Halubjan svladao Funtanu za petu pobjedu

Subota, 27. rujna 2014. 17:46 Napisao  Marko Babić

Utakmica 5. kola: Halubjan - Funtana 4:2

4. HNL, 5. kolo

HALUBJAN - FUNTANA 4:2

Igralište Brnasi. Gledatelja: 50.

Sudac: Branko Vučinić (Rijeka).

Strijelci: 1:0 Šanjug (7'), 1:1 Buršić (11'), 2:1 Šanjug (28'), 3:1 Alilović (44'), 3:2 Ćamili (52'), 4:2 Alilović

Žuti kartoni: Brnčić (Halubjan), Ćamili (Funtana).

HALUBJAN: Raspor, Brnčić, Omerović, Štimac, Pinjuh, Kinkela, Kučinić, Alilović, Josipović (od 66' Begić), Šanjug (od 90' Peršić), Monjac (od 86' Szabo).

FUNTANA: Lisjak, Palinkaš, Šegon, Štifanić (od 46' Sulejmani), Popović (od 72' Žiković), Krijan, Ćamili, Fedotov, Buršić, Jugovac, Mišan (od 46' Vdović).

Nogometaši Halubjana pobijedili su Funtanu 4:2 i nastavili stopostotan niz u prvenstvu. Bila je to zanimljiva utamica u kojoj je nekoliko zanimljivih intervencija imao Robert Lisjak, bivši vratar Rijeke, koji je sada na vratima Funtane.

Domaćin je poveo u 7. minuti. Nakon kornera Šanjug je odlično pucao glavom, Lisjak paradom izbio loptu, ali pomoćnik Tomislav Frlan pokazao je da je lopta cijelim obujmom prošla gol liniju. Budući da nema tehnologije na gol liniji, ostalo je na odluki suca.

Gosti su brzo uzvratili. Četiri minute kasnije obrana Halubjana nije dobro reagirala, jedna visoka lopta došla je do Buršića koji je glavom sa sedam metara matirao Raspora - 1:1. Gosti su pokušali i iz slobodnog udarca, ali udarac Fedotova obranio je Raspor. Na drugoj strani u 24. minuti Lisjak nije najbolje reagirao nakon kornera, ali lopta srećom za goste nije završila u mreži. Halubjan je samo minutu kasnije opet zaprijetio. Monjac je okušao udarac, Lisjak odbio loptu. Novi ubačaj završio je na glavi Josipovića, a lopta je otišla pored vratnice.

U 28. minuti Halubjan je poveo. Nakon jednog od mnogih ubačaja, Šanjug je pucao glavom, pritom zaradio udarac, a lopta je nekako pronašla put do mreže - 2:1.   Kučinić je u 31. minuti pokušao s ruba kaznenog prostora, na drugoj strani Palnikaš je u 42. minuti potegnuo s ruba kaznenog prostora.

I kada se činilo da će poluvrijeme završiti rezultatom 2:1, sjevnula je nova akcija Halubjana. Akciju je počeo Raspor odličnim dodavanjem, a završio Omerović prizemnim ubacivanjem. Alilović je primio loptu, branič Funtane Popović se spotaknuo i omogućio dovoljno vremena nogometašu Halubjana da si otvori prostor i plasira loptu pored Lisjaka - 3:1. Halubjan je drugo poluvrijeme otvorio pokušajem Kučinića. U 52. minuti Rasport je odbio jedan udarac, lopta je došla do Ćamili koji je iz neposredne blizine pogodio za 3:2.

I onda je u 66. minuti u igru ušao Begić. Dvije minute kasnije Lisjak je istrčao na jednu loptu na sedam metara i odnio je ispred Begića. Natrčao je Alilović iz drugog plana i pogodio u praznu mrežu - 4:2.