MEĐUŽUPANIJSKA NL

Pirova pobjeda Opatije na Viškovu

Subota, 06. lipnja 2015. 20:00 Napisao/la  SC

Rezultati 30. kola: Halubjan - Opatija 1:5, Grobničan - Naprijed 3:1, Vinodol - Buje 2:1,Mladost - Crikvenica 0:1

Međužupanijska liga NS Rijeka - 30. kolo

HALUBJAN - OPATIJA 1:5

Igralište Brnasi. Gledatelja 120

Sudac: Milan Kukuljan (Podkilavac)

Strijelci: 0:1 Hasičić (32) 0:2 Krešić (35) 0:3 Vlatković (55) 0:4 Vlatković (69) 0:5 T. Rudan (74) 1:5 Kučinić (88)

Žuti kartoni: Šipura, Miočić, Samardžija, Miletić (Halubjan)

HALUBJAN: Božić, Bedenik, Šipura, Miletić, Samardžija, Kinkela, Štimac, Štemberger, Miočić, Šanjug, Kučinić

OPATIJA: Iveša, J. Rudan, Juraga, Hasičić, Dunković, Kolić, Krešić, T. Rudan, Kovačević, Dadić, Vlatković

Opatija je stigla do pobjede koja joj je jamčila ostanak u utrci za prvo mjesto. Čekao se eventualni kiks Krka na njihovom terenu koji se ipak nije dogodio. Igrači Zorana Bogolina iskalili su se na jesenskom prvaku Halubjanu, na Brnasima je domaćin doživio pravi mali potop, iako će trener Andrej Živković imati drugačije mišljenje

- Sigurno da rezultat od 1:5 ne zvuči ugodno nikome, ali moram reći da taj rezultat nije realan. Da je bilo 2:3 ili 2:4 složio bi se, no ovo nije bio odraz stanja na terenu. Ne mogu biti zadovoljan današnjom predstavom, ali mogu biti cijelom sezonom. Na jesen smo napravili čudo, dva igrača su otišla, još su se dvojica ozljedia pa smo veći dio druge faze sezone igrali nerjetko i s po 4-5 juniora u prvoj postavi, rekao je Živković.

S druge strane, ostaje žaliti treneru Opatije Zoranu Bogolinu, morao je čestitati Krku na naslovu prvaka što je i učinio.

- Čestitam Krku, a mi smo si sami krivi što smo se prvenstveno zbog naše neozbiljnosti iskompromitiralio kada smo trebali zapeti. Da smo bili malo ozbiljniji prošetali bi se na proljeće, no i ovako nogomet ide dalje. Ušli smo tek sada u pravu formu kad je kraj, falilo je ozbiljnosti i motivacije da se to dogodi ranije, kazao je Bogolin.

------------------------------------------

GROBNIČAN - NAPRIJED 3:1

Igralište Mavrinci. Gledatelja 350

Sudac: Željko Bunčić (Poreč)

Strijelci: 1:0 Prtenjača (9) 2:0 Škarica (11) 3:1 Ende (13) 3:1 Žarković (86)

Žuti kartoni: Žarković, Škarica, Benić (Grobničan), Lukačić, Grlj (Naprijed)

Crveni karton: Dorčić (70 - namjerni prekršaj)

GROBNIČAN: Herman, Jukić, Miculinić, Žeželj (79 Babić), Škarica (61 Benić), Prtenjača, Conjar, Žarković, Sokoli (87 Brdar), Lončar, Kurilić

NAPRIJED: Grč, Čop, Ende, Savić, Simanović, Radmanović (52 Jasprica), Merle (83 Behđeti), Kružić, Dorčić, Lukačić (52 Petrović), Jović

Za kraj sezone Grobničani su na svom terenu svladali Naprijed i na pravi način zaključili još jednu uspješnu sezonu. Iskoristili su izabranici Dušana Gruevskog svoje prilike, zabili dva vrlo rana pogotka a nije ih pokolebao niti onaj jedan primljeni. Potvrda pobjede stigla je u smiraju utakmice.

- Mislim da smo zasluženo pobijedili, bio je ovo jedan pravi lokalni derbi. Moram čestitati momcima na svemu odrađenom ove sezone, odigrali smo dobro i što je još važnije afirmirali 7-8 mladih igrača. Tablica pokazuje da smo tu, u samom vrhu što nam je bio i cilj, rekao je Gruevski.

Nije mogao biti zadovoljan trener Naprijeda Goran Gajzler nakon utakmice u kojoj su njegovi igrači, kako je rekao dominirali.

- Imali smo svoje prilike koje nismo iskoristili, naši protivnici svoje jesu i ja im na pobjedi čestitam. Sve teže podnosim poraze u drugom dijelu sezone, nije ni ova laka za podnijeti. Općenito, vrijeme je bilo preteško za igru i dojma sam da se publika nije mogla nagledati dobrog nogometa, rekao je Gajzler.

