MEŽUPANIJSKA NL

Halubjan poražen na Brnasima, Krk postao lider

Subota, 21. ožujka 2015. 14:37 Napisao/la  SC

Rezultati 19. kola: Krk - Crikvenica 6:0, Halubjan - Mladost 0:3, Vinodol - Lošinj 0:2

Međužupanijska liga NS Rijeka - 19. kolo, rezultati:

KRK - CRIKVENICA 6:0

Igralište Josip Uravić-Pepi. Gledatelja 150.

Sudac: Gabrijel Flegar (Rijeka)

Strijelci: 1:0 Tucaković (4) 2:0 Pejanović (13) 3:0 Pejanović (26) 4:0 Zec (57) 5:0 Radić (63) 6:0 Tucaković (84)

Žuti kartoni: Jerković (Krk)

KRK: Tomašić (77 Rošić), Čuturilo, Konjić (46 Turčić), Maglić, Nenadić, Tucaković, Lugušić (66 Jerković), Pejanović, Jurasić, Zec, Radić

CRIKVENICA: Srok, Smojver, Firkelj, Murica (65 Špiranec), Matešković, Gašparović (65 Fazlji), Mazzarolli, Jovanović, Butorac, Iskra, Ivanda

Pola tuceta golova u mreži Kiraca te skok ekipe Krka, nakon poraza Halubjana na svom terenu od Mladosti, na prvo mjesto međužupanijske lige. Već na početku dvoboja prekomorskih susjeda dalo se naslutiti da gosti nemaju što tražiti na Krku. Tucakovićevim trzajem glavom i pogotkom u 4 minuti nogometaši Krka započeli su uspješnu seriju.

Deset minuta kasnije Pejanović povisuje vodstvo nakon udarca Zeca i stative, lopta se odbija na nogu Krčkog napadača koji iz blizine gađa prazan gol. U 28. minuti igrač utakmice Čuturilo, koji je svih devedeset minuta uspješno dirigirao svojim orkestrom, upošljava Pejanovića koji bježi svojim čuvarima i po treći put prisiljava Sroka na kapitulaciju. Mogli su nogometaši Krka na odmor i sa većom razlikom, ali iz izglednih prilika neprecizni su bili dvaput Pejanović i jednom Konjić.

U drugom dijelu nastavak agonije gostiju. Najprije Zec dolazi u šansu međutim vratar Crikvenice zatvara svoj bliži kut i spašava svoja vrata, no ne zadugo. Isti napadač Krka u 57. minuti radi pravi mali šou, kada čak s pet lažnjaka izbacuje obranu gostiju te poentira za 4:0.

Igra ekipe Crikvenice se nakon toga se potpuno raspala pa je samo bilo pitanje s koliko će zgoditaka u mreži otići preko mosta. Na 5:0 povisio je opet Zec nakon odbijene lopte od vratara Sroka i udarca Pejanovića.

"Točku na i" stavio je Tucaković pogodivši malu mrežicu na pas Čuturila u 84. minuti utakmice. (Ž. Dminić)

HALUBJAN - MLADOST 0:3

Igralište Brnasi. Gledatelja 70

Sudac: Tomislav Frlan (Podhum)

Strijelci: 0:1 Ljubešić (24) 0:2 Vijatović (43) 0:3 Halilović (56)

Žuti kartoni: Gatara, Božić, Omerović (Halubjan) Peršić, Pavić (Mladost)

HALUBJAN: D. Bedenik (46 Božić), Brnčić, Šipura (46 L. Bedenik), Miletić, Omerović, Kinkela, Štimac, Gatara (46 Marić), Josipović, Šanjug, Kučinić

MLADOST: Perković, Nišević, Racan, Ljubešić (66 Peršić), Vijatović, Halilović (90 Šnur), Peruško, Hoxha, Pavić, Marijanović, Livović

Nogometaši Halubjana doživjeli su težak poraz na Brnasima, pobjeda Mladosti prema viđenom potpuno je zaslužena. Halubjan od ove subote više nije vodeća momčad lige, a s obzirom na stanje u kojemu se momčad nalazi kriza postaje zabrinjavajuća.

U 7. minuti Josipović, iako udaljen od gola samo pet metara, loptu šalje u gol-aut. Bila je to jedina domaća prilika u prvom dijelu utakmice tijekom kojega su gosti dvaput matirali donedavnog lidera. U 24. minuti Livović je prošao dvojicu po desnoj strani, a njegov oštri centaršut Ljubešić sa sedam metara šalje iza Bedenika - 0:1.

