Prtenjača odlučio pobjednika na Mavrincima

Utorak, 15. rujna 2015. 18:31 Napisao  Patrik Mršnik

Strijelac: 1:0 Prtenjača (31)

Žuti kartoni: Žarković, Miculinić, Jukić, Škarica (Grobničan), Hasanbegović, Perković (Rovinj)

GROBNIČAN: Heman, Jovanović, Jukić, Miculinić, Prtenjača, Conjar (46 Poropat), Žarković, Miškulin (60 Škarica), Lončar (46 Žeželj), Kurilić, Pilčić

ROVINJ: Denić, Budicin, Maružin (46 O. Abuselyana), Perković, Kazalac (60 Mataja), Belli, Tanković, Pamić (70 Vujičić), N. Abuselyana, Funčić, Hasanbegović

Grobničani su na svom terenu napravili ono što su željeli. Pamte se samo bodovi i pobjeda od 1:0 protiv Rovinja, jer se od igre previše nije moglo zapamtiti ovoga utorka na Mavrincima. Sve opasnosti po vratare, sve ozbiljnije prilike i uzdasi gledatelja mogu se nabrojati na prste jedne ruke. Prevedeno, više je danas momčad Dušana Gruevskog odnijela bodova nego što je imala prilika.

Trenutak odluke zbio se u 31. minuti. Jedan je zračni duel na visini centra igrališta dobio Dražen Pilčić i odmah u vatru gurnuo Domagoja Prtenjaču. Vratar Denić izašao je s gola ali brži je od njega bio Prtenjača koji ga je prebacio i potom loptu poslao u prazna vrata za konačan rezultat utakmice.

Iako su gosti stisnuli u nastavku susreta, jedinu priliku imali su u 63. minuti kada je Herman morao braniti udarac Hasanbegovića. Domaći su prijetili preko Pilčića (38), a isti je igrač imao dobru priliku nakon ubačaja Jovanovića s desne strane u 62. minuti. Ista se situacija dogodila pet minuta kasnije kada nabacuje Poropat, a glavom loptu udara Prtenjača. U oba navrata Denić je obranio pokušaje domaćih.

Domaći su, iako u relativno podređenom položaju prijetili i potkraj susreta, buidući da se rovinsjki napad nije pretjerano naigrao pored stoperskog dvojca Kurilić - Jukić. Mogli su se zabilježiti udarci Žeželja (68) i Škarice (82, 88). Grobničan je, u cijelom prvom dijelu, ali i kroz većinu drugoga imao inicijativu koja nije bila iskazana kroz udarce prema Deniću, već bi lopta u velikom broju navrata bila izgubljena pred njegovim kaznenim prostorom.

Na Mavrincima se gledao i puno bolji nogomet, ali i u takvim popodnevima Grobničan je znao gubiti bodove. Ovoga puta ostali su kod kuće, uoči gostovanja u Otočcu za vikend.