Serie A: Inter nadigrao Juventus, Marcelo Brozović odigrao vrhunski

Nedjelja, 17. siječnja 2021. 14:25 Napisao/la  SC
Brozović i Moratta

Inter je u derbiju kola zasluženo pobijedio Juventus, Marcelo Brozović odigrao je još jednu vrhunsku partiju!

Momčad Antonija Contea bila je bolja tijekom cijele utakmice, uključujući zadnjih petnaestak minuta kada se povukla i prepustila loptu gostima.

Juventus je izgledao bespomoćno u napadu, Handanovič je nekoliko puta rutinski intervenirao, obranio je jedan (Chiesa 88) težak udarac, Ronaldo je potpuno zakazao iako je kao i uvijek bio visoko motiviran.

Inter je propustio nekoliko prilika, Lautaro i Lukaku već su u prvom dijelu mogli riješiti utakmicu.

Jedini pogodak u prvom dijelu postigao je Vidal udarcem glavom nakon Barellina ubačaja.

U drugom dijelu Barella je na kraju brze transformacije zatresao mrežu za konačnih 2:0.

Do kraja utakmice Inter je bez nervoze sačuvao pobjedu, Ivan Perišić sjedio je na klupi.

Genoa je osvojila bod u Bergamu u utakmici bez pogodaka, što je rijetkost kada igra Atalanta.

Milan Badelj odigrao je cijelu utakmicu, Marko Pjaca igrao je do 68. minute za Genou.

Boško Šutalo sjedio je na klupi Atalante, Mario Pašalić nije bio u rosteru zbog ozljede.

Napoli je napunio mrežu Fiorentine na stadionu Diego Armando Maradona, protivnik Rijeke u Europskoj ligi do odmora je vodio 4:0.

Napoli je zadržao priključak s vodećim klubovima, nastavlja se neizvjesna sezona u Seriji A.

Raspoloženi su bili i nogometaši Crotonea, posljednjeplasirana momčad ostvarila je uvjerljivu pobjedu protiv Beneventa, borba za ostanak u Serie A ove će godine biti iznimno zanimljiva.

Parma je bila na najboljem putu da pobjegne iz zone ispadanja, vodili su na gostovanju kod Sassuola, ali je Đuričić u četvrtoj minuti sudačke nadoknade vremena domaćinima donio bod iz penala.

Utakmice 18. kola: Napoli - Fiorentina (Insigne 5, 72, Demme 36, Lozano 38, Zelinski 45, Politano 89), Crotone - Benevento 4:1 (Glik 5-ag, Simy 29, 54, Vulić 65/Falque 82), Sassuolo - Parma 1:1 (Đuričić 90+4-11 m/Kucka 37), Atalanta - Genoa 0:0, Inter - Juventus 2:0 (Vidal 12, Barella 52)

Poredak: Milan 40 (17), Inter 40 (18), Napoli 34 (17), Roma 34 (18), Juventus 33 (17), Atalanta 32  (17), Lazio 31 (18),..