Liga prvaka: Jug CO u polufinalu, Dubrovčani izbacili domaćina Egera u četvrtzavršnici

Četvrtak, 02. lipnja 2016. 20:23 Napisao/la  SC

Četvrtfinale: ZF Eger - Jug CO 6:8 (2:2, 1:2, 2:1, 1:3).

Final Six vaterpolske Lige prvaka - četvrtfinale

ZF EGER - JUG CO 6:8 (2:2, 1:2, 2:1, 1:3)

Olimpijski bazen Alfred Hajos, Budimpešta. Gledatelja 1.500

Suci: Sergej Naumov (Rusija) i Matan Schwartz (Izrael)

ZF EGER: Mitrović (9 obrana), Zalanki, Biros 1 (1), Čučković 2, Hosnyanszki, Lorincz, Ćuk 1, Szivos, Erdelyi, Vapenski 2, Bedo, Harai, Csoma

JUG CO: Bijać (11 obrana), Macan, Fatović, Lončar 4, Joković, Xavi Garcia 1, Marković 1, Ivanković, Vrlić, Perrone 1, Benić 1, Obradović, Popadić

Igrač više: ZF Eger 13 (4) Jug CO 10 (4)

Peterci: ZF Eger 1 (1) Jug CO 0 (0)

Tri isključenja: Macan (26)

Dubrovački Jug CO prvi je polufinalist ovogodišnjeg izdanja vaterpolske Lige prvaka. Boljom igrom u posljednjoj četvrtini, na krilima izuzetno raspoloženog Luke Lončara dubrovački vaterpolisti slavili su sa 8:6 i tako drugu godinu zaredom ušli među četiri najbolje europske momčadi.

Mađari su dugo vodili glavnu riječ, ali nisu imali rezultatsku prednost sve do ulaska u posljednju minutu treće četvrtine utakmice. Jug je početkom posljednjih osam minuta zgoditkom Pave Markovića stigao do novoga vodstva, a onda već spomenuti Lončar s dva efektna pogotka sa svoje, centarske pozicije postavio konačan rezultat susreta.

Bazen na Margitinom otoku u Budimpešti položio je premijerni ispit na ovogodišnjem završnom turinru. Jug će u polufinalu igrati protiv branitelja naslova prvaka Europe, moćnog talijanskog Pro Recca, u petak od 20.30 sati.

Prvi polufinalni par čine grčki Olympiakos i pobjednik susreta između Szolnokija i Barcelonete.