MŽNL NS RIJEKA

Lošinj pobijedio Nehaj i preskočio Rudara

Subota, 29. listopada 2016. 18:09 Napisao/la  SC

Utakmice 10. kola: Crikvenica - Grobničan 3:1 Lošinj - Nehaj 2:0, Pazinka - Rudar 1:0

Međužupanijska liga NS Rijeka - 10. kolo

CRIKVENICA - GROBNIČAN 3:1

Gradski stadion. Gledatelja: 150

Sudac: Bojan Sobol (Hreljin)

Strijelci: 0:1 Pilčić (13), 1:1 Merle (22), 2:1 Vukelić (45), 3:1 Butorac (68)

Žuti kartoni: Imamović, Merle (Crikvenica), Linić, Prtenjača (Grobničan)

CRIKVENICA: Srok, Vukelić, Smojver, B. Imamović (60 A. Imamović), Rubčić, Buršić (90 Firkelj), Merle (66 Xheladini), Frančišković (50 Mazzarolli), Simanović, Kuna (87 Mijolović), Butorac

GROBNIČAN: Herman, Jovanović, Golić, Vukelić, Miculinić, Poropat, Sharbini )70 Conjar), Pilčić, Fućak (46 Prtenjača), Furijan, Linić (77 Iskra)

Zaslužena pobjeda domaćina u utakmici koja je obilovala dobrim potezima, ali i promašajima s obje strane.

Kod gostiju najviše prilika imao je Ahmad Sharbini, ali od čak tri odlične prilike niti jedna nije završila kao udarac u okvir gola domaćina.

Prvi u vodstvo dolaze gosti s Grobnika.

Poropat probija lijevu stranu domaćina, ubacuje u kazneni prostor,a na lopti je najbrži Pilčić za 0:1.

Crikvenica izjednačuje nakon samo 10 minuta. Simanović lomi na desnoj strani gostiju Golića, a Merle gura loptu u mrežu za 1:1.

U 27. minuti utakmice napadači Crikvenice ulaze u kandidaturu za nagradu „Ilija Sivonjić“.

Rubčić ponovno „maltretira“ Golića, koji je tijekom cijelog prvog poluvremena imao strahovitih problema obuzdati igrače Crikvenice, prekratak na lopti je Imamović, a udarac sa svega 2-3 metra neometanog Buršića završava u stativi.

Pred kraj prvog dijela domaćin dolazi do vodstva. Odlično izveden slobodan udarac Rubčića pogađa glavu Vukelića, a isti loptu preusmjerava u mrežu gostiju.

U 68. minuti kapetan Butorac lovi na spavanju Hermana za konačnih 3:1.  (S.Lončarić)

FUNTANA - CRES 0:2

Stadion Funtana. Gledatelja: 50

Sudac: Marko Raguž (Rijeka)

Strijelci: 0:1 Kučinić (28), 0:2 Mance (43)

Žuti kartoni: Jugovac (Funtana), Žarić, Petrović, Mance, Cianci (Cres)

FUNTANA: Josić, Radenović (87 Hrvatin), Buršić, Šegon, B. Gjurchinoski, Vuković (90 Vranaričić), Škiljan, Legović (56 Sardelin), Lajtman, A. Gjurchinoski (69 Ven), Jugovac

CRES: Zmajla, Štemberger, Inić, Nikolić, Cianci (90 Dedić), Petrović (70 Kovačić), Žarić (74 Martuslović), Mance, Francetić, Omerović, Kučinić (85 A. Zubović)

Nogometaši Cresa uspješi su bili na gostovanju kod Funtane.

- Ozbiljno smo pristupili utakmici i odigrali smo kako smo se dogovorili, disciplinirano. Uz prilike iz kojih smo zabili, imali smo još nekoliko prilika, doista smo bili kvalitetnija momčad. Neću nas previše hvaliti, ali igrali smo kako možemo i kako bismo trebali uvijek igrati, rekao je trener Cresa Živko Cunjak.

