RAZIGRAVANJE ZA A-1 LIGU

Škrljevo poraženo u Križevcima

Srijeda, 22. svibnja 2013. 22:27 Napisao/la  SC

Križevci - Škrljevo 91:85 (21:23, 18:12, 21:21, 31:29). Domaćin je sačuvao prvoligaški status

KRIŽEVCI - ŠKRLJEVO 91:85

Dvorana OŠ Ljudevita Modeca. Križevci - Škrljevo 91:85 (21:23, 18:12, 21:21, 31:29)

Gledatelja: 700. Suci: Radojković (Split), Stojić (Šibenik) i Vulić (Zadar)

KRIŽEVCI: Matoić, Krstanović 12 (3-4), Čusek, Svoboda 24 (8-8), Hrkač 10 (6-6), Cvjetković 16 (4-4), Ceranja 8 (4-9), Maslić 2, Sertić, Rembert 17 (9-11), Prstec, Kapusta 2

ŠKRLJEVO: Palčić 18 (5-6), Salamun 20 (1-3), Ažić 2, Amančić, Troskot 5 (3-4), Grbić 8 (2-2), Zorić 4, Bobanović, Modić 9 (1-2), Velčić 16 (3-3), Lipovščak 3 (3-4), Perić

Slobodna bacanja: Križevci (34-42), Škrljevo (18-24). Trice: Križevci (3-13), Škrljevo (11-27)

Skokovi: Križevci 37 (10), Škrljevo 28 (10). Osobne pogreške: Križevci 27, Škrljevo 36

Škrljevo sljedeće sezone ipak neće imati košarkašog prvoligaša. Prvak A-2 lige Zapad poražen je od Križevaca 91:85 koji su u uzvratnom dvoboju razigravanja za A-1 ligu obranili + 4 iz prvoga dvoboja, sačuvavši prvoligaški status. Ali do toga je stigao puno teže od očekivanog budući da je Škrljevo bilo blizu senzacije.

Momčad Zorana Dragojevića i u drugome je susretu bila jako blizu iznenađenja. Prvoligaš se tek u samoj završnici odvojio i Križevcima osigurao prvoligašku košarku i sljedeće sezone. U redovima Škrljeva najefikasniji su bili Salaumun (20), Palčić (18) i Velčić (16), dok je domaćina, koji je imao gotovo duplo više slobodnih bacanja (42-24), predvodio Svoboda s 24 poena.

Škrljevčani su opet odlično otvorili susret i nakon trice Palčića u četvrtoj minuti poveli 11:6. Domaćin se tada probudio i serijom 6:0 opet preuzeo vodstvo. Momčadi su se u nastavku prve dionice izmjenjivale u vodstvu, da bi prednost Škrljevu donio Velčić s linije slobodnih bacanja (21:23). U 18. minuti isti je igrač pogodio tricu za + 3 (32:35) da bi domaćin prvu poluvrijeme okončao serijom 7:0 i na odmor otišao s plus 4 (39:35).

Tijekom treće četvrtine Križevci su uglavnom vodili s dva, tri poena, da bi nakon trice Salamuna Škrljevo u 33. minuti opet povelo (63:65). Škrljevčani su se držali do 38. minute prije kraja (87:82), ali domaćin nije dopustio preokret i do kraja upisao pobjedu vrijednu ostanka u A-1 ligi.