Škrljevo pobijedio Stoju za naslov prvaka

Subota, 09. ožujka 2013. 21:12 Napisao  Luka Variola

Utakmica 18. kola:   Škrljevo - Stoja 81:72 (19:15, 15:22, 21:13, 26:22)

Dvorana Mavrinci. Škrljevo - Stoja 81:72 (19:15, 15:22, 21:13, 26:22)

Gledatelja: 700. Suci: Legović i Pavlović (obojica Rijeka)

ŠKRLJEVO: Palčić 12, Pilat, Salamun 18, Ažić, Amančić 4, Troskot 7, Begonja 2, Zorić 11, Perić, Modić 10, Lipovščak 7, Velčić 10

STIOJA: Bulešić 5, Vinko, Mezulić 6, Dasko, Percan 6, Belina 25, Tumpić, Gržinić, Maljić 5, Ceranja 12, Đugum, Pušić 13

Košarkaši Škrljeva osvojili su naslov prvaka A-2 lige Zapad nakon što su u posljednjem kolu prvenstva u prepunoj dvorani na Mavrincima pobijedili izravnog konkurenta Stoju (81:72). Košarkaški spektakl pripao je na kraju Škrljevčanima koji su povijesnim naslovom prvaka osigurali nastup u kvalifikacijama za A-1 ligu.

Posljednja utakmica sezone bila je kao i cijelo prvenstvo - dramatična. U posljednje dvije minute ušlo se s + 1 za Puljane (69:70). Minutu i pol prije kraja Salamun je ukrao loptu i nakon prekršaja pogodio za 73:72. Na drugoj strani Belina nije bio iste mirnoće, promašivši 50 sekundi prije kraja oba slobodna bacanja. U sljedećem napadu Palčić je pogodio oba bacanja za Škrljevo (75:72), a mladi junior Bulešić 30 sekundi prije kraja promašio pokušaj za tricu i tu je priči bio kraj. Domaćin je do kraja s linije slobodnih bacanja osigurao pobjedu. Posljednjih šest koševa Škrljeva zabio je novopridošli Igor Salamun nakon čega je počela velika fešta na Mavrincima.

Vice Sep: Ovo je savršeni dar za 40 godina kluba
Predsjednik Škrljeva Vice Sep imao je na Mavrincima dvostruku ulogu, budući da je ujedno bio i vođa navijača. Dvoranu na Mavrincima pohodila su mnoga poznata košarkaška lica, među ostalima i vodeći ljudi Kvarnera 2010 Duško Miočić i Robert Škifić, te stručni tajnik HKS-a Boris Jakimenko.
- Dečki su stvarno dali sve od sebe. Ovo je najljepši poklon za 40 godina kluba. Ovo je šlag na tortu. Atmosfera je bila nevjerojatna. Mislim da je postavljen rekord dvorane. Ono najteže je iza nas, sada idemo uživati u kvalifikacijama i upoznati se sa ostatkom Hrvatske, objasnio je predsjednik Škrljeva

Početak utakmice protekao je u izjednačenoj igri. Prvi su se odvojili gosti koji su nakon polaganja iskusnog Beline u šestoj minuti pobjegli na + 6 (9:15). To kao da je uspavalo Puljane koji su potom stali i do kraja prve dionice ostali bez koša. Domaćin je to iskoristio i serijom 10:0 koju je okončao Modić prvu četvrtinu okončao s 19:15 u svoju korist. U 13. minuti Stoja je ponovo vratila vodstvo (21:22). Gostujuća prednost četiri minute kasnije porasla je na + 6 (29:35) nakon trice Mezulića.

U nastavku je krenuo povratak Škrljeva. Potpuna ludnica u dvorani nastala je kada je mladi Oskar Amančić polaganjem okončao kontru i domaću prednost u 29. minuti podigao na + 9 (55:46). Gosti su odgovorili 9:0 serijom i osam minuta prije kraja vratili rezultatski egal. Tada je Belinu zauzdao borbeni Lipovščak i prednost je ponovo otišla na stranu domaćina. No, gosti pet minuta prije kraja opet vraćaju prednost (65:66) za odlazak susreta u neizvjesnu završnicu u kojoj su s(p)retniji ipak bili domaćini. Kod Škrljeva je najefikasniji bio Salamun s 18 poena, dok je goste predvodio slovenski veteran Belina koji je s 25 poena bio najbolji strijelac, ali se u završnici nakon promašenih bacanja i pokušaja za tricu pretvorio u tragičara.

Fotogalerija: Lario Tus