HALUBJAN - LOKOMOTIVA 6:0

Stadion Brnasi. Gledatelja: 100

Sudac: Maksimiliano Radetić (Rovinj)

Strijelci: 1:0 Alilović (22), 2:0 Šanjug (28), 3:0 Vukelić (31), 4:0 Vukelić (44), 5:0 Gatara (76), 6:0 Vukelić (82)

Žuti kartoni: Gatara (Halubjan)

HALUBJAN: D. Bedenik, Alilović (73 Radan), Šipura, Miletić, Kovčalija, Samardžija, Štimac, Gatara (86 Šuše), Vukelić (84 Begić), Šanjug (80 L. Bedenik), Miočić (60 Bilobrk)

LOKOMOTIVA: Stipanov, Pribanić (46 Šestan), Juničić (46 Sablić), Martedić, Šolaja, Alinčić, Bonicioli (71 Šimić), Sobotinčić (58 Čubelić), Pašuld, Smolčić, Jovičić (46 Popović)

Nogometaši Halubjana uvjerljivo su svladali Lokomotivu i dodatno otežali rezultatsku krizu riječkog sastava koja traje već neko vrijeme.

- Očekivali smo veći otpor igrača Lokomotive obzirom da su u klubu reagirali i pronašli novog trenera. Mislili smo da će se trgnuti, ali nisu. Mi smo odigrali jako dobru utakmicu i zasluženo smo pobijedili. Pobjeda je mogla biti i izraženija. Bili smo agresivniji, bolji u kreaciji, imali smo više želje, a Lokomotiva nije imala niti jednu opasnu priliku, rekao je trener Halubjana Nenad Sušanj.

Novi trener Lokomotivu preuzima u ponedjeljak, tako je danas momčad vodio igrač Sanjin Fumić.

- Utakmica je bila kao i sve naše u zadnjem periodu. Ovo je treći puta da smo primili šest golova. Stanje u momčadi je loše, psihički smo nigdje, karakter je pao na niske grane. Halubjan nas je apsolutno nadigrao, mi smo bili nemoćni, bez ikakve hrabrosti, moći ili želje za pobjedom. U 22 godine koliko sam u nogometu, deset u Lokomotivi,  ovako nešto još nisam doživio. Nadam se da u ponedjeljak s novim trenerom okrećemo novu stranicu, razočaran je bio Sanjin Fumić.

LOŠINJ - NEHAJ 2:0

Stadion Čikat. Gledatelja: 100

Sudac: Danijel Klarić (Ratulje)

Strijelci: 1:0 Jerneić (7), 2:0 Šarković (90)

Crveni karton: Pejanović (Nehaj) 74 - drugi žuti karton

LOŠINJ: Busanić, Abramov (85 Šepuka), Valenčić, Jergović, Marić (46 Gršković), Kauzlarić (65 Šarković), Jerneić (83 Magazin), Fatić, Mrvac (39 Faflja), Udović, Erceg

NEHAJ: Baričević, Babić, Opala, Vrban (M. Prpić), Bilen, P. Prpić, Pejanović, Lopac, Peričić (69 Nekić), Hodak, Vukelić

Nije neuobičajeno da nogometaši Lošinja imaju problema kada ne igra Boško Babić, pa je tako i ovoga puta domaćem sastavu trebalo više napora da svlada pretposljednju momčad Međužupanijske lige.

Počelo je pogotkom Lošinja - Edin Fatić je s desne strane ubacio loptu u kazneni prostor, točno tako da je Josip Jerneić idealno zahvati glavom i nadmudri vratara, ujedno i trenera Nehaja, Igora Baričevića.

Lošinjani su se nadali brzom drugom pogotku kojim bi riješili pitanje pobjednika, no trebalo je čekati sve do posljednje minute, kada je mladi Marin Šepuka ušao u okršaj s Baričevićem i Mateom Prpićem, nakon čega je lopta stigla do Davida Magazina, a od njega do strijelca Dina Šarkovića.

Od ostatka utakmice vrijedi izdvojiti veliku priliku Jerneića koji je iz dobre pozicije u 17. minuti promašio gol, zatim metež pred Baričevićevim golom u 41. minuti kada se nisu snašli iznenađeni Marić i Kauzlarić, drugi žuti karton nervoznog Domagoja Pejanovića, udarac Igora Abramova visoko preko grede iz "zicera" u 75. minuti, te dobar pokušaj Petra Prpića u 83. minuti, kada se našao oči u oči s Dinom Busanićem, pa promašio vrata. (B. Purić)

PAZINKA - RUDAR 1:0

Gradski stadion. Gledatelja: 300

Sudac: Vladimir Merle (Rijeka)

Strijelci: 1:0 Batel (45)

Žuti kartoni: Vale (Pazinka), Licul, Bilić (Rudar)

PAZINKA: Funčić, Batel, Levak, Pinčan, Zgrablić (90 Damijanić), Matika, Ivetac (80 Prenc), Ružić (46 Rudela), Vale (90+2 Erik), Rabar, Krajcar

RUDAR: Vozila, Bilić, Načinović, Škopac, Čudić (61 Stepčić), Macan, Juričić, Licul, Ivanović, Černjul, Mehić

Derbi kola, ali i lige u ovom trenutku, odigran danas u Pazinu pripao je domaćinu. Iako je Rudar imao zrelije prigode, domaćin je gol postigao za razliku od njih te zasluženo slavio.

