Krk na korak do naslova međužupanijskog prvaka

Subota, 23. svibnja 2015. 19:35 Napisao/la  SC

Rezultati 28. kola: Krk - Buje 2:0, Funtana - Opatija 0:1

Strijelci: 1:0 Kovačević (65) 2:0 Tucaković (81)

Žuti kartoni: Čuturilo, Tucaković, Konjić (Krk), Uzelac, Višković (Buje)

KRK: Tomašić (89 Rošić), Čuturilo, Maglić, Nenadić, Kovačević, Tucaković, Lugušić (46 Jerković), Pejanović, Kurolt, Jurasić, Zec (79 Konjić)

BUJE: Milocani, Uran (77 Čavarović), Višković, Fakin, Uzelac, Fabac, Čović (83 Pavlović), Šoškić, Bojić (81 Kapular), Klinc, Bašić

Nogometaši Krka osvojili su nova tri boda i stigli nadomak titule prvaka. Otpor Buja momčad Davora Dželalije uspjela je slomiti u nastavku utakmice.

U 23. minuti udarac Čuturila sa preko dvadeset metara završava na stativi golmana Buja, a sedam minuta kasnije Lugušić ne koristi idealno dodavanje Pejanovića i sa pet metara puca visoko preko gola. Gostujući bunker izdržao je sve nalete domaćina, uspješno prebrodivši prvih 45 minuta utakmice.

U drugom dijelu agresivnijom igrom Krčani nagovješćavaju promjenu rezultata koja se, nakon više prilika i poluprilika, dogodila u 65. minuti utakmice. Agilni Tucaković ušao je u šesnaesterac gostiju, pucao, golman Milocani odbija loptu, ali samo do Kovačevića koji loptu posprema u mrežu za dugo očekivanih 1:0.

Gosti se nakon primljenog zgoditka otvaraju, ostavljajući puno pukotina u svojoj obrani, a to koriste brzi napadači Krka unoseći paniku u obranu Buježana.

U 81. minuti najbolji igrač Krka Tucaković bježi svojim čuvarima i otklanja sve dvojbe oko pobjednika susreta - 2:0.

FUNTANA - OPATIJA 0:1

Igralište Funtane. Gledatelja 150

Sudac: Danijel Trbulin (Kastav)

Strijelac: 0:1 J. Rudan (49)

Žuti kartoni: Jakovčić, Štifanić (Funtana), Krešić, T. Rudan (Opatija)

FUNTANA: Lisjak, Šegon, Đurčinoski, Štifanić, Popović, Đumić (66 Sardelin), Krijan, Jakovčić, Radenović, Buršić, Mišan (79 Palinkaš)

OPATIJA: Iveša, J. Rudan, Juraga (46 Rukavina), Hasičić (46 Šuker), Dunković, Kolić, Krešić, Rudan, Jug, Kovačević (72 Vlatković), Dadić

Pobjedom u Funtani nogometaši Opatije ostali su jedina momčad koja još može ugroziti Krk u njihovim nastojanjima da uzmu pehar namijenjen pobjedniku Međužupanijske lige.

Pogodak odluke zabio je početkom nastavka bivši nogometaš kostrenskog Pomorca, Josip Rudan, nakon brze akcije gostiju po lijevoj strani. Domaći danas svoje prigode nisu iskoristili, a ritam utakmice su gosti spustili visokim posjedom lopte.

MLADOST - LOŠINJ 1:0

Igralište Oliva. Gledatelja 100

Sudac: Goran Krneta (Umag)

Strijelac: 1:0 Marijanović (52-11m)

Žuti kartoni: Hoxha, Marijanović (Mladost), Gršković, Lazić (Lošinj)

MLADOST: Perković, Racan, Peršić, Vijatović (46 Nišević), Halilović (90 Ivančić), Deak, Bogdan (88 Škaro), Hoxha, Pavić, Marijanović, Livović

LOŠINJ: Radman, Gašpert, Valenčić, Jergović, Viskić, Udović, Kauzlarić (87 Baljak), Tuzlak, Gršković (83 Krajina), Francetić, Lazić

Lošinjani su na Olivu stigli obraniti početnu nulu, ali u tome nisu uspjeli. Nakon Buja i Rudara, Mladostaši su se vratili pobjedama, danas u potpunosti zasluženo.