U 43. minuti Ljubešić je asistirao, a glavom je poentirao Vijatović za 0:2. Imao je odličnu prigodu i Nišević minutu kasnije, ali njegov udarac sa 18 metara odlazi pored gola.

Imali su prigodu domaći vratiti se u 53. minuti, ali lopta nakon udarca Josipovića okončava na vratnici gostujućeg gola. Tri minute kasnije Vijatović centrira nakon duge lopte Livovića, a Halilović ispred stopera stavlja nogu za 0:3.

Do kraja susreta Livoviću je još jedan udarac obranio Božić.

VINODOL - LOŠINJ 0:2

Igralište Bahalin. Gledatelja 200.

Sudac: Marko Raguž (Rijeka)

Strijelci: 0:1 Tuzlak (18) 0:2 Babić (64)

Žuti kartoni: Vukelić, T. Petrinović, Šmit (Vinodol) Mance, Valenčić, Tuzlak (Lošinj)

Crveni karton: Šmit (88 - drugi žuti zbog vrijeđanja pomoćnog suca)

VINODOL: Torbarina, M. Rubčić (46 A. Petrinović), Lenac, Vukelić, Uremović, Filipović (67 Radetić), Šmit, Tomić, Mataija, D. Rubčić, T. Petrinović

LOŠINJ: Radman, Gašpert, Valenčić, Jergović, Viskić, Martuslović (46 Mrvac), Tuzlak, Jerneić, Babić (67 Kauzlarić), Mance (77 Francetić), Lazić

Momčad Lošinja predstavila se je na Bahalinu u vrlo dobrom izdanju. Igrači trenera Dragana Tadića podsjećali su na dobro vođenu šahovsku partiju, sa korektnim rasporedom crnih (obrambenih) figura, koje na svakom dijelu terena (ploče) imaju sve pod kontrolom.

Utakmica je počela sa odavanjem počasti minutom šutnje za preminulog dugogodišnjeg i jednog od ponajboljih nogometaša Vinodola iz sredine šesdesetih godina prošloga stoljeća – Milana Smolčića – Miše (1942-2015).

Obrana Vinodola ostala je prorijeđena u 20. minuti utakmice, a u srcu kaznenog porostora našao se je usamljeni Tuzlak za gostujuće vodstvo 0:1. Za realizaciju su bile dovoljne samo dvije kratke predradnje. Spretan prihvat lopte, okret i precizno upućena lopta sa 7-8 metara u mrežu nemoćnog Torbarine. Gosti djeluju kompaktno, nedodirljivo a Vinodolu ostaje samo dobar udarac Denija Rupčića u posljednjoj minuti prvog dijela sa ruba kaznenog prostora, za nijansicu netočan, koji prolazi pokraj desne vratnice nezaposlenog Radmana.

Vinodol kreće u furiozni nastavak utakmice, koju su u razdoblju od 50. do 60. minute obilježile brojne prigode domaćih igrača, ali niti jedna lopta nije bila upućena u okvir gostujućeg gola. U 50. Deni Rubčić puca sa 22-23 metra oštro, ali pokraj gola. Već u narednoj minuti Toni Petrinović pokušava iz okreta, ali lopta prolazi iznad gola.

I u narednoj minuti je velika gužva pred Radmanom, ali obrana gostiju uspijeva otkloniti opasnost. I u jeku domaćih napada, već u 56. minuti osamili su se Jerneić i Babić u napadu. Domaći igrači nisu se uspjeli vratiti u fazu obrane, pokušali su inscenirati zaleđe, ali se je zatresla domaća mreža - 0:2.

U smiraju utakmice uzbudljivo je u 80. minuti pred vratima Radmana. Zatresla se je i gostujuća mreža, ali je pomoćni sudac reklamirao zalađe. Uslijedile su burne reakcije domaćih igrača, a najgore je prošao Božidar Šmit, koji je nakon drugog žutog kartona i pocrvenio. U mirnoj i korektnoj utakmici sudac Raguž podijelio je mnoštvo kartona – previše...

