1. HKL: Kvarner 2010 slavio u Zapruđu, Riječani u završnici dohvatili sedmu pobjedu sezone

Subota, 27. studenog 2021. 21:46 Napisao/la  SC
Košarkaši Kvarnera 2010

Prva liga košarkaša, 10. kolo

ZAPRUĐE – KVARNER 2010 67:76 (22:20, 23:15, 10:20, 12:21)

Dvorana Boško Božić Pepsi. Gledatelja: 30.

Suci: Perić, Rogić, Glavurdić.

ZAPRUĐE: Garvanović 12, Joksimović 8 (1-2), Bakula 14 (2-2), Jelenek 14 (2-2), Stanić 3, Gazić 12, Joksimović 2, Vuković, Jurić, Vranješ 2, Raič.

KVARNER 2010: Štemberger 20 (6-7), Jashari 10 (3-4), Jadrijev 9, Perković 11 (1-4), Guštin 18 (1-2), Delpin 7, Drljača, Cvitković 1 (1-2), Krulčić, Vranković, Baćac-Simper.

Nakon prvih dvadeset minuta igre košarkaši Kvarnera imali su deset poena minusa na kontu, na kraju utakmice bili su devet poena u plusu.

Riječani su na gostovanju u Zagrebu došli do sedme pobjede ove sezone, što ih i dalje drži u samom ligaškom vrhu.

Točno pet minuta prije kraja domaći košarkaši su poveli preko Garvanovića, minutu kasnije tricom je uzvratio Siniša Štemberger, čime je započela furiozna riječka završnica.

U nešto malo manje od četiri minute gosti su novu pobjedu ugrabili serijom 12:1, na tricu Štembergera nadovezao se Jashari, gosti su uzaludno tricama pokušavali dostići zaostatak, pa je novim ubačajem Jadrijeva (64:71) dvije minute prije kraja postalo jasno u kojem smjeru se klupko raspliće.

Definitivna potvrda riječke pobjede stigla je tricom Guština 1:28 minuta prije kraja (65:74).

Riječani su pogodili osam trica iz 27 pokušaja, od toga su četiri trice pogodili u posljednjih šest pokušaja na utakmici.