Prva prigoda dogodila se u 19. minuti kada je u šesnaestercu gostiju srušen Toni Pavić. Odgovornost je preuzeo Mladen Marijanović i doveo domaće u vodstvo.

Šest minuta kasnije skoro je poravnao Bogdan nehotično, ali je Peršić zaustavio loptu na crti. U drugom dijelu je Radman obranio dvije poluprigode Peršiću i Livoviću, i to je bilo sve od današnje predstave na Olivi.

GROBNIČAN - VINODOL 1:0

Igralište Mavrinci. Gledatelja 200

Sudac: Vladimir Merle (Rijeka)

Strijelac: 1:0 Žeželj (59)

Žuti kartoni: Miculinić (Grobničan), Tomić (Vinodol)

GROBNIČAN: Herman, Jukić, Vukelić, Miculinić, Žeželj, Škarica (74 Benić), Prtenjača, Babić (46 Žarković), Cianci, Sokoli (46 Conjar), Lončar

VINODOL: Torbarina, A. Petrinović, Lenac, Vukelić, Uremović, Pavlović, Šmit, Tomić, T. Petrinović (69 Radetić), Rubčić, Filipović (77 Mataija)

Još jednom domaćinskom predstavom nogometaši Grobničana stigli su do pobjede protiv gostiju iz Novog Vinodolskog. Domaći su stvaraili prilike, uspjeli su zabiti tek jednu kada je Žeželj pogodio pola sata prije kraja utakmice. Mavrinci su se još jednom pokazali neosvojivima, Vinodol je rijetko pokušavao ugroziti domaćeg vratara Hermana u tijeku susreta.

ROVINJ - NAPRIJED 1:0

Igralište Valbruna. Gledatelja 100

Sudac: Petar Pejkunović (Potpićan)

Strijelac: 1:0 T. Barlecaj (33)

Žuti kartoni: Androšić, O. Abuselyana, Matić (Rovinj), Jović, Behđeti (Naprijed)

ROVINJ: Starčić, Ivanović, N. Abuselyana (90 Budicin), Androšić,. Maružin, T. Barlecaj, Perković (46 Matić), Tanković, O. Abuselyana, Mihajlović (67 Abdulrazak), A. Barlecaj

NAPRIJED: Ciani, Merle (81 A. Petrović), Ende, Kružić, Savić, Radmanović, Jović, Pravdica (51 Jasprica), Behđeti, Dorčić (57 Lukačić), E. Petrović

Nogometaši Naprijeda ostali su poraženi u Rovinju u susretu u kojem je presudila agilnost braće Barlecaj. Bili su Tomo i Agron opasni po hreljinska vrata u gotovo svakom napadu domaćih.

Prva prigoda na utakmici dogodila se u sedmoj minuti kada zicer promašuje Omar Abuselyana. Četiri minuta kasnije Agron je sam na Cianiu, ali mu gostujući vratar udarac brani, lopta se odbija do Tome Barlecaja koji gađa gredu.

U 33. minuti odluka. Tanković je poslao dugu loptu prema Agronu Barlecaju na „stranu“, a ovaj centaršutem pronašao brata koji je s desetak metara od grede loptu poslao u mrežu za konačnih 0:1. U nastavku bez prigoda, iako su nogometaši Naprijeda imali više od igre.

