Real Madrid pobjedom proslavio titulu koju bi svakako osvojio nakon Barcelonina poraza

Četvrtak, 16. srpnja 2020. 23:14 Napisao/la  SC

Filip Bradarić igrao drugo poluvrijeme u domaćem porazu Celte Vigo kojom se momčad iz Viga dovela u tešku situaciju uoči zadnjeg kola

Real Madrid novi je španjolski prvak!

U 37. kolu Real Madrid pobijedio je Villarreal rezultatom 2:1 i kolo prije kraja osigurao titulu prvaka.

Luka Modrić asistirao je Benzemi za prvi pogodak, drugi su domaćini postignuli iz kaznenog udarca, koji se morao ponoviti nakon što su Sergio Ramos i Benzema htjeli postići pogodak dodavanjem s bijele točke.

Benzema je prerano utrčao u kazneni prostor,  odgovornost je drugi put preuzeo Benzema, jer Sergio Ramos nije htio izvoditi kazneni udarac kojega je iznudio.

Nakon što je Iborra smanjio rezultat, momčad Real Madrid se povukla, gosti su propustili dvije velike prilike izjednačiti, Courtois je loptu izbacio s gol-crte.

Modrić je dobro igrao do 85. minute.

Real Madrid bi postao prvak i da je izgubio utