Premierliga: Manchester City pobijedio Liverpool, Alisson dvaput katastrofalno pogriješio

Nedjelja, 07. veljače 2021. 14:54 Napisao/la  SC

Vratar Liverpoola dvjema vezanim pogreškama u 73. i 76. minuti omogućio Pepu Guardioli da prvi put pobjedi na Anfieldu

Alisson tragičar

Liverpool se raspao, Manchester City učinio je veliki korak prema novoj tituli!

U derbiju kola Manchester City uvjerljivo je pobijedio aktualnog prvaka na kultnom Anfieldu prvi put otkada je trener Pep Guardiola!

Liverpool je praktično predao titulu prvaka na neočekivani način, dvije nevjerojatne pogreške vratara Alissona preokrenule su utakmicu za manje od pet minuta.

U 73. minuti Alisson je neoprezno loptu dodao Fodenu, koji se sjurio desnom stranom na nepostavljenu obranu, odigrao Gundoganu, koji je s 2 metra loptu od grede poslao u mrežu.

U 76. minuti Alisson je još teže neforsirano pogriješio, u kaznenom prostoru jednostavno je dodao loptu Silvi, koji je malonogometnim potezom prebacio vratara Liverpoola i na gol-crti u glavu pogodio strijelca Sterlinga.

Blažamu Liverpoola u završnici zaključio je Foden, koji ušao zdesna i snažnim udarcem desnom nogom loptu zakucao u mrežu iznad Alissonove glave.

Liverpool se raspao taman kada se činilo da se vratio u utakmicu, Dias je neprezno rukom srušio Salaha za kazneni udarac u 63. minuti.

Salah je sam izveo kazneni udarac i izjednačio.

Gundogan je doveo City vodstvo pogotkom u 49. minuti, dvostruki strijelac potpuno se iskupio za promašeni kazneni udarac u 37. minuti.

U prvom dijelu nije bilo pogodaka, ni puno šansi.

Obje su momčadi igrale suzdržano, više su pazile na vlastita vrata nego što su napadale protivnička vrata.

Sane nije iskoristio najbolju priliku za Liverpool u prvom dijelu tijekom kojega je svaka momčad imala svoje razdoblje dominacije.

Ništa nije slutilo da bi Liverpool onako mogao izgledati u završnici utakmice.

LIVERPOOL: Alisson, Alexander-Arnold, Fabinho, Henderson, Robertson (85 Tsimikas), Thiago (68 Shaqiri), Wijnaldum, Jones (68 Milner), Salah, Firmino, Mane

MANCHESTER CITY: Ederson, Joao Cancelo, Stones, Dias, Zinchenko, Silva, Rodri, Gundogan, Mahrez (72 Gabriel Jesus), Foden, Sterling.

Mateo Kovačić odigrao je cijelu utakmicu u pobjedi Chelseaja protiv zadnje momčadi na ljestvici.

Nogometaši Tottenhama konačno su prekinuli crni niz.

Momčad Josea Mourinha nakon tri uzastopna poraza slavila je na domaćem terenu, u utakmici 23. kola Premierlige pobijedili su WBA, bivšu momčad Slavena Bilića, rezultatom 2:0.

Pogotke su postigli Kane i Son Heung-Min u 54. i 58. minuti.

Nogometaši Leicester Cityja nisu na gostovanju uspjeli svladati Wolvese, čime su iznova propustili prigodu uhvatiti potpuni priključak s dvama liderima.

Utakmice 23. kola: Tottenham – WBA 2:0 (Kane 54, Son Heung-Min 58), Wolves - Leicester 0:0, Liverpool - Manchester City 1:4 (Salah 63-11m/Gundogan 49, 73, Sterling 76, Foden 83), Sheffield Utd. - Chelsea 1:2 (Rudiger 54-ag/Mount 43, Jorginho 58-11m)

Poredak: Manchester City 50 (22), Manchester United 45, Leicester 43, Liverpool 40, Chelsea 39,  West Ham 39, Everton 37 (21), Tottenham 36 (22)...