CRIKVENICA - NEHAJ 4:1

Gradski stadion. Gledatelja 100

Sudac: Marko Raguž (Rijeka)

Strijelci: 1:0 Gašparović (9) 2:0 Kuna (37-11m) 3:0 Njegovan (54) 4:0 Kuna (56-11m) 4:1 I. Vukelić (83)

Žuti kartoni: Bilen, J. Prpić (Nehaj)

CRIKVENICA: Srok, Njegovan, Gašparović, Špiranec, Kuna, Iskra, Jovanović (46 Pristušek), Firkelj, Smojver, Butorac, K. Fazlji (67 D. Fazlji)

NEHAJ: Bilen, Šebalj, Massarini (46 Špalj), L- Vukelić, Žunić, Tonković (88 M. Prpić), Pejanović, Dabac, Pečanić (46 J. Prpić), Brajković, I. Vukelić

Utakmica Crikvenice i Nehaja, imala je u petak prolog, bez zapisnika i gostiju...Bura pod Velebitom, treba priznati i jaki prolom oblaka – nenormalni uvjeti za igru.

Odluka Povjerenika MŽNL NS Rijeka da se utakmica mora odigrati unutar 24 sata, odnosno u terminu preostalih sedam utakmica privukla je na Gradski stadion popriličan broj znatiželjnika. Pedantna inventura gledatelja krajem prvog poluvremena govori o omjeru – domaći ljubitelji nogometa: 53, gostujućih: 43 ! Treba spomenuti i 17 gledatelja, bez klupske pripadnosti - klasičnih znatiželjnika. Uvjeti za korektan ogled u kojemu je prvi prekršaj na utakmici dosuđen u 7., a drugi u 28. minuti utakmice.

Obje momčadi bez trenera (izdržavaju kazne), a potezi su pravovremeno kovertirani u svlačionicama. Kasnije su se samo čuli prateći konetari, sugestije, naputci, ali kako je vrijeme odmicalo pod Kotorom je zavladao muk – ali i na tribinama.

Gosti bez izraženih napadačkih htjenja i pokušaja, sve do posljednjih dvadesetak minuta utakmice. Obrana Nehaja bila je (pre)statična, a Kirci su se u čak 11 navrata našli su zaleđu. I reakcije u kaznenom prostoru nisu bile presigurne, iz čega su se izrodila i dva kaznena udarca za domaće.

Crikvenica je povela već u 9. minuti uatakmice, kada su se pred nemoćnim Bilenom našla dva domaća igrača, a realizaciju je preuzeo na sebe Gašparović. Uvećanje domaćeg vodstva uslijedilo je nakon jedanaesterca za Crikvenicu, koji je realizirao Goran Kuna u 37. minuti.

Najstrožoj kazni prethodila su dva sporna događaja u istom trenutku. Prekršaj i igranje rukom. Sudac Raguž otklonio je dvojbe signalizirajući igranje rukom igrača obrane Nehaja. Inicijativa Crikvenice bila je u prvoj polovici prvog poluvremena izražena i sa sedam uzastopnih udaraca iz ugla, a sve samo u prvih desetak minuta utakmice.

U 41. minuti stvorila se je velika gužva u kaznenom prostoru Nehaja, ali je izostala domaća realizacija. Gosti su u Crikvenici nastupili bez Igora Baričevića (na tribinama), jednog od najboljih vratara ove lige, što je bio veliki hendikep, ali i nastup Dariana Bilena nije bio loš. Uz primjetnu početnu nesigurnost, pričuvni vratar Nehaja imao je i nekoliko korektnih obrana, a za primljene pogotke nije krivac, osim kod drugog kaznenog udarca za Crikvenicu, kada je oborio Pristušeka na rubu kaznenog prostora, a pritom dobio i žuti karton.

U 54. minuti brza i jednostavna akcija Fazlji – Njegovan i rezultat je – 3:0. Nakon drugog kaznenog udarca u uzvedbi Gorana Kune, opustili su se i domaći igrači, a osobito nakon propuštene prilike Njegovana, kada je Bilen korektno reagirao u 79. minuti.

