Subota, 19. rujna 2015. 15:59 Napisao  Patrik Mršnik

Susret 5. kola: Lokomotiva - Naprijed 1:1

Strijelci: 1:0 Lacković (28) 1:1 Ende (67)

Žuti kartoni: Smolčić, Lacković, Leskur (Lokomotiva), Jasprica (Naprijed)

LOKOMOTIVA: Stipanov, Alinčić, Leskur, Nemetz, Šolaja, Šestan, Lacković (60 Hamidović), Bašić (70 Pašuld), Kuši, Smolčić, Popović (78 Jovanović)

NAPRIJED: Ciani, Čop, Ende, Matešković (46 A. Petrović), Kružić, Iskra, Merle, Škulić (15 Savić, 46 Jasprica), Pravdica, E. Petrović, Juraga

Naprijed i Lokomotiva su ove subote po uzoru na najbolje klubove s britanskog otoka odigrali jednu prvenstvenu utakmicu u terminu za ručak. Kao što bi vjerojatno podijelili i veliki lonac punjenih paprika na ljetnoj žegi, tako su na Komenovom igralištu podijelili bodove. Bilo je 1:1, a gosti mogu žaliti za velikom prilikom promašenom u samoj završnici utakmice.

Zatresla se greda na okviru gola domaćeg vratara Stipanova u drugoj minuti sudačke nadoknade. Pucao je iz velike daljine Čop, no lopta nije od komada drva ući u gol već se, na sreću domaćina odbila natrag u polje. Inače, cijelo drugo poluvrijeme Lokomotiva je praktički igrala bez pravog učinka sredine terena. Nije bilo Boniciolija zbog ozljede zadobivene na teškom gostovanju u Senju, Brkljača nije mogao igrati zbog povišene temperature a Čubelić nije bio u potpunosti spreman.

Domaćin je bolje otvorio utakmicu, a bolje je igrao sve dok je u njihovim redovima bilo svježine. Prvu je kakvu-takvu priliku imao Bašić u 7. minuti, njegov je poluvolej s vrha kaznenog prostora otišao ravno u ruke Cianiju. Nedugo zatim još je veću priliku propustio Kuši. U izravnom duelu s vratarom Naprijeda lopta je u pokušaju loba otišla preko gola.

Jedino što je Naprijed napravio u prvom dijelu dogodilo se u 25. minuti, u zadnjem napadu prije sudačkog timeouta koji je bio potreban zbog izuzetno velike sparine na Podmurvicama. Merle je dobio loptu poludesno, iz blizine je gostujuća 'sedmica' tukla pored gola.

Lokomotiva je povela tri minute kasnije. Većinu je posla na sredini terena napravio Kuši. Najprije je zagradio loptu pa onda iz okreta sjajno vidio utrčavanje Lackovića. Njegov je čuvar kasnio pa je domaći veznjak imao dosta vremena naciljati i neobranjivo pogoditi.

Do poluvremena Lokomotiva je ponovo zaprijetila, igrala se 37. minuta kada Popović želi s visine peterca ubaciti loptu za Kušija. Iz dobre pozicije za udarac lopta odlazi daleko od Cianijeve lijeve vratnice, iste one koja se u posljednjim trenucima susreta jako zatresla.

Naprijed je u nastavku pojačao gas, a prva je prilika stigla u 55. minuti kada ponovno pokušava Merle, no učinak je identičan onome nakon njegovog udarca u prvom dijelu. Ipak, preuzeta inicijativa morala je dati rezultata, a ond je došao sredinom nastavka.

Nakon izvedenog kornera s desne strane loptu je u noge uzeo Merle. Oprobao je udarac s dvadesetak metara i pogodio. Lopta se pritom odbila od nekog u gužvi ispred Stipanova, moguće da mu je i pogled prvotno bio zaklonjen.

Domaći prijete još dva puta do kraja susreta. Najprije Kuši u 77. minuti puca kraj gola iz okreta. Imao je bivši napadač Orijenta dobru situaciju pred Cianijem, no nedostajalo je one završne preciznosti. Dvije minute prije kraja Ciani je već bio svladan nakon pokušaja Jovanovića, no loptu s gol-linije izbacuje Kružić.

U pet kola ovo je bio četvrti neodlučeni rezultat Lokomotive. Momčad Tihe Bašića još ne zna za poraz, ali problem je realizacija. Hreljani su pak ostvarili cilj, s umjetne trave na Podmurvicama također su otišli neporaženi.