4. HNL: Crikvenica s desetoricom igrača izjednačila u završnici utakmice u Rovinju

Četvrtak, 25. rujna 2014. 20:05 Napisao/la  SC

Utakmica 5. kola: Rovinj - Crikvenica 2:2. Ivan Butorac izjednačio u 88. minuti, Dorijan Fazlji isključen u 65. minuti

Međužupanijska liga - Zapad, 5. kolo

ROVINJ - CRIKVENICA 2:2

Igralište Valbruna. Gledatelja 70

Sudac: Petar Pejkunović (Potpićan)

Strijelci: 1:0 A. Barlecaj (14), 1:1 Firkelj (17), 2:1 T. Barlecaj (44) 2:2 Butorac (80)

Žuti kartoni: Abuselyana, Budicin, Perković, T. Barlecaj (Rovinj), Kuna, Gašparović, D. Fazlji (Crikvenica)

Crveni karton: D. Fazlji (65, drugi žuti karton)

ROVINJ: Starčić, Abuselyana, Budicin, Sošić, Licardo, Jokić, Pokrajac (46 Qosa), Perković (85 Ćosić), Gjurchinoski, T. Barlecaj, A. Barlecaj

CRIKVENICA: Srok, Smojver (59 Baričević), Butorac, Firkelj, Jugović, Jovanović (54 Ribarić), Kuna, K. Fazlji, Cianci, Xheladini (46 D. Fazlji), Gašparović

Pogotkom Ivana Butorca u 88. minuti nogometaši Crikvenice osvojili su bod u Rovinju. U ranije odigranoj utakmici 5. kola, Crikveničani su do boda stigli s igračem manje budući da je u 65. minuti isključen Dorijan Fazlji, koje je za petnaestak minuta zaradio dva žuta kartona. U samoj završnici gosti su uložili puno truda, koji se isplatio.

Bolje su u utakmicu ušli Rovinježi te preko Agrona Barlecaja u 14. minuti stigli do vodstva. No, ubrzo poravnavaju Kirci fantastičnim udarcem Kristijana Firkelja, koji je sa 25 metara pogodio ispod same grede domaćeg gola za 1:1.

Vratila se radost na rovinjske tribine nakon što je Manuel Perković izveo „slobodnjak“, a Tomo Barlecaj loptu u letu samo okrznuo glavom što je bilo dovoljno da prevari gostujućeg vratara Sroka i okonča u mreži – 2:1.

U drugom dijelu u izglednim pozicijama Perković i braća Barlecaj nisu bili precizni. Najbolju prigodu domaći su imali u 69. minuti, kada je Agron Barlecaj šutirao, vratar Srok odbio loptu koju je Butorac izbacio s crte u posljednji trenutak.

Uporni Kirci čekali su i dočekali grešku domaćina. U 80. minuti Licardo je izgubio loptu, a gosti su kontru s viškom igrača okončali Butorčevim pogotkom - 2:2.