MEĐUŽUPANIJSKA LIGA NS RIJEKA

Orijent 1919 pobijedio Grobničan na Krimeji

Subota, 31. listopada 2015. 17:36 Napisao  I. V.

Utakmica 11. kola: Orijent 1919 - Grobničan 2:1. Grobničan doživio prvi poraz u sezoni.

Međužupanijska liga NS Rijeka - 11. kolo

ORIJENT 1919 - GROBNIČAN 2:1

Stadion Krimeja. Gledatelja 400

Sudac: Danijel Klarić (Ratulje) 6,5

Strijelci: 1:0 Grbac (19), 2:0 Grbac (50), 2:1 Prtenjača (57)

Žuti kartoni: Basara, Omerović, Sertić (Orijent 1919), Žarkoivć, Škarica, Pilčić, Jukić (Grobničan)

ORIJENT 1919: Mustapić 7, Gundić 6, Baljak 7, Omerović 7, Andrić 6,5, Basara 6,(86 Kovačić -), Barišić 6,5, Babić 6 (60 Radoslović 6), Mikulić 6, Kuduzović 6,5, Grbac 7,5 (90 Sertić -)

GROBNIČAN: Herman 5, Vukelić 5, Jukić 6, Kurilić 5, Miculinić 5, Žeželj 5,5 (50 Juničić 5,5), Žarković 5 (46 Babić 5,5), Škarica 5,5, Poropat 5 (74 Lončar -), Prtenjača 6,5, Pilčić 5

Nogometaši Orijenta 1919 pobijedili su u lokalnom derbiju Grobničan rezultatom 2:1. Grobničanima je presudio njihov bivši napadač, Sanjin Grbac postigao je oba pogotka za Orijent. Zbog umjetničkog dojma za drugi pogodak zaslužio je barem pola ocjene više.

Grbčevi pogoci bili su nagrada nogometašima Orijenta za upornost, želju i silnu energiju u svakom duelu. U uvjetima igre koje su odredili bura i loš teren, presudio je voljni moment.

Malo se nogometa vidjelo u obostranim preskakanjima središnjica, iako je teren bio u lošem stanju broj napamet ubačenih lopti i netočnih dodavanja premašio je granicu dobrog ukusa. Orijent je tijekom cijele utakmice stvorio dvije izrađene prilike od kojih je jednu iskoristio, dok je Grobničan svoje (polu)prilike stvorio silom. Milom nije išlo!

Grobničan je doživio prvi poraz u sezoni premda je u samoj završnici imao prilike osvojiti bod. Međutim, zamjerili su se Grobničani lopti još u prvom poluvremenu, kada su na terenu izgledali kao da su na krimejsku buru izašli po kazni. Ni loš teren, ni trčanje protiv bure nije opravdanje za onakav nastup i pristup objektivno kvalitetnije momčadi!

Rastrčana momčad Orijenta u potpunosti je dominirala do odmora, agresivnom i čvrstom igrom u duelima natjerali su favorizirane goste na uzmak. U prvom dijelu gosti ni jednom nisu ozbiljno zaprijetili sigurnom Mustapiću, Orijent je na odmor otišao golom prednosti iz 19. minute.

Pogriješio je Kurilić u primanju po neravnom terenu, Kuduzović je uzeo loptu stoperu gostiju i započeo povezanu akciju na kraju koje je Grbac ostao u otvorenoj poziciji za udarac na desnoj strani. Nije pogriješio - 1:0.

U 32. minuti Grbac je lijevom nogom s desne strane precizno pogodio Mikulića na suprotnoj vratnici, napadač Orijenta nije dobro zahvatio loptu glavom u najboljoj prilici na utakmici.

U drugom dijelu Grobničan je taman počeo koristiti prednost igranja uz buru, kada je Grbac povukao potez utakmicu. Pobjegao je Grbac po lijevoj strani svojim čuvarima, ušao u kazneni prostor i poslao loptu u mrežu pokraj Hermana - 2:0.

Uslijedila je nešto odlučnija reakcija gostiju, koji su počeli stvarati pritisak pred kaznenim prostorom domaćina. Isplatilo se u 57. minuti, kada je lopta po ubačaju iz poludistance iznenadila inače vrlo rezolutnu zadnju liniju obrane Orijenta, ali nije iznenadila Pretnjaču.

Osjetio je najbolji igrač gostiju gdje će lopta nošena burom doletjeti, pravodobno se ubacio u prazni prostor i loptu glavom skrenuo u mrežu pred Mustapićem - 2:1.

U zadnjih pola sata pokušavali su igrači Grobničani bezuspješno pronaći prolaz kroz gustu obranu domaćina. Potencijalna opasnost za pouzdanog vratara Mustapića bili su ubačaji s bokova i gužve u kaznenom prostoru u kojima se uvijek može dogoditi nešto neočekivano.

Ako se izuzme pokušaj gostiju iz 81. minute, kada je Miculinić iz slobodnog udarca dobro protegnuo Mustapića, izravne opasnosti za domaćine nije bilo do 88. minute.

Tada je loptu ubačenu slijeva Pilčić glavom skrenuo u lijevu vratnicu, lopta se odbila Lončaru koji pogađa gredu, a treći pokušaj gostiju završio je Mustapićevom obranom.