Počasni pogodak postigao je uporni Ivan Vukelić u trenucima kada je sigurni Srok stigao do svoje četvrte obrane, ali je poslije odbijene lopte, ostao bez pomoći igrača svoje uže obrane. (S. Lončarić)

HALUBJAN - JADRAN 1:2

Igralište Brnasi. Gledatelja 100

Sudac: Danijel Klarić (Ratulje)

Strijelci:0:1 Banko (11) 0:2 Banko (48) 1:2 Štemberger (71)

Žuti kartoni: Miletić, Šipura, Josipović (Halubjan), Belušioć (Jadran)

HALUBJAN: Božić, Brnčić, Šipura, Miletić, Samardžija, Kinkela, Štimac (55 Marić), Miočić, Josipović, Šanjug (62 Štemberger), Majetić (46 Kučinić)

JADRAN: Petrušić, Belušić, Ilić, Tomić, Ereiz, Šendula (89 Užila), Sumić, Tikas, Dujanić (87 Banić), Banko (55 Baša), Fabijančić

Nogometaši Jadrana zasluženo su svladali Halubjan i produžili svoje trećeligaške snove. Čovjek odluke bio je dvostruki strijelac Ginluca Banko. Tračak nade domaćinu ukazao se nakon gola Štembergera u 71. minuti, no kasnije se pokazalo bio je to labuđi pijev.

PAZINKA - RUDAR 0:1

Sudac: Vedran Jelenčić (Kastav)

Strijelac: 0:1 Načinović (31)

Žuti kartoni: Krajcar, Videkić, Banko, Tomišić (Pazinka), Jašarević, Mehić (Rudar)

Crveni karton: Flegar (72 - udaranje protivničkog igrača)

PAZINKA: Funčić, Banko (84 Erik), Baša, Levak, Pinčan, Zgrablić, Rudela (83 Rabar), Tomišić, Stranić, Videkić (66 Flegar), Krajcar

RUDAR: Vozila, Načinović, Mehić, Čudić, Juričić, Badrov (89 Trumić), Barišić, Škopac, Radočaj (67 Ruba), Matulja (84 Alić), Jašarević

Nogometaši Rudara i Pazinke odigrali su uistinu razočaravajuću nogometnu predstavu u kojoj su Labinjani napravili veliki korak ka ostanku u ligi, a Pazinjani još veći prema Prvoj ŽNL. Utakmica je odigrana uz pretjeranu nervozu s domaće strane, dijelom uzrokovanu sudačkim odlukama, dijelom zbog važnosti utakmice.

Gosti su krenuli bolje u susret, ali osim par neugodnih lopti u šesnaestercu ništa nisu stvorili. Rudar do pogotka stiže u 31. minuti kada Mehić ubacuje iz prekida, a Antonio Načinović na drugoj vratnici glavom donosi vodstvo svojoj momčadi.

Do predaha igra se razvodnila, kao i domaći pritisci koji su krenuli od samog početka. No, u nastavku je bilo svega. Sudac Jelenčić sjeckao je igru po tako i tako mokrom terenu, a nije mu bilo lako ni zbog konstantne dernjave s tribina, koja je danas očigledno Pazinjanima više odmogla nego pomogla.

Još je najmanje vike bilo na crveni karton Luki Flegaru, koji je zbog navodnog udaranja protivnika, pocrvenio šest minuta nakon što je ušao u igru. Do kraja susreta Pazinka je prenijela igru na polovicu Rudara, ali to nije donijelo domaće prigode, već dvije kontre gostiju.

Badrov je u 72. minuti šutirao točno u Funčića, a Matulja je pazinskog vratara i zaobišao šest minuta kasnije, ali mu je lopta pobjegla – u vratnicu. Zaključak govori kako su danas nogometaši Pazinke oštećeni, ali ne koliko bi željeli da se mogu opravdati. Točnije, nervozni su Labinjane dočekali, a ta nervoza sputala ih je u razvijanju igre koja se svodila na preskakanje igre.

Činjenica jest da Pazinjani danas nisu napravili niti jednu polušansu protiv mlade momčadi Rudara, a sudac Jelenčić, bez obzira na njegovu današnju izvedbu, ne može biti kriv i za to.

Na kraju susreta nemile scene, no sve je srećom po Pazinjane okončano bez većeg incidenta. Skupina domaćih nogometaša napala je suce, a samo je prisebnost trenera Matike spasila Roberta Funčića da okonča karijeru, zbog suca Jelenčića.