Hrvatski vaterpolisti pobijedili Španjolsku nakon boljega izvođenja peteraca

Četvrtak, 04. siječnja 2024. 21:46 Napisao/la  SC

Vratar Marko Bijač obranio je peterac Granadosu kod prednosti Hrvatske od 2:1 i pogurnuo suigrače prema pobjedi

Vratar Marko Bijač i poljubac sreće

Hrvatska vaterpolska reprezentacija pobijedila je Španjolsku 14:12 nakon izvođenja peteraca u prvom kolu Europskog prvenstva u Dubrovniku.

Vratar Bijač obranio je peterac Granadosu kod prednosti Hrvatske od 2: i time pomogao suigračima na putu do pobjede koju je potvrdio posljednji izvođač Žuvela.

Barakude su doživjele pad u drugoj četvrtini kada su Španjolci zabili čak pet golova te na poluvrijeme otišli sa prednošću od 6:4.

Hrvatska nije uspjela u trećoj četvrtini nadoknaditi propušteno, ai je zato u završnoj dionici igre uspjela izjednačiti prvo na 8:8, pet minuta i 55 sekundi prije kraja, a potom je Fatović pogodio za 9:9.

U posljednjih 9 sekundi Barakude su imale igrača više, ali Fatović je neuspješno pokušao dodati loptu Buriću te je pobjednik morao biti odlučen izvođenjem peteraca.

U drugom dvoboju u skupini vaterpolisti Crne Gore pobijedili su Francusku 20:19 nakon izvođenja peteraca.

Nakon četiri četvrtine rezultat je bio neriješen 10:10 (2:4, 2:1, 3:2, 3:3), a potom je Crna Gora bila uspješnija u petercima s 10:9.

Vratar Tešanović je obranio posljednji peterac Croussilatu, a potom Ukropina pogodio peterac te tako donio pobjedu svojoj momčadi.

ŠPANJOLSKA - HRVATSKA 12:14 (9:9) (1:2, 5:2, 2:2, 1:3)

ŠPANJOLSKA: Aguirre, Munarriz 1, Granados 2, Perrone 2, Larumbe 2, Tahuli, Sanahuja 2, Bustos, De Toro, Cabanas, Mallarach, Baroso, Lorrio.

HRVATSKA: Bijač, Butić, Burić 1, Fatović 2, Harkov 1, Vrlić, Bukić 2, Lončar, Biljaka 1, Vukičević, Marinić Kragić 1, Žuvela 1, Popadić.

Peterci: 0:1 Marinić-Kragić, 1:1 Perrone, 1:2 Harkov, 1:2 Granados - Bijač brani, 1:3 Burić, 2:3, Munarriz, 2:4 Fatović, 3:4 Larumbe, 3:5 Žuvela.