Serie A: Najveća pobjeda Volpijevog kluba, Spezia s igračem manje srušila Napoli, poraz Intera

Srijeda, 06. siječnja 2021. 14:40 Napisao/la  SC
Slavlje nogometaša Spezije

Nogometaši Spezije napravili su jedno od najvećih iznenađenja u dosadašnjem dijelu Serie A, momčad Gabrielea Volpija s igračem manje došla je do pobjede protiv Napolija na stadionu Diego Armando Maradona.

Domaćini su poveli preko Petagne u 58. minuti, poravnao je Nzola deset minuta kasnije iz kaznenog udarca, a nakon što je zbog drugog žutog kartona isključen nekadašnji stoper Hajduka Ardian Ismajli Pobega je u 82. minuti pogodio pobjedu, koja će Speziji itekako vrijediti u borbi za ostanak u talijanskoj nogometnoj eliti.

Od 79. minute za Speziu je igrao i Martin Erlić, mladi hrvatski reprezentativac koji je jedno kratko vrijeme boravio i na Rujevici.

Marcelo Brozović odigrao je svih 90 minuta u porazu Intera na gostovanju u Genovi.

Sampdoria je povela preko Candreve i Keite, Brozović je asistirao De Vriju u 65. minut za smanjenje zaostatka, ali je potpuni preokret izostao.

Ivan Perišić u igru je ušao odmah na startu drugog dijela.

Nogometašima Intera prvi je to poraz na gostovanju ove sezone, Conteova momčad napravila je veliki kiks i propustila priliku barem privremeno skočiti na vodeće mjesto Serie A.

Verona Ivana Jurića remizirala je na gostovanju u Torinu.

Milan Badalj igrao je do 58. minute, a Marko Pjaca ušao je za Bolognu u igru u 57. minuti na gostovanju kod Sassuola, koji je novom pobjedom zadržao korak za vodećim momčadima.

Nogometaši Beneventa pobijedili su Cagliari 2:1 u prvoj utakmici 16. kola Serie A.

Na Sardegna Areni u Cagliariju domaćini su poveli preko Joau Pedra u 20. minuti, ali Sau i Tuia od 41. do 44. minute riješili su pitanje pobjednika.

Nogometašima Beneventa ovo je druga uzastopna pobjeda u gostima, prije nego su na domaćem terenu u prošlom kolu poraženi od Milana slavili su u Udinama.

Utakmica 16. kola: Cagliari – Benevento 1:2 (Joao Pedro 20/Sau 41, Tuia 44), Atalanta – Parma 3:0 (Muriel 15, Zapata 49, Gosens 61), Bologna – Udinese 2:2 (Tomiysu 19, Svanberg 40/Peryera 34, Arslan 90+2), Crotone – Roma 1:3 (Golemić 71/Mayoral 8, 29, Mikhitaryan 35), Lazio – Fiorentina 2:1 (Caicedo 6, Immobile 75/Vlahović 88), Sampdoria – Inter 2:1 (Candreva 23, Keita 38/De Vrij 88), Sassuolo – Genoa 2:1 (Boga 52, Raspadori 83/Shomurodov 64), Torino – Verona 1:1 (Bremer 84/Dimarco 67), Napoli - Spezia 1:2 (Petagna 58/Nzola 68-11 m, Pobega 82).

Poredak: Milan 37, Inter 36, Roma 33, Juventus 30 (15), Sassuolo 29, Napoli 28 (15)...