Pogodak odluke dogodio se u 45. minuti kada Dalibor Vale bježi po desnoj strani nakon jedne kontre, a onda povratnom loptom nalazi Ivana Batela koji sa desetak metara matira Vozilu za konačnih 1:0.

Osim toga, Pazinjani nisu imali „zicera“, ali je Vale dvaput bio u izglednim situacijama koje je Vozila obranio.

Labinjani će sigurno žaliti za prigodom Čudića u 48. minuti kada je njegov otvoreni udarac sa deset metara završio preko gola, a pogotovo za onom kapetana Juričića, koji u 87. minuti nije uspio zabiti nečuvanu mrežu.

OTOČAC - MLADOST 1:0

Gradsko igralište. Gledatelja: 100

Sudac: Slaven Skender (Rijeka)

Strijelci: 1:0 Tomac (52 - 11m)

Žuti kartoni: Burić (Otočac)

OTOČAC: Božičević, Kostelac, Banić, Vukić, Tomac (81 Bunjevčević), Čurčić (73 Vidmar), Vuković, Krznarić (65 Rudelić), Plecić (65 Sladović), Burić, Tomaić (46 Grivičić)

MLADOST: Subanović, Markić, Nišević, Lazendić (46 Bradarić), Škaro, Bagarić, Halilović, Mofardin, Tretinjak, Valčić, Matejčić

Nogometaši Otočca osvojili su tri boda u domaćem dvoboju sa Mladosti. No, utakmica je bila teža nego što se očekivalo u domaćim redovima.

- Bilo je preteško. Ovo je najlošija utakmica Otočca od kada sam  trener. Čuli smo da je Mladost desetkovana, da će doći sa mladom ekipom i to nas je uljuljalo. Gosti su se povukli na svoju polovicu i čuvali mrežu, a mi nismo navikli na takvu igru u Otočcu. Najvažnije od svega je da smo uspjeli osvojiti tri boda, rekao je trener Otočca Tomislav Lopac.

NAPRIJED - ROVINJ 1:1

Stadion: Lonja. Gledatelja: 100

Sudac: Paolo Jakovašić (Opatija)

Strijelci: 1:0 A. Petrović (11), 1:1 Jozić (20)

Žuti kartoni: A. Petrović, Lončar, Tomić (Naprijed), Matošević, Baltić, Hasanbegović (Rovinj)

NAPRIJED: Ciani, Iskra, Juraga (59 Blašković), Kružić (46 Savić), Matešković, Lukačić (76 Dorčić), A. Petrović (80 Gržinčić)), Prpić, E. Petrović, Tomić, Lončar (88 Pravdica)

ROVINJ: Pavlić, Jozić, M. Pamić, Baltić, Matošević (90 Cvijetić), Perković, Špiranac (87 Kazalac), Tanković (60 Maružin), A. Pamić, Bobić, Hasanbegović

Nogometaši Naprijeda osvojili su bod u domaćem srazu sa Rovinjem, no trener domaćih Marin Mikac smatra da je ovaj remi jednak porazu s obzirom na igru.

- Krenuli smo fenomenalno, prvih 15 minuta imali smo dvije prilike, zabili gol i stisnuli njih u peterac. Nakon toga smo neobjašnjivo stali, dozvolili smo Rovinju da se vrati i da preuzme konce igre. Do kraja prvog dijela još je nekako to izgledalo, ali u nastavku smo bili kao razbijena vojska, samo se čekalo da primimo gol. Nedovoljna kvaliteta Rovinja nas je spasila poraza, ali dojam je kriminalan. Ovo je najgora naša utakmica ove sezone. Moramo naći načina da izađemo iz ove crne rupe. Na tablici jesmo tri boda od vodećeg, ali to je sada u drugom planu. Izgubili smo identitet, prepoznatljivu igru kakvu smo imali u prvih, pet, šest kola, a kako je igra odraz trenera, ja snosim odgovornost i moram naći izlaz. Čestitam Rovinju, jer su mlada i poletna ekipa. Izuzetno cijenim njihovog trenera koji radi pravu stvar i želim im sreću u nastavku natjecanja, rekao je trener Naprijeda Mikac.