WIMBLEDON

Novak Đoković pobijedio Rogera Federera

Nedjelja, 12. srpnja 2015. 18:33 Napisao/la  SC

Finale: Novak Đoković (Srb/1) - Roger Federer (Švi/2) 7:6, 6:7, 6:4, 6:3

Prvi tenisač svijeta Novak Đoković pobjedom protiv Rogera Federera u četiri seta obranio je naslov pobjednika trećeg Grand Slam turnira sezone u Wimbledonu. Dva sata i pedeset i šest minuta bila su dovoljna Đokoviću da slomi otpor švicarskog tenisača, nekoć prvog igrača svijeta i jednom od najboljih tenisača svih vremena. Đoković je izgubio servis u prvom setu kod 2:1, vratio ga je kod 4:2 i u tie-breaku osvojio prvi set. Drugi je također odlučen u trinaestoj igri dok je u trećem nakratko prekinut zbog zatvaranja krova i početka kiše. Još prije zatvaranja krova Đokoviuć je uzeo servis Federeru, švicarski je tenisač jednom izgubio servis i u posljednjem četvrtom setu. Do danas je Federer u ovogodišnjem Wimbledonu bio bez izgubljenog servisa.

Još je u subotu ženski turnir osvojila američka tenisačica Serena Williams.

Wimbledon - muško finale: Novak Đoković (Srb/1) - Roger Federer (Švi/2) 7:6, 6:7, 6:4, 6:3