Vratar Velimir Radman i nakon ove, četvrte utakmice u nizu, nije vadio loptu iz mreže. Ućinio je to prije 361 minute u utakmici 15. kola Lošinj – Pazinka (5:1), kada ga je u 90. minuti utakmice svladao Hrvatin. (S. Lončarić)

JADRAN - GROBNIČAN 4:1

Igralište Veli Jože. Gledatelja -

Sudac: Maksimilijano Radetić (Rovinj)

Strijelci: 0:1 Conjar (20) 1:1 Dujanić (41), 2:1 Banko (70) 3:1 Tomić (74) 4:1 Banko (90+1)

Žuti kartoni: Fabijančić (Jadran) Brdar (Grobničan)

JADRAN: Petrušić, Belušić, Kastrati, Fabijančić (22 Banić), Pelizzar, Tomić, Baša, Šendula, Sumić, Tikas (53 Banko), Dujanić (84 Temaj)

GROBNIČAN: Šestan, Jukić, Vukelić, Miculinić, Prtenjača, Babić, Conjar (89 Pičuljan), Cianci (83 Žarković), Lončar, Kurilić, Brdar (72 Cvjetković)

Furiozno su krenuli Porečani, već u prvih osam minuta imali su dvije zrele prigode, ali udarci Baše nogom i Tikasa glavom odlaze pored gola. Nije se zatresla gostujuća mreža, ali jest domaća.

Igrala se 20. minuta kada je Conjar iz "slobodnjaka" sa 40 metara iznenadio Petrušića i pokvario atmosferu na porečkom Velom Joži - 0:1.

Do predaha je izglednu prigodu za Jadran promašio Šendula, a za goste glavom Babić. I onda u 43. minuti gužva u šesnaestercu, najbliži lopti je Dujanić, a u takvim slučajevima se već tradicionalno čuje pljesak tribina za strijelca - 1:1.

U drugi dio momčadi su ušle oprezno, što gostima nije pomoglo. U 70. minuti Banko je iz blizine matirao Šestana za 2:1.

Tomić je četiri minute kasnije nakon kornera nogom rješio pitanje pobjednika, a još uvijek 17-godišnji Banko u nadoknadi koristi jednu odličnu akciju domaćih i gotovo ulazi u gol sa loptom za konačnih 4:1.

ROVINJ - NEHAJ 1:0

Igralište Valbruna. Gledatelja 100.

Sudac: Slaven Skender (Rijeka)

Strijelac: 1:0 T. Barlecaj (6)

Žuti kartoni: Čosić, A. Barlecaj, T. Barlecaj (Rovinj), Pejanović, Tonković (Nehaj)

Crveni karton: T. Barlecaj (84 - druži žuti zbog vrijeđanja pomoćnog suca)

ROVINJ: Starčić, Abuselyana, Pokrajac, Androšić, Matić, Perković (71 Čosić), Tanković, T. Barlecaj, Lleshdedaj, A. Barlecaj (89 Maružin), Ivanović (57 Abdulrazak)

NEHAJ: Baričević, Šebalj, Bilen, L. Vukelić, Vrban, Špalj (61 Tomac), Lopac, Tonković, I. Vukelić, Prpić, Pejanović

Nogometaši Nehaja od početka su bili u zaostatku, koji nisu mogli stići. U 6. minuti Doni Tanković je centrirao s lijeve strane, a Tomo Barlecaj prevario Baričevića sa deset metara i pogodio za 1:0.

U ne previše sadržajnom prvom dijelu gledatelji na Valbruni još su samo vidjeli udarac Lopca u 38. minuti pored gola te šut Tankovića pet minuta kasnije.

Drugo poluvrijeme nastavilo je inicijativu domaćih koji su u nastavku čak dvaput tresli okvir gostujućeg gola. Najprije je Agron Barlecaj "škaricama" pogodio vratnicu, a onda je njegov brat Tomo minutu poslije pogodio gredu.

PAZINKA - FUNTANA 0:2

Gradski stadion. Gledatelja 50.

Sudac: Zoran Vasiljević (Fažana)

Strijelci: 0:1 Đumić (53) 0:2 Fedotov (82-11m)

Žuti kartoni: Levak (Pazinka) Jugovac, Krijan (Funtana)

PAZINKA: Funčić, Erik (75 Banko), Ružić, Levak, Pinčan, Rabar, Baša (75 Kišić), Tomišić (85 Ivetac), Rudela, Videkić, Flegar

FUNTANA: Lisjak, Šegon, Đurčinoski, Bošnjak, M. Štifanić (46 Radenović), E. Štifanić, Popović, Krijan (84 Jakovčić), Fedotov, Buršić, Jugovac (28 Đumić)

Nogometaši Funtane pobjedom su vjerojatno prebrinuli svoje brige oko ostanka, a Pazinku gurnuli u provaliju. Pobjeda gostiju plod taktički mudre i osmišljene igre, te je kao takva više nego zaslužena.

