Serie A: Milan nastavio pozitivan niz, Badelj zabio u remiju, Napoli i Juventus pobijedili

Nedjelja, 18. veljače 2018. 14:30 Napisao/la  SC
Milan Badelj (Fiorentina)

Milan je pobijedio Sampdoriju i nastavio pozitivan niz, momčad Gennara Gattusa nije poražena u zadnjih devet utakmica.

Iako rezultat ne sugerira takav rasplet, Sampdoria nije ozbiljno ugrozila pobjedu Milana.

Rodriguez nije iskoristio kazneni udarac u 7. minuti što nije smelo momčad Milana da ubrzo postigne pogodak vrijedan tri boda.

Fiorentina je golom Badelja u 17. minuti povela u Bergamu kod Atalante, no domaćini su se ipak vratili i došli do boda, a utakmica je završila 1:1.

Badelj je pucao s 20 metara, njegov udarac obranio je Gollini, a u nastavku akcije veznjak Fiorentine je natrčao na povratnu loptu i ljevicom pogodio s 11 metara.

Hrvatski je reprezentativac u 31. minuti dobio žuti karton.

Na 1:1 je izjednačio Petagna golom u prvoj minuti nadoknade prvog poluvremena.

Fiorentina je u 85. minuti ostala sa igračem manje nakon što je zbog drugog žutog kartona isključen Milenković.

Benevento je pobijedio Budimirov Crotone 3:2.

Gosti su poveli već u 11. minuti nakon što je Nalini zaobišao domaćeg vratara i poslužio Crociatu koji lagano posprema loptu u mrežu.

Benevento je izjednačio u 37. minuti. Viola je ubacio iz kornera, a Sandro zatresao mrežu glavom.

Domaći su poveli u 65. minuti zahvaljujući solo prodoru Viole, a izjednačenje je došlo osam minuta kasnije kada Benali trese mrežu glavom.

Pobjedu Beneventu donosi Diabate nakon ubačaja Djimsitia.

U četvrtoj minuti sudačke nadoknade Ante Budimir koji je u igru Crotonea ušao u 50. minuti mogao je izjednačiti, ali je glavom pucao slabo te je lopta otišla visoko preko gola.

Bologna je pobijedila Sassuolo 2:1.

Domaći su poveli golom Polija u 12. minuti, a izjednačio je Babacar u 38. minuti.

Nakon isključenja Goldanige u 86. minuti Sassuolo je ostao sa igračem manje, a samo dvije minute kasnije Pulgar je donio pobjedu Bologni pogotkom u rašlje iz slobodnog udarca.

Napoli je minimalnim rezultatom pobijedio SPAL. Deveta je to pobjeda u nizu Napoletanaca.

Jedini pogodak postigao je Allan u 6. minuti.

Marko Rog u igru domaćih ušao je u 86. minuti, dok je Šimić utakmicu pratio sa gostujuće klupe.

Napoli je ovom pobjedom zadržao vodeću poziciju sa bodom prednosti ispred Juventusa.

Nogometaši Juventusa bili su uspješniji od gradskog rivala Torina zahvaljujući pogotku Alexa Sandra u 33. minuti na asistenciju Bernardeschia.

Torino je mogao povesti neposredno prije pogotka u 26. minuti, no udarac Belottia otišao je zamalo pored gola.

U 15. minuti je zbog ozljede morao biti zamijenjen Gonzalo Higuain.

Prema prvim informacijama Higuain je dobio jači udarac u gležanj i ne bi trebao dugo pauzirati, a što je najvažnije trebao bi biti spreman za uzvratni susret s Tottenhamom u Ligi prvaka koji se igra 7. ožujka.

Marija Mandžukića nije bilo zbog prehlade, a vratio se Dybala koji je u 66. minuti zamijenio Costu.

Utakmica 25. kola:  Milan - Sampdoria 1:0 (Bonaventura 13),  Atalanta - Fiorentina 1:1 (Petagna 45+1/Badelj 16),    Torino - Juventus 0:1 (Alex Sandro 33), Benevento - Crotone 3:2 (Sandro 37, Viola 65, Diabate 89/ Crociata 11, Benali 73), Bologna - Sassuolo 2:1 (Poli 12, Pulgar 88/ Babacar 38), Napoli - SPAL 1:0 (Allan 6)

Poredak: Napoli 66, Juventus 60, Roma 50, Inter 48, Lazio 46 (24), Sampdoria 41, Milan 41...