1. HKL: Kvarner 2010 slavio u Puli, Riječani šuterski raspoloženi

Subota, 20. veljače 2021. 15:57 Napisao/la  Kristian Sirotich

Tvrdu i izjednačenu utakmicu Riječani su prelomili krajem treće četvrtine, serijom 13:0 od 28. do 30. minute odvojili su se na 54:69 i utakmicu lišili neizvjesnosti

Košarkaši Kvanera 2010

Prva liga košarkaša, 17. kolo

PULA 1981 – KVARNER 2010 70:92 (26:23, 19:21, 10:25, 15:23)

Dom sportova Mate Parlov. Bez gledatelja.

Suci: Galić, Rogić, Galiot

PULA 1981:  Wardloe 9, Bilalović 14 (3-4), Guštin 2, Travica 7 (1-1), Klepo 10 (3-4), Vučinić, Elez 15 (1-1), Bosnakis 3, Marić 2, Gustovarac 2 (2-2), Maurović, Ostojić 6 (3-3).

KVARNER 2010: Štemberger 24 (7-8), Jashari 18 (1-2), Krstinić 18 (1-2), Jadrijev 2, Perkvić 14 (0-3), Delpin 5 (1-1), Smojver 6, Volarević 5, Krulčić, Penić, Ćosić, Smokvić.

Košarkaši Kvarnera 2010 ostvarili su itekako vrijednu pobjedu u regionalnom derbiju u Puli, Riječani su odigrali jednu od boljih partija ove sezone za pobjedu kod direktnog suparnika u borbi za očuvanje prvoligaškog statusa.

Tvrdu i izjednačenu utakmicu Riječani su prelomili krajem treće četvrtine.

U 27. minuti Klepo je realizirao dva slobodna bacanja i primakao domaćine na samo dva poena zaostatka (55:57), a onda su Riječani odgovorili serijom 13:0 i lišili utakmicu bilo kakve neizvjesnosti.

U 28. minuti seriju je otvorio Smojver svojom prvom tricom, nadovezao se Krstinić, pa Smojver još jednom tricom, a nakon pet vezanih ubačaja Siniše Štembergera Riječani su imali petnaest poena prednosti sedam sekundi prije kraja treće dionice (54:69).

Nekoliko poraza u posljednje vrijeme momčad Gorana Šućurovića doživjela je zbog slabog šuterskog dana, u Puli se ruka niije skratila kada je to bilo najpotrebnije.

Riječani su pogodili čak 15 trica iz 28 pokušaja (53 posto uspješnosti), s takvim šutom ne možeš izgubiti utakmicu.

Dominirali su u skoku, malo su više griješili, ali su obranu odigrali i više nego korektno.

Prvo ime susreta bio je Siniša Štemberger, jedna asistencija nedostajala mu je za trostruki učinak, uz 24 poena (šut za tri poena 5-10), dodao je 11 skokova i devet asistencija.

Velik je bio i doprinos pobjedi Elhama Jasharija (18 poena, trice 4-5), ali i Andre Krstinića sa 18 poena i 10 skokova.