Početno ispitivanje snaga trajalo je jako dugo, pa se na prvu prigodu čekalo sve do 22. minute, kad Tomišić s pet metara, nakon ubačaja Baše s boka, promašuje okvir gola. Deset minuta kasnije na sličan način promašuje Levak, a Baša u 41. cilja također van okvira gola. Minutu nakon toga Pinčan glavom, na ubačaj iz kornera, gađa ravno u Lisjaka.

Gosti svoj prvi dolazak pred Funčića, u 55. minuti, pretvaraju u minimalnu prednost, najs(p)retniji u gužvi bio je Gjumić. U 60. neprecizan je Rudela iz izgledne situacije, sa desetak metara. Odluka o pobjedniku, vjerojatno i o putniku u niži rang, pada u 82.minuti kad Levak uklizava i ruši Fedotova, Vasiljević bez puno dvojbi pokazuje na „bijelu točku“, a sam Fedotov, pored „ukopanog“ Funčića, trese domaću mrežu i rješava pitanje pobjednika.

BUJE - RUDAR 1:1

Gradski stadion. Gledatelja 70

Sudac: Branko Vučinić (Rijeka)

Strijelci: 1:0 Bojić (7) 1:1 Ruba (52)

Žuti kartoni: Bašić, Čavarović, Fabac, Uran, Uzelac, Bojić (Buje) Načinović, Ruba, Mehić (Rudar)

BUJE: Milocani, Uran, Fabac (89 Jugovac), Klinc, Uzelac, Huskić, Čavarović (72 Antunović), Šoškić, Bojić, Horvat (85 Fakin), Bašić

RUDAR: Vozila, Radočaj (90 Božičević), Načinović, Mehić, Badrov, Jašarević, Škiljan, Fejzić (69 Dobrić), Alić (46 Ruba), Stepčić, Kurtić

Nogometaši Rudara osvojili su bod na gostovanju kod Buja u istarskom derbiju. Od sedme minute "kovari" su bili nezavidnoj situaciji, ali je mladi Antonio Ruba pogodio za konačnih 1:1 u 52. minuti te tako unio još veći mir u svlačionicu Rudara pred gostovanje Jadrana u Labinu. Istarski „zeleno-crni“ derbi je tako okončan remijem, što znači da su Buježi nastavili negativan, a Labinjani pozitivan niz. S obzirom na uprizoreno podjela bodova je i najpravedniji ishod ove utakmice u kojoj će se nešto duže samo pamtiti rezultat i čak devet žutih kartona, od čega šest domaćih.

Kamenovali suce
Istarski derbi imao je i treće poluvrijeme. Na izlasku s terena domaći navijači okomili su se na službene osobe. Jedan od njih, srećom neuspješno, u nekoliko navrata kamenom je gađao suca Vučinića, a cijela skupina propisno ispljuvala službene osobe. U iščekivanju nove, posve sigurno, rigorozne kazne domaćinu, opravdano se treba zapitati da li "Green Army" više štete ili pomažu Buježima.

Prva opasnost na utakmici rezultirala je i prvim golom, Bojić je iskoristio konfuziju u gostujućoj obrani i glavom, s bliže vratnice, nakon ubačaja iz kornera, matirao Vozilu. Gosti prvi put prijete tri minute nakon toga preko Badrova. Potonji u 31. odlično povratnom loptom pronalazi Škiljana na rubu šesnaesterca, ovaj "poteže", a Milocani odlično brani. U 36. sjajan potez Badrova, no njegov lob-udarac, s preko 40 metara, za malo odlazi preko grede. Završnica prvog dijela je u znaku Šoškića čiji prvi pokušaj u 43. minuti brani Vozila, a drugi, u zadnjoj, odlazi tik pored vratnice.

Gosti do poravnanja dolaze već u šestoj minuti nastavka iz najljepše akcije na utakmici. Badrov je odlično ubacio za Jašarevića koji sjajno „lomi“ svog čuvara na desnom boku, još bolje ubacuje na visinu penala, odakle Ruba, po zemlji, cilja nebranjeni kut nemoćnog Milocania. U 64. Radočaj u zadnji trenutak uklizava ispred Šoškića, a u 79. Ruba za malo kasni ispred Milocanija. Zadnju prigodu za promjenu rezultata imali su Buježi, no Bojić je s 15 metara iskosa šutirao ravno u Vozilu.