Kvalifikacije za A1 ligu: Crikvenica pobijedila Poličnik u sjajnoj završnici

Nedjelja, 01. travnja 2012. 09:29 Napisao/la  Stjepan Lončarić

Nakon vrlo dobrog i nadahnutog finiša utakmice, ostaje žal za minimalnim porazom u Čakovcu (80:83).

KVALIFIKACIJE ZA POPUNU A1 LIGE - 3. KOLO

CRIKVENICA - POLIČNIK 71:60

(16:22, 10:13, 19:13, 26:12)

CRIKVENICA. Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 160. Sutkinja: Tomić Suci: Prpić i Palavra (svi Zagreb).

CRIKVENICA: Stipčić 14 (4-4), Veljačić 11 (4-4), Mandžuka, Antić 15 (2-5), Jelenić 1 (1-2), Komadina, Belina 16 (2-2), Modrić, Matić 5 (1-1), Kozlevčar 5 (3-4), Deleut, Benić 4.

POLIČNIK: Jurjević, Gluić, M. Bulić, Baričević 10 (4-6), I. Bulić 8 (3-3), Lovrić, Vidaković 5 (1-2), Dražović 23 (6-8), Banić 8 (2-2), Đerđa, J. Bulić 2, Mijolović 2.

Slobodna bacanja: Crikvenica 17-22, Poličnik 16-21.

Osobne pogreške: Crikvenica 22, Poličnik 22.

Tri poena: Crikvenica 5-16 (Stipčić 2, Belina 2,Veljačić 1), Poličnik 1-9 (Lovrić).

Crikvenica se u punom sjaju predstavila u posljednje tri minute, kada su neugodni 55:58, preokrenuli u uvjerljivu pobjedu. Tijekom utakmice, posebno dok je imao snage, Jurica Dražović je zasipao domaći koš. Uoči odlaska na odmor gosti su imali i 24:35 najviše vodstvo. Trener Mance mnogo je rotirao, a u svakoj kombinaciji imao je po jednog raspoloženog igrača.

Odličan početak Stipčića i Antića, u završnici utakmice odmijenili su Veljačić i Belina. Iskusni slovenski internacionalac mnogo se je trudio, promašivao za male nijanse, ali kada je to najviše trebalo, ruka mu se  smirila, a koševi su padali sa svih strana dvorane. Vrlo dobri Kirci u skoku, u nastavku utakmice i tehničke greške su sveli na minimum.

Nakon vrlo dobrog i nadahnutog finiša utakmice, ostaje žal za minimalnim porazom u Čakovcu (80:83). Striktne obrane u obje momčadi onemogućile su šut sa distance, pa su izostale trice, a u iscrpljujućoj obrani pobjeda je otišla na stranu momčadi, koja je imala mnogo više raspoloženih igrača za konkretna izvršavanja trenerskih zadataka.