Kup: Furnir očekivano slavio na Trsatu, košarkaši Kvarnera 2010 nisu razočarali

Srijeda, 25. studenog 2020. 22:54 Napisao/la  KS

Ova utakmica  bila je dobra prilika riječkoj mladosti da osjeti gdje je u odnosu na jednog solidnog premijerligaša

Košarkaši Kvarnera 2010 s trenerom Goranom Šućurovićem

KUP KREŠIMIRA ĆOSIĆA – OSMINA FINALA

KVARNER 2010 – FURNIR 71:102 (20:27, 13:25, 15:18, 23:32)

Dvorana mladosti. Bez gledatelja.

Suci: Stanković, Žagar, Miletić.

KVARNER 2010: Štemberger 6 (1-2), Delpin 9 (1-2), Jashari 2 (2-2), Krstinić, Tončnić 19 (3-4), Smojver 6 (1-2), Jadrijev 9 (1-2), Volarević 4 (0-1), Krulčić 2 (0-2), Penić 3 (1-1), Furlan 11 (3-4), Atelj.

FURNIR: Pandurić 4 (2-2), Buovac 7, Majić 10 (3-3), Brzoja 13 (1-1), Branković 10 (2-2), Vlahovec 2, Prelec 3 (1-2), Vujić 3 (1-4), Perić 16 (2-2), Smolić 9 (1-2), Jerković 9 (2-2), Buljević 16 (5-5).

Košarkaši Furnira očekivano su izborili plasman na završni turnir Kupa Krešimira Ćosića.

Zagrepčani su se prošetali Dvoranom mladosti, u utakmici koja je bila dobra prilika riječkoj mladosti da osjeti gdje je u odnosu na jednog solidnog premijerligaša.

Sjajno su košarkaši Kvarnera 2010 otvorili utakmicu, prvih pet minuta obilježili su Roko Delpin i Franko Tončinić, njihovim kombiniranim ubačajima Riječani su poveli 18:4, što je trenera gostiju, Vladimira Krstića, natjeralo da pozove predah i malo preispita svoje izabranike.

Riječani su stvarno odigrali kvalitetnih uvodnih pet minuta, gosti su se držali malo rezervirano, možda im je malo trebalo da se priviknu na zakonitosti trsatskog parketa i obruča, a možda je tu bilo i malo podcjenjivanja.

U svakom slučaju, nakon predaha su se naglo uozbiljili, podigli agresivnost, pritisnuli domaćine i stvari su vrlo brzo sjele na svoje mjesto. Do kraja dionice uzvratili su serijom 23:2, preuzeli prednost (20:27) i odjurli u pobjedu.

Sve nakon tih prvih deset minuta bila je jednosmjerna ulica za domaćine, koji trenutačno kvalitetom ipak nisu u mogućnosti parirati momčadima premijerligaškog ranga, naročito ne onda kada one igraju angažirano.

A košarkašima Furnira je očito bilo dovoljno onih uvodnih pet minuta da shvate da bi svako poigravanje mogli skupocjeno platiti.

Naravno, rezultat je bio očekivan, obje momčadi iz ove utakmice mogle su izvući više ako su je treneri shvatili kao dobar trening.

U svakom slučaju, Riječani nisu razočarali, ni igrom, ni pristupom.