1. HKL: Štemberger i Vranković odveli Kvarner 2010 do nove pobjede

Subota, 18. prosinca 2021. 18:34 Napisao/la  SC

Riječani su opravdali ulogu favorita riješivši pitanje pobjednika već nakon prvih 15-ak minuta igre

Košarkaši Kvarnera 2010

Prva liga košarkaša, 13. kolo

KVARNER 2010 – MEDVEŠČAK 94:62 (24:16, 26:8, 25:14, 19:24)

Dvorana mladosti. Gledatelja: 50.

Suci: Lenac, Žagar, Koraca.

KVARNER 2010: Štemberger 19 (5-6), Jashari 11 (4-5), Jadrijev 16 (0-1), Cvitković 7 (3-4), Guštin 7, Delpin 5, Baćac-Simper, Krulčić 8 (2-4), Vranković 17 (1-3), Perković, Drljača 4.

MEDVEŠČAK: Rezo, Stasjuk 2 (2-3), Skorić 31 (7-11), Barač 3, Živković 6, Šabić 7 (2-2), Šušak 3 (1-2), Rukavina, Grgić 10 (2-3), Fabris.

Košarkaši Kvarnera 2010 pobjedom su zaključili nastup u 2021. godini, momčad trenera Gorana Šućurovića polusezonu je zaključila u skladu s očekivanjima budući da je na Trsatu gostovala posljednjeplasirana momčad Medvečaka, koja je u svih 13 prvoligaških utakmica doživjela poraze.

Riječani su sve riješili u prvih 15-ak minuta utakmice, predvođeni Sinišom Štembergerom (13 poena, trice 3-3 u prvih deset minuta) domaćini su nakon prve dionice stekli solidnu prednost, a onda su se na otvaranju druge četvrtine serijom 10:0 odvojili na 34:16 i praktički riješili pitanje pobjednika.

Kako će utakmica završiti definitivno je postalo jasno na kraju druge dionice, koju su gosti okončali sa samo 8 ubačaja.

Goran Šućurović sigurno neće biti nezadovoljan kako su njegovi izabranici odigrali utakmicu, naročito uzimajući u obzir da se Siniša Štemberger tek vratio na parket, odnosno da je momčad načeta bolestima i ozljedama.

Uz Štembergera (19 poena, trice 4-5), kvalitetnu su partiju pružili Nikola Jadrijev (16 poena, 8 skokova), Ellham Jashari (11 poena) i naročito mladi Andro Vranković, koji je ubacio 17 poena uz samo tri promašene lopte iz igre (šut 7-10).