Kvalifikacije za 1. ligu: Crikvenica poražena od novog prvoligaša Đakova

Subota, 03. srpnja 2021. 20:17 Napisao/la  SC
Košarkaši Crikvenice Foto: Kristian Sirotich

Kvalifikacije za popunu prve lige, 4. kolo

CRIKVENICA – MEDVEŠČAK 84:98 (23:23, 15:29, 25:21, 21:25)

Gradska sportska dvorana. Gledatelja 200.

Suci: Lenac, Berišić, Bogdanić.

CRIKVENICA: Štemberger 33 (8-10), Jurić 7 (1-4), Vilušić 4, Dragonjić 13 (4-6), Zorić, Latin 5, Tikveša, Šulentić 2 (0-2), Benić 2 (0-1), Perić 10 (4-5).

MEDVEŠČAK: Rezo 3, Stasjuk 2, Skorić 5 (1-2), Živković 26 (3-5), Balaško 29 (3-4), Hasanbegović 5, Rukavina 4, Grgić 8 (2-2), Barač 12 (1-2), Božan 4, Vuković, Gatarić.

Košarkaši Crikvenice poraženi su od Medveščaka u za njih klljučnoj utakmici za plasman u viši rang natjecanja, drugim porazom na kvalifikacijskom turniru Crikveničani su se oprostili od snova o promociji.

Medveščak je opravdao ulogu prvog favorita, u svom četvrtom nastupu ostvario je i četvrtu pobjedu i dan prije kraja turnira osigurao plasman u viši rang.

Drugi putnik u prvu ligu službeno će biti poznat nakon nedjeljnih utakmica, no već sada je izvjesno da će to biti momčad Amfore iz Makarske.

Košarkaši Crikvenice dobro su otvorili utakmicu protiv Medveščaka, preko Štembergera i Dragonjića lagano držali prednost na svooj strani sve do sredine druge četvrtine, kada su polako počeli padati u igri.

U 14. minuti Crikveničani su bili na minimalnom zaostatku (31:32), u 19. minuti imali su 16 poena minusa (33:49) i tu se više ništa nije dalo učiniti.

Popustila je koncentracija, zaredale su pogreške i promašaji, a košarkaši Medveščaka tu su znalački iskoristili i serijom 17:2 riješili pitanje pobjednika.

Nastavak utakmice bio je samo formalnost, Crikveničani su pokušali uhvatiti priključak, ali Zagrepčani su ih stalno držali na manje-više istoj rezultatskoj distanci.

Imali su Crikveničani još jedan period dobre rezultatske igre, krajem treće i u prvih pet minuta četvrte dionice uspjeli su u dva navrata doći na šest poena zaostatka (75:81), ali to je bilo sve.

Košarkaši Medveščaka proslavili su zasluženu pobjedu, kojom su osigurali plasman u Prvu ligu.

Domaćini su u svojim redovima imali raspoloženog Sinišu Štembergera, koji je utakmicu okončao sa 33 poena i 12 skokova, Nikola Dragonjić dodao je 13 poena i devet skokova, Mario Perić 10 poena.

Kod novih prvoligaša odskakali su Deiman Balaško sa 29 poena i 11 skokova i Borna Živković sa 26 poena.

U prvoj utakmici dana Vindija je pobijedila Đakovo 91:64.

Poredak: Medveščak 8, Amfora 5, Crikvenica i Vindija 4, Đakovo 3 boda.

U nedjelju igraju: Vindija – Crikvenica (11), Amfora – Đakovo (13)