EP: Hrvatska doživjela poraz, Švedska u drugi krug natjecanja zasluženo ide s četiri boda

Utorak, 16. siječnja 2018. 22:20 Napisao/la  SC

Utakmica 3. kola: Hrvatska - Švedska 31:35 (12:17). Hrvatska momčad potpuno je zakazala u obrani, primila je čak 35 pogodaka

Albin Lagergren  bio je neuhvatljiv za hrvatsku obranu
Albin Lagergren bio je neuhvatljiv za hrvatsku obranu

Hrvatska rukometna reprezentacija doživjela poraz u zadnjoj utakmici u Skupini A, Švedska je u Spaladium Areni zasluženo pobijedila 35:31.

Na kraju Švedska u drugi krug natjecanja ide s 4 boda, Hrvatska s 2 boda, Srbija se provukla pobjedom u zadnjem kolu, Island je ispao.

Šveđani su bili dominantni tijekom cijele utakmice, u jednom trenutku dosegnuli su prednost od 9 pogodaka.

Hrvatska momčad potpuno je zakazala u obrani, primila je čak 35 pogodaka što je nedopustivo na ovako razini natjecanja.

Jedno je sigurno, Hrvatska više nema pravo na poraz počevši od utakmice protiv Bjelorusije u četvrtak.

HRVATSKA: Ivan Pešić (2 obrane), Ivan Stevanović (4 obrane), Igor Vori 1, Željko Musa 1, Lovro Mihić, Manuel Štrlek 1, Zlatko Horvat 4(3), Ivan Čupić 7(5), Jakov Gojun, Stipe Mandalinić 4, Marko Mamić, Marko Kopljar 5, Luka Stepančić 2, Denis Buntić, Igor Karačić 4, Luka Cindrić 2

ŠVEDSKA: Andreas Palicka (6 obrana), Mikael Appelgren (2 obrane), Jerry Tollbring 3(1), Hampus Wanne, Niclas Ekberg 4, Mattias Zachrisson 2, Lukas Nilsson 1, Simon Jeppsson 5, Philip Henningsson 3, Jim Gottfridsson 4, Linus Arnesson, Johan Jakobsson 2, Albin Lagergren 6, Jesper Nielsen 5, Fredric Pettersson, Max Darj 1

Sedmerci: Hrvatska 8/10 (Čupić 5/6, Horvat 3/4), Švedska 1/1 (Tollbring 1/1)

Isključenja: Hrvatska 8 minuta (Gojun, Buntić, Karačić, Musa), Švedska 10 minute (Gottfridsson, Darj, Jakobsson 2, Nielsen)

Utakmice 3. kola Skupine A: Hrvatska - Švedska 31:35 (12:17), Srbija - Island 29:26

Poredak: Švedska 4, Hrvatska 4, Srbija 2, Island 2