MEĐUŽUPANIJSKA NL

Grobničan i Lošinj pobijedili, Vinodol poražen

Subota, 24. listopada 2015. 19:06 Napisao/la  SC

Utakmice 10. kola: Nehaj - Vinodol 4:1, Lošinj - Otočac 4:1, Grobničan - Buje 4:2

Četvrta liga - 10. kolo

LOKOMOTIVA - ROVINJ 1:2

Igralište Robert Komen. Gledatelja: 100

Sudac: Zoran Vasiljević (Fažana)

Strijelci: 0:1 Mataja (38), 0:2 Mataja (65) 1:2 Fumić (89)

LOKOMOTIVA: Pernat, Brkljača, Karneluti (46 Leskur), Nemetz, Šolaja, Smolić-Ročak (69 Fumić), Bonicioli, Bašić, Kuši, Pašuld, Sablić (46 Smolčić)

ROVINJ: Denić, Mataja (69 Kazalac), Androšić, Budicin, Perković, Belli (84 Stojanov), Mihajlović (60 Pamić), Tanković, Abuselyana, Funčić, Hasanbegović

Nogometaši Lokomotive poraženi su na domaćem terenu od Rovinja 2.1. Utakmica je to koju, bi kada je riječ o igri, trener Lokomotive Tihomir Bašić što prije zaboravio.

- Najlošija utakmica koju smo odigrali ove sezone. Bilo je previše indisponiranih igrača u mojoj momčadi. Gosti su držali loptu u prostoru, zatvorili su se i čekali prilike iz kontri. Mi smo se pokušali izvući, ali nije išlo nikako. Stvarno smo odigrali lošu utakmicu, rekao je Tihomir Bašić nakon susreta.

NEHAJ - VINODOL 4:1

Stadion Nehaj. Gledatelja: 200

Sudac: Bojan Sobol (Hreljin)

Strijelci: 1:0 Pećanić (1), 2:0 Vukelić (51), 3:0 Pećanić (75), 4:0 Pećanić (77), 4:1 Tomić (79 - 11m)

Žuti karton: Pećanić (Nehaj)

NEHAJ: Baričević, Biondić, P. Prpić, Vukelić, M. Tomljanović, J. Prpić, Peričić (70 D. Tomljanović), Prizmić (46 Lopac), Pećanić (80 Babić), Hajdini, Vukelić

VINODOL: Torbarina, Radetić, Leac, Brusić, Salvatore (55 Bulja), Filipović (55 Perušić), Šmit (63 Lagumdžija), Petrinović, Rubčić, Tomić, Mataija

U 80. minuti utakmice trener Uskoka Marin Tomljanović izvršio je posljednju izmjenu na utakmici. Igru je počeo napuštati Vedran Pećanić praćen povicima i aplauzima navijača obje momčadi. Zasluženo je pozdravljen strijelac tri pogotka, koji je svoj ovogodišnji opus povećao na sedam postignutih pogodaka. Nastavio je efektnim uradcima iz prošlogodišnje sezone, kada je brzonogi Krmpoćanin bio najbolji strijelac prvenstva.

Već u 42. sekundi utakmice Pećanić je primio loptu od mladog Peričića krenuo na Torbarinu i u raskoraku poslao loptu vrataru Vinodola kroz noge u mrežu – 1:0. Nezavidni položaj na ljestvici motivirao je igrače Nehaja, koji su zagospodarili sredinom terena, gdje su kreirali pobjedu u ovoj utakmici.

Vinodol prvi puta prijeti nakon četvrt sata igre preko Petrinovića, ali će Baričević ostati nesavladan do gola iz kaznenog udarca točno sat vremena kasnije. A uz Pećanića i drugi žitelj Novog Vinodolskog, vratar Igor Baričević imao je dosta posla, koje je vrlo sigurno obavio. Vindol je uputio čak osam udaraca prema domaćim vratima, od čega pet u okvir, ali bez učinka. Tri puta pokušao je najbolji igrač Vinodola, kapetan Marijan Tomić, još po jednom su se okušali Rubčić i Petrinović.

Drugi dio počeo je fuiroznim napadima Vinodola, ali je prvi dolazak u kazneni prostor gostiju označio uvećanje rezultata. Luka Vukelić je postigao rijetko lijepi gol. Upravo za eurovizijsku razmjenu golova...Iz dubine prihvaćenu loptu odlično je smirio i iz okreta neumoljivo lijevom nogom pogodio mrežu nemoćnog Torbarine - 2:0.

U 65. minuti prilika je utakmice. Torbarina odbija loptu točno na nogu Peričiću, a domaći napadač radi potez više i izgledna prilika i udarac završavaju visoko iznad gola. Srećom da je zid iza zapadnog gola u Senju jako visok...