--------------------------------------

VINODOL - BUJE 2:1

Igralište Bahalin. Gledatelja 200

Sudac: Zoran Vasiljević (Fažana)

Strijelci: 0:1 Bojić (22) 1:1 T. Petrinović (77) 2:1 T. Petrinović (87)

Žuti kartoni: -

VINODOL: Torbarina (90 Godinić), A. Petrinović, M. Rubčić (64 Buljat), Vukelić, Uremović, Radetić, Pavlović, Lagumdžija (46 Mataija), D. Rubčić, T. Petrinović, Filipović

BUJE: Milocani, Uran, Višković, Klinc, Uzelac, Fabac, Čović, Šoškić, Bojić, Pavlović, Bašić

Dugo su se domaći igrači pekli na dvije vatre. Pustinjska vrućina dovukla je na Bahalin samo 55 gledatelja, a gosti su poveli, iako su mladići Vite Butorca stvarali brojne velike prilike, koje je bilo nemoguće promašiti. I kako se to obično događa, u jeku najžešćih napada domaćina, agilni Bojić kod gostiju je postigao vodeći pogodak. Ušavši u kazneni prostor Vinodola, neometano je krenuo prema sredini kaznenog prostora, a oslobodivši se pratnje, uputio loptu u dalji kut nemoćnog Torbarine – 0:1.

A u prvih pola sata utakmice vrlo dobri vratar Buja, Gianfranco Milocani obranio je sijaset prilika. Krenuo je Lagumdžija (5. minuta), a nastavili Deni Rubčić iz slobodnog udarca, pa slijedi serija sjajnih vratarskih obrana golmana Buja. Udarci Radetića, pa završnica nakon dobre akcije Filipovića i Rubčića...

Iako je statistika u prvih pola sata igre bila neumoljivo na strani domaćina, nakon 8 udaraca Vinodola u okvir gola, 7 udaraca iz ugla, Buje je povelo iz svojeg prv0og udarca na gol. Prije odlaska na odmor Buje su preko Uzelca mogle i udvostručiti vodstvo, ali je iz izgledne prilike udarac Uzelca prošao iznad domaćeg gola.

Revija promašaja nastavlja se i početkom drugog poluvremena, iako i Buje tražio novi pogodak, pa Torbarina ima nekoliko dobrih obrana i 3 smjela istrčavanja daleko u svoju polovicu terena. U 51. minuti Uzelac propušta veliku priliku, koju je osujetio Torbarina. Do okrijepe u nastavku utakmice, Vinodol je propustio nove 2-3 izgledne prilike, koje propuštaju i obrambeni igrači (Uremović). Nakon osvježenja u nastavku Vinodol izlazi čil i preporođen.

Iz lijepe akcije Radetić ubacuje dubinsku loptu Toniju Petrinoviću, koji donosi konačno i izjednačenje - 1:1. U završnici Vinodol je konkretiziro i materijalizirao svoje brojne neiskorištene prilike, nakon što se je u gužvi pred golom Buja najbolje snađao strijelac prvog pogotka Toni Petrinović.

Nastojanja domaćih da poravnaju urodila su plodom tek u 77. minuti, kad Radetić odlično poslužuje Tonia Petrinovića, a ovaj sa nekih 10-ak metara šalje loptu ispod Milocania u njegovu mrežu. Isti igrač, tri minute prije kraja, najbolje se snalazi u jednoj gužvi i s(p)retno poentira za pobjedu svoje momčadi. (S. Lončarić)

-----------------------------------------

PAZINKA - LOŠINJ 0:5

Gradski stadion. Gledatelja 50

Sudac: Goran Krneta (Umag)

Strijelci: 0:1 Babić (11) 0:2 Tuzlak (13) 0:3 Mance (30) 0:4 Babić (83) 0:5 Tuzlak (90)

Žuti karton: Videkić (Pazinka)

PAZINKA: Lovrinić, Pinčan, Erik, Levak, Banko (46 Ružić), Zgrablić, Rabar (46 Krajcar), Tomišić (46 Rudela), Ivetac, Videkić, Vale

LOŠINJ: Radman, Gašpert (51 Baljak), Valenčić, Jergović, Udović, Mance, Tuzlak, Babić, Francetić (68 Mrvac), Mrvac, Lazić

Lošinj je s pet pogodaka u mreži Pazinke okrunio odličnu sezonu i poslao Pazinjane u prvi razred istarskog županijskog nogometa.

Odmah se od početka vidjelo da će se vidno oslabljeni i demoralizirani Pazinjani teško oduprijeti otočanima koji su došli pobjedom ovjeriti treće mjesto. Već u 10. minuti Babić ulazi u domaći kazneni prostor i rutinski trese mrežu mlađahnog Lovrinića. Samo tri minuta nakon toga riješene su sve dvojbe po pitanju pobjednika, ako ih je uopće i bilo, Tuzlak je iskoristio nesmotrenost domaće obrane i udvostručio prednost gostuju. Točku na i u prvih 45 minuta stavlja, nakon pola sata igre, Mance glavom.

U nastavku, sve do zadnjih desetak minuta, igralo se gotovo ravnopravno, a onda su gosti u finišu iskoristili dekoncentraciju domaće momčadi i ispalili petardu u mreži mlađahnog Lovrnića. Najprije je, sedam minuta prije zadnjeg Krnetinog zvižduka, nakon duplog pasa s Manceom, Babić postigao svoj drugi gol danas, da bi mu se u zadnjoj minuti, sa istim učinkom, pridružio Tuzlak.

-------------------------------------

MLADOST - CRIKVENICA 0:1

Igralište Oliva. Gledatelja 50

Sudac: Vladimir Merle (Rijeka)

Strijelac: 0:1 Mazzarolli (60)

MLADOST: Mudrić, Nišević, Ivančić (46 Škaro), Peršić, Halilović, Deak, Bogdan, Peruško (62 Marijanović), Valčić, Pavić, Livović

CRIKVENICA: Srok, Firkelj (63 Xheladini), Matešković, Špiranec, Kuna, Mazzarolli, Fazlji, Butorac, Ivanda, Smojver, Iskra

Zalutali metak iz 60. minute donio je Crikvenici pobjedu u Fažani. Iako su domaći imali nekoliko stopostotnih prigoda, gosti su ugrabili trobod. Domaćem htijenju nema prigovora, ali je realizacija bila katastrofalna.

Krenulo je prigodom Halilovića u sedmoj kada glavom puca pored gola, a pet minuta kasnije Pavić nesebično, ali nepotrebno upošljava suigrača u sjajnoj situaciji.

Peršić najbolju prigodu utakmice ima u 14. minuta kada s desetak metara promašuje prazan gol. U drugom dijelu Škaro je imao lijepu prigodu, ali njegov udarac s desetak metara nakon centaršuta Livovića brani Srok.

FUNTANA - NEHAJ 0:0

Igrarište Funtane. Gledatelja 150

Sudac: Davor Majnarić (Rijeka)

Žuti kartoni: Jugovac, Radenović, Popović, Šegon (Funtana), Pečanić, Brajković, Špalj (Nehaj)

FUNTANA: Lisjak, Šegon, Đurčinoski, Sardelin, Popović, Đumić, Krijan, Fedotov, Radenović (84 Štifanić), Buršić, Jugovac (46 Jakovčić)

NEHAJ: Baričević, Šebalj (87 Massarini), Bilen, L. Vukelić, Špalj, Brajković, Pejanović, Perpić, Pečanić, I. Vukelić, Hajdini

Funtana i Nehaj odigrali su mirnu, za posljednje kolo, utakmicu koja nije donijela dobroga ni jednima ni drugima. Obje momčadi odigrale su bez ikakvog imperativa, ali se to odrazilo i na samu igru.

Jedine dvije prigode na utakmici bilježimo u prvih pola sata. Prvu je imao Gjurchinoski u 17. minuti kada mu Baričević udarac s deset metara brani nogom, a opasan slobodnjak Đumića desetak minuta kasnije očistila je s crte gostujuća obrana.

---------------------------------

ROVINJ - JADRAN 2:4

Igralište Valbruna. Gledatelja 100

Sudac: Davor Bogičević (Rijeka)

Strijelci: 0:1 Banko (1) 0:2 Tikas (4) 0:3 Šendula (33) 0:4 Banko (38) 1:4 A. Barlecaj (45-11m) 2:4 A. Barlecaj (83)

ROVINJ: Starčić, Ivanović, Maružin (64 Marić), Androšić, Stojanov (46 Šverko), T. Barlecaj (46 Blažević), Abdulrazak, Tanković, Abuselyana, Mihajlović, A. Barlecaj

JADRAN: Petrušić (79 Čančar), Belušić, Ilić, Tomić, Ereiz, Šendula (60 Banić), Sumić, Đurić, Tikas, Dujanić (46 Baša), Banko

Istarski derbi kola pružio je gotovo revijalnu utakmicu Rovinja i Jadrana u kojoj su gosti trobodom naplatili bolji ulazak u utakmicu. Sve je bilo rješeno do predaha.

Blitzkriegom u četiri minute su Banko i Tikas doveli goste do 0:2, a onda je u 33. minuti Šendula s dvadeset metara lijepim udarcem lijevom nogom pogodio poluvisoko za tri pogotka prednosti gostiju.

Pitanje pobjednika rješeno je u u 38. minuti kada Stojanov gubi loptu, a Gianluca Banko lobom loptu šalje preko Starčića u gredu od koje se lopta odbija u tlo i odlazi u mrežu.

U 45. minuti je Agron izborio pa realizirao jedanaesterac, a u 83. minuti iskoristio je jednu lijepu povratnu Abdulrazaka za konačnih 2:4. Iako su gosti imali više od igre, kanarinci mogu žaliti za izglednim prigodama Omara Abuselyane, Mihajlović i Abdulrazaka.