Hrvatski košarkaši u kolicima pobijedili Bosnu i Hercegovinu i izborili polufinale EP u Ateni

Petak, 16. srpnja 2021. 20:15 Napisao/la  SC
Ademir Demirović

Hrvatska reprezentacija košarkaša u kolicima izborila je plasman u polufinale Europskog prvenstva divizije B, a nakon što su u četvrtfinalnom dvoboju pobijedili momčad Bosne i Hercegovine 79:69 (18:18, 15:19, 22:12, 24:20).

Prve dvije četvrtine prošle su u laganoj premoći momčadi Bosne i Hercegovine, koja je na poluvremenu imala minimalnu prednost, ali su hrvatski košarkaši put ka pobjedi izgradili u trećoj dionici, kada su  predvođeni odličnim Ademirom Demirovićem, koji je utakmicu okončao sa 37 poena, rezultatski odvojili i prednost zadržali do kraja.

- Prije svega želio bih čestitati čitavoj našoj momčadi, od igrača do stožera, jer su svi disali kao jedan svih 40 minuta. Također, čestitam i momčadi Bosne i Hercegovine, koja je odigrala odličnu utakmicu, ali se ovoga puta prelomilo na našu stranu. Dižemo se iz utakmice u utakmicu, ostavljamo srce na parketu i to je naša najveća pobjeda, zadovoljan je bio izbornik Siniša Kuharić, Riječanin koji je ove zime preuzeo kormilo reprezentacije i donio neke male promjene u pristupu, što je već rezultiralo prvim rezultatima.

Hrvatska će u polufinalu igrati protiv Litve, za razliku od utakmice u skupini bit će jača za kapetana Ivicu Vujicu, koji se priključio reprezentaciji uoči utakmice protiv Bosne i Hercegovine i vidjelo se koliko znači ovoj momčadi.

S jednim čovjekom više u rotaciji Kuharić i njegovi izabranici imaju se pravo nadati pozitivnom rezultatu.

HRVATSKA - BOSNA I HERCEGOVINA 79:69

HRVATSKA: Demirović 37 (7-15), Štimac 15 (5-11), Nišandžić, Baliga, Ograjšek, Vujica 4, Čabraja, Bastalić 2 (0-2), Tenšić, Pandžić 12 (2-4), Bistrović, Pešić 9 (1-4).