Od 70. do 75. minute razdoblje je golijade Pećanića. Kod trećeg gola vukao je loptu preko polovice terena po liejvoj strani igrališta. Nakon što je krenuo prema sredini kaznenog prostora, zaobišao je dva obrambena igrača, a kako je vidio da je put do gola zatovoren krenuo je dalje. Prošavši kraj trećeg čuvara manirom pravog realizatora poslao je loptu u nebranjenu mrežu - 3:0.

Kod četvrtog gola obrana Vinodola je zastala misleći da je Pećanić u zaleđu. Zvižduk vrlo dobrog suca Sobola je izostao, ali ni zastavica pomoćnika Raguž nije podignuta - 4:0.

U završnici Tomić iz opravdano dosuđenog kaznenog udarca smanjuje rezultat na 4:1, a prilika za goste je još bilo. Vinodol je kasno pokušao još nešto više želeći ipak na kraju opravdati dojam momčadi koja je u ovom prvenstvu učinila mnogo, ali u Senju je zaigrala svoju najslabiju utakmicu polusezone. (S. Lončarić)

LOŠINJ - OTOČAC 4:1

Igralište. Čikat. Gledatelja: 150

Sudac: Maksimiliano Radetić (Rovinj)

Strijelci: 0:1 Kostelac (36), 1:1 Brdar (49), 2:1 Babić (54), 3:1 Babić (67), 4:1 Babić (84-11m)

LOŠINJ: Radman, Malinić, Valenčić, Viskić (65 Kauzlarić), Jergović, Cianci, Brdar, Babić, Gršković (46 Mance), Francetić (46 Jusufi), Udović

OTOČAC: Božičević, F. Kostelac, Anić, Banić, Rudelić, Krznarić (77 Bogdanić), Vukić, A.Kostelac (71 M.Smolčić), Burić, Marincel, Sladović (89 J.Smolčić)

Razigranim i učinkovitim drugim poluvremenom, nogometaši Lošinja popravili su početni dojam i došli do bodova koje su i morali osvojiti, žele li na kraju sezone ostati na visokoj poziciji.

Dugo se domaćin s Čikata mučio s gostima, novacima u ligi, koji su u dosadašnjem tijeku prvenstva ugrabili skromnih sedam bodova.

Gosti su čak i poveli preko Antonija Kostelca. U nastavku predstavio se novi igrač Lošinja Plumb Jusufi, unijevši svježinu u napad.

Već u četvrtoj minuti poravnao je Robert Brdar, a potom je tri pogotka nanizao lošinjski golgeter Boško Babić. (B. Purić)

CRIKVENICA - MLADOST (F) 2:1

Gradski stadion. Gledatelja: 100

Sudac: Danijel Klarić (Ratulje)

Strijelci: 0:1 Halilović (18), 1:1 Njegovan (50), 2:1 Gašparović (63)

Žuti kartoni: Zanetić, Ilić (Mladost)

CRIKVENICA: Srok, Mijolović, Firkelj (59 Gašparović), Murica, Talić, Butorac, Xheladini, Njegovan, Kuna, Zubčić (81 Fazlji), Imamović (88 Smojver)

MLADOST (F): Perković, Zanetić (62 Bradarić), Nišević, Vijatović (74 Mirčić), Peršić, Ilić (62 Ljevar), Halilović, Bogdan, Valčić, Đerđaj, Stojanović

Nogometaši Crikvenice uspjeli su osvojiti tri boda dvama pogocima u drugom dijelu utakmice.

Fažance je do minimalne prednosti doveo Almir Halilović u 18. minuti, koji je spremno dočekao odbijanac od vratnice i loptu pospremio iza Srokovih leđa - 0:1.

Držali su gosti tri boda sve do pete minuta nastavka kad je u jednoj gužvi i napucavanju u gostujućem šesnaestercu najs(p)retniji bio Njegovan - 1:1.

Gol odluke djelo je Gašparovića, koji je nakon duplog pasa sa Imamovićem zatresao mrežu u 63. minuti.

U 82. minuti Mirčićevu udarcu lopta je završila na Srokovoj vratnici.

FUNTANA - RUDAR 1:1

Igralište: Funtana. Gledatelja: 100

Sudac: Davor Majnarić (Rijeka)

Strijelci: 0:1 Ljubešić (71) 1:1 Fedotov (90)

Žuti kartoni: Lisjak, Matika, Vuković, Jugovac (Funtana), Načinović, Knapić, Hoxha, Ljubešić (Rudar)

Crveni karton: Šegon (Funtana)

FUNTANA: Lisjak, Buršić, Pinčan, Šegon, B.Gjurchinoski (67 Popović), Matika, Vuković, Ljubas (82 Sardelin), Vranaričić (46 Fedotov), A.Gjurchinoski, Jugovac

RUDAR: Vozila, Načinović, Jajčević, Čudić (89 Maksenčuk), Juričić, Knapić, Licul, Hoxha, Škopac, Stepčić, Matulja (67 Ljubešić)

Minuta je dijelila Rudar od punog plijena na gostujućem terenu u Funtani. Ipak, podjela bodova je najpravedniji ishod.

Labinjani su od 65. minute bili brojčano jači, Šegon je zaustavio Juričića u prilici za pogodak, pa ga je sudac opravdano poslao na prijevremeno tuširanje.

Gosti su poveli u 71. minuti, Ljubešić je poslao loptu u domaću mrežu, Lisjak je dotakao loptu, koje završila iza njegovih leđa - 0:1.

Gol za konačno poravnanje djelo je Fedotova kojeg je zadnja linija Rudara ostavila samog na 16 metara, odakle je završila u rašljama nemoćnog Vozile - 1:1.

GROBNIČAN - BUJE 4:2

Stadion Mavrinci. Gledatelja: 150

Sudac: Davor Bogičević (Rijeka)

Strijelci: 1:0 Pilčić (3), 1:1 Bojić (28), 1:2 Bojić (36), 2:2 Prtenjača (56), 3:2 Jukić (79 - 11m), 4:2 Prtenjača (87)

Žuti kartoni: Fabijančić, Bašić (Buje)

Crveni karton: Čavarović (88, Buje)

GROBNIČAN: Herman, Jukić, Miculinić, Žeželj (70 Juničić), Prtenjača, Babić, Conjar (55 Poropat), Žarković (38 Miškulin), Lončar, Kurilić, Pilčić

BUJE: Callegaris, Uran, Fabijančić, Jugovac, Uzelac, Pjevović, Gere (80 Čavarović), Čović, Bojić, Premužić, Bašić

Nogometaši Grobničana pobijedili su Buje uz puno iše napora nego što su očekivali.

Nan što je domaći poveo Pilčićevim pogotkom već u 3. minuti, uslijedio je neočekivani preokret.

Najprije je Bojić u 28. minuti pogodio lobom na asistenciju Bašića, a onda osam minuta kasnije isti igrač "slobodnjaka" posalo loptu iza Hermanovih leđa za 1:2.

U dijeli preokret! Grobničani su prvo poravnali Prtenjačinim pogotkom u 56. minuti, a onda iz kaznenog udarca u 79. minuti Jukić donosi domaćinu vodstvo.

Prtenjača je tek u 87. minuti postavio konačnih 4:2 i otklonio domaće strahove.

HALUBJAN - ORIJENT 1919 1:1

Stadion: Brnasi. Gledatelja: 100

Sudac: Branko Vučinić (Rijeka)

Strijelci: 0:1 Mikulić (13), 1:1 Josipović (43)

Žuti kartoni: Miletić, Samardžija, Radan, Gatara (Halubjan), Andrić, Benić (Orijent 1919)

HALUBJAN: Geler, Brnčić, Kovčalija, Miletić, Samardžija, Kinkela, Radan (61 Štimac), Gatara (70 Šipura), Josipović (81 Mrvčić), Šanjug, Štanfel

ORIJENT 1919: Mustapić, Paravić, Andrić, Baljak, Omerović, Basara (75 Makiadi), Barišić, Benić (83 Kovačić), Mikulić, Grbac, Sertić (34 Radoslović)

Nogometaši Halubjana i Orijenta 1919 podijelili su bodove. Gostujući trener Edo Flego reći će kako je to najrealniji ishod dvoboja.

- Nama je pripalo prvo poluvrijeme, a njima drugo i zato je remi najrealniji. Imali smo mi dobrih prilika i u drugom dijelu, ne samo u prvom, no završilo je neriješeno. Poremetila nas je ozljeda Sertića, koji u 34. minti nije mogao nastaviti utakmicu, rekao je Edo Flego.

Domaći trener Nenad Sušanja žali za propuštenom prilikom za osvajanje sva tri boda.

- U prvom dijelu imali smo laganu inicijativu, ali gosti su zasluženo poveli. Uspjeli smo se na vrijeme vratiti u utakmicu te je drugo poluvrijeme bilo u znaku naše igre. Uz malo sreće mogli smo i do tri boda. Sve u svemu za pobjedom možemo više žaliti od gostiju, rekao je Sušanj.