Maglić za tri minute riješio utakmicu protiv Halubjana

Subota, 18. travnja 2015. 19:16 Napisao/la  Valentina Prokić

Igralište: Josip Uravić-Pepi. Gledatelja: 100.

Žuti kartoni: Konjić, Kurolt, Jurasić (Krk), Begić (Halubjan)

Strijelac: 1:0 Maglić (30), 2:0 Maglić (33)

KRK: Tomašić, Čuturilo, Konjić, Maglić, Nenadić, Kovačević, Tucaković, Lugušić (89 L. Rošić), Pejanović (86 Radić), Kurolt, Jurasić

HALUBJAN: Božić, Brnčić, Omerović, Miletić, Pinjuh, Kinkela, Majetić (46 Štimac), Miočić, Josipović, Šanjug, Begić (57 Marić)

Nogometaši Krka potvrdili su ligašku poziciju novom pobjedom. U derbiju 23. prvenstvenog kola Krk je na svom stadionu pobijedio prvog pratitelja Halubjana rezultatom 2:0. S nova tri boda Krk je pobjegao pratnji i osamio se na vrhu ljestvice.

Domaćim nogometašima trebale su samo tri minute da matiraju goste sa Viškova. Oba puta glavne uloge imali su Marijan Tucaković i Matko Maglić.

Prvi puta domaći su zaprijetili u 4. minuti. Pejanović je ubacio sa lijeve strane, a Tucaković pucao zamalo pored gola. Halubjan je uzvratio odmah, ali Kinkelin udarac je završio također pored gola. Bio je to jedini ozbiljniji pokušaj gostujuće momčadi u prvom dijelu, sve ostalo bilo je na strani domaćih.

U 26. minuti nova prigoda Krka, Tucaković ubacuje iz kornera, Maglić puca, no vratar Božić uspjeva sačuvati svoju mrežu. Dvije minute kasnije, Božiće ponovno na mukama, dobro se rastegnuo gostujući vratar da zaustavi Kuroltov udarac.

Domaći pritisak isplatio se u 30. minuti. Tucaković je izveo slobodan udarac, a Matko Maglić pospremio iz blizine loptu u mrežu - 1:0.

Samo tri minute čekalo se na drugi gol Krka. akteri isti, situacija gotovo jednaka. Tucaković je ubacio iz kornera, ali Matko Maglić ovaj je puta glavom zatresao mrežu Halubjana - 2:0.

Nastavak su bolje otvorili gostujući nogometaši, no bio je to jalov pritisak. Čvrsta borba vodila se za svaku loptu, no svi pokušaji Halubjana zaustavaljali su se na rubu šesnaesterca domaće momčadi.

Krk je imao veliku prednost te nije imao potrebe za pristiskom, već su pametnom igrom zaustavljali na vrijeme pokušaje Halubjana.

Gostujući nogometaši jednu izglednu priliku u nastavku imali su u 78. minuti. Miletić je ubacio iz slobodnog udarca, a Kinkela nije uspio dobro zahvatiti loptu koja je otišla preko gola.