m)

Žuti kartoni: Kolić, Krešić J. Rudan (Opatija), Kurtić, Munjas (Rudar)

OPATIJA: Iveša, Juraga (46. J. Rudan), Hasičić (46 Vlatković), Dunković, Kolić, Krešić, T. Rudan, Radomir (59 Šuker), Kovačević, Rukavina, Dadić

RUDAR: Vozila, Munjas, Mehić, Čudić (79 Jašarević), Badrov (46 Matulja), Škiljan, Škopac, Stepčić, Alić, Radočaj (66 Fejzić), Kurtić

Opatija je očekivano pobijedila Rudar, koji se dobro držao prvi dio utakmice. Kada su u igru ušli iskusni igrači Opatije, utakmica se brzo prelomila.

Već u drugoj minuti bura protesta na tribinama i domaćoj klupi, Radomir i Munjas su bili u kontaktu pred Vozilinim golom, domaći napadač je pao, a Linić samo odmahnuo rukama i pokazao da se igra dalje.

Najopasnija akcija domaćih u prvom dijelu bio je odmjeren i dosta jak udarac Kovačević s distance u 26. minuti, no lopta „liže“ gredu i odlazi u gol-aut.

Domaći u nastavka kreću puno odlučnije. Zaprijetio je Krešić u 52. minuti nakon duplog pasa s Rudanom. U 58. „poteže“ Dunković iz voljea s distance, a Vozila krajnjim naporom vadi lopti ispod same grede.

Isti igrač ubacuje iz kuta, a Kolić nadvisuje sve u šesnaestercu Rudara, i loptu glavom, s šest metara, šalje u mrežu nemoćnog vratara gostujuće momčadi 1:0.

Jedinu prigodu za poravnanje ne koristi Čudić u 70. minuti, lopta ga je iznenadila nakon neočekivane pogreške vratar Iveše.

Kurtić je u 75. sapleo Tonija Rudana, Linić pokazuje na bijelu točku, a Dunković rješava pitanje pobjednika - 2:0.

Sedam minuta prije kraja novi udarac u okvir gostujućeg gola, šutirao je sa 16 metara Vlatković, a Vozila odlično obranio.

CRIKVENICA - NAPRIJED 2:0

Igralište Pod Kotorom. Gledatelja 150

Sudac: Kristijan Radovan (Rovinjsko Selo)

Strijelci: 1:0 Njegovan (40), 2:0 Mazzarolli (80)

Žuti kartoni: Njegovan, Kuna, Ivanda (Crikvenica), Merel, Simanović, Jasprica, Jović (Naprijed)

CRIKVENICA: Srok, Smojver, Murica, Matešković, Lekaj (86 Pristušek), Kuna (60 Špiranac), Mazzarolli, Iskra, Jovanović (46 Firkelj), Ivanda, Njegovan

NAPRIJED: Grlj, Merle, Ende, Kružić, Simanović, Lukačić (69 Jović), Čop (85 Tonković), Jasprica, E. Petrović (46 Behđeti), Škulić, A. Petrović

Što se tiče Naprijeda, ponovila se klasična priča. Momčad iz Hreljina dominirala je kroz posjed lopte i igrala točno onako kako odgovara Crikvenici, koja se čvrsto postavila u bloku i čekala svoje prilike. Naprijed tijekom cijele utakmice može žaliti za samo jednom prilikom (Lukačić), do je Crikvenica stprljivom i organiziranom igrom ponovo ostvarila pobjedu protiv jedne od momčadi iz vrha.

U 40. minuti Njegovan je prvo nadskočio  gostujuću obranu, a onda odbijenu loptu poslao u mrežu 1:0. U 80. minuti Mazzarolli je iskoristio nepažnju gostujućih braniča i postavio konačnih 2:0.

MLADOST - VINODOL 3:0

Igralište Oliva, Fažana. Gledatelja 100

Sudac: Davor Majnarić (Rijeka)

Strijelci: 1:0 Peršić (49), 2:0 Halilović (61), 3:0 Halilović (76)

Žuti kartoni: Vijatović (Mladost), Tomić, Petrinović (Vinodol)

MLADOST: Perković, Nišević (73 Zanetić), Racan, Peršić (70 Ljubešić), Vijatović (63 Peruško), Halilović, Bogdan, Valčić, Pavić, Marijanović, Livović

VINODOL: Torbarina, Mataija, Lenac, A. Petrinović, Vukelić, Filipović (76 Pecolaj), Piškulić (50 Pavlović), Tomić, Radetić, Rubčić, T. Petrinović

Rutinska pobjeda domaćina. Mladost je u vodstvo stigla u 47. minuti. Dalen Peršić izveo je „slobodnjak“ na 19 metara s lijeve strane i loptu preko „živog zida“ poslao u mrežu za 1:0.

Minutu kasnije gosti imaju korner, Marijan Tomić šutira glavom, a Luka Bogdan „čisti“ s gol linije.

U 53. minuti novi slobodni udarac za Fažance, ponovno Peršić izvodi sa 17 metara, ali ovog puta Torbarina sjajno brani udarac. Dvije minute kasnije Bogdan savladava gostujućeg čuvara mreže glavom nakon kornera, ali netko iz gostujuće obrane spašava na gol crti.

I onda – presuda. U 61. minuti Livović je spustio glavom jednu loptu za Almira Halilovića koji se najprije zagradio, a onda efektno prizemno pogodio za 2:0. Najbolji igrač utakmice pogodio je i za 3:0, nakon dubinske lopte Pavića.

FUNTANA - ROVINJ 3:2

Igralište Funtane. Gledatelja 200

Sudac: Željko Bunčić (Poreč)

Strijelci: 1:0 Mišan (5), 1:1 Androšić (40), 2:1 Bošnjak (60), 3:1 Gjurchinoski (81), 3:2 A. Barleaj (85)

Žuti kartoni: Popović (Funtana). A. Barlecaj (Rovinj)

FUNTANA: Lisjak, Palinkaš, Gjurchinoskii, Bošnjak, Štifanić, Popović, Đumić, Ibrić, Krijan (46 Jugovac), Radenović, Mišan (88 Sardelin)

ROVINJ: Denić, Marinović (46 Đonlić), Pokrajac, Androšić, Mihajlović (46 T. Barlecaj), Abuselyana (80 Ćosić), Lleshdedaj, A. Barlecaj, Maružin, Perković

Utakmica je započela vrlo aktivno. Najprije je u drugoj minuti Agron Barlecaj pucao iz okreta, ali je Lisjak otklonio opasnost da bi dvije minute kasnije Androšić u bloku preusmjerio udarac Mišana te prevarivši svog vratara doveo Funtanu u vodstvo.

Do predaha domaći su imali dvije poluprigode, ali su udarci Bošnjaka nogom i Ibrića glavom okončali preko gola. No, uspjeli su Rovinježi poravnati prije posljednjeg zvižduka Bunčića. Nakon kornera Valter Androšić je ostao usamljen, njegov prvi udarac glavom brani Lisjak, ali mu se lopta ponovno odbija pa pogađa za 1:1. U drugi dio Funtana je ušla žustrije te povela u 60. minuti. Gjumić je centrirao preko svih u šesnaestercu, a na drugoj vratnici Bošnjak je pogodio za 2:1.

Pet minuta prije toga Palinkaš je iz „slobodnjaka“ sa 20 metara pogodio „spojnicu“, a u 65. minuti Jugovac je prodor okončao idealnim centaršutom za Mišana čiji udarac glavom okončava tik pored gola. Odluka je pala u 81. minuti kada Bošnjak efektno glavom u „kanal“ daje za Gjurchinoskog koji lobuje Denića za 3:1.

Počasni pogodak Rovinježi su zabili četiri minute kasnije nakon greške u domaćoj obrani. Lopta je stigla do Agrona Barlecaja koji je iz neposredne blizine pogodio za konačnih 3:2.

PAZINKA - KRK 1:2

Gradski stadion, Pazin. Gledatelja 100

Sudac: Dalibor Šušnjar (Klana)

Strijelci: 1:0 Flegar (11), 1:1 Tucaković (31), 1:2 Kovačević (61)

Žuti kartoni: Ružić, Levar, Flegar, Tomišić, Kišić, Horvat (Pazinka), Tucaković, Turčić, Jerković (Krk)

PAZINKA: Funčić, Ružić, Baša, Levak, Pinčan, Zgrablić, Flegar (68 Vale), Tomišić (65 Krajcar), Hrvatin (46 Stranić), Videkić, Kišić

KRK: Tomašić, Čuturilo, Konjić, Maglić, Nenadić, Kovačević (87 Rošić), Tucaković, Pejanović, Turčić (57 Jerković), Jurasić, Lugušić

Gosti su do pobjede došli više sp(r)etno nego igrom koja se očekivala od lidera u srazu s "fenjerašem".

Prvi su zaprijetili domaći već u petoj minuti, Baša je ubacio s desnog boka, a Levak na drugoj vratnici zahvatio loptu, ali je bio neprecizan. No, precizan je, iz slične akcije, u 10., bio Flegar, on je ubačaj Tomišića s lijevog boka, s nekih pet-šest metara, glavom pospremio iza leđa nemoćnog Tomašića - 1:0.

U 25. Flegar ne koristi odličnu prigodu da se po drugi put upiše u listu, njegov udarac sa 10-ak metara odlazi pored gola.

Kazna domaće stiže za četiri minute, Tucaković je bio najsp(r)etniju u jednoj gužvi ispred Funčića i pogodio nebranjeni dio njegove mreže - 1:1.

Prvi u nastavku prijeti Stranić, no njegov udarac glavom u 53. minuti odlazi preko gola. Na sličan način probao je i Kišić, sedam minuta kasnije, ali je njegov udarac obranio Tomašić.

I onda trenutak nepažnje domaćih, Kovačević se našao sam samcat na drugoj vranici nakon jednog ubačaja s desnog boka, „naklonio se“ i glavom iz blizine pogodio nebranjeni dio Funčićeve mreže za veliko slavlje gostiju u 62. minuti - 1:2.

Sva nastojanja Pazinjana da barem poravnaju ostala su uzaludna, a gosti zadovoljni minimalnim vodstvo vrijednim tri boda nisu se više ni trudili ugroziti Funčićev gol.

NEHAJ - BUJE 6:1

Igralište Pod Nehajem. Gledatelja 10

Sudac: Bojan Sobol (Rijeka)

Strijelci:  1:0 Pećanić (17), 2:0 Pejanović (25), 3:0 Pećanić (41), 4:0 Pećanić (49), 5:0 Pećanić (56), 6:0 Pećanić (76-11m), 6:1 Šoškić (86)

Žuti kartoni: Milocani (Buje)

Crveni karton: Lopac (61, udaranje protivničkog igrača)

NEHAJ: Baričević, Vrban, Prpić, L. Vukelić, Dabac, Tonković, Pejanović (66 Bilen), Lopac, Pečanić (77 Krmpotić), Tomac (46 Hajdini), I. Vukelić

BUJE: Milocani (81 Brec), Fabac, Višković, Fakin, Uzelac, Klinc, Pavlović (16 Čavarović), Čović, Šoškić, Bojić, Kapular

Vedran Pećanić potopio je Buje s pet pogodaka, najbolji igrač i strijelac Nehaja bio je nemilosrdan prema momčadi kojoj predstoje teški dani.

Već u trećoj minuti „poteže“ Vukelić s distance, a Milocani krajnjim naporom izbija loptu u korner. Slijedi 15-ak minuta obostrane bezidejne igre, uglavnom na sredini terena, a u 18. Pećanić je bio najsp(r)etniji u gužvi u gostujućem šesnaestercu i loptu vrškom kopačke pospremio iza Milocanijevih leđa.

Pitanje pobjednika riješio je Pejanović u 25. minuti, kad je iskoristio neoprezni i nepotrebni izlazak Milocanija sa svog gola, te pogodio praznu mrežu.

Golijadu „Uskoka“ u prvom dijelu svojim drugim golom zaključuje Pećanić, nakon dar-mara koji je učinio u obrani gostiju.

Već u drugoj minuti nastavka najbolji igrač Nehaja stiže do hat-tricka, nakon što se oslobodio svog čuvara na nekih 10 metara od Milcanija, pa iz okreta pogodio njegovu mrežu.

Isti igrač „poker“ golova zaokružuje u 56. iz slobodnjaka, lopta upućena s vrha šesnaesterca naprosto se zabila u same rašlje, a Milocani je samo pogledom ispratio u svoju mrežu.

Četrnaest minuta prije kraja Hajdini bježi gostujućoj obrani, Milocani ga ruši, a Pećanić ispaljuje svoju „petardu“ s bijele točke za pola tuceta „Uskoka“.

Melem na ranu gostiju, golom glavom, stavlja Šoškić u zadnjoj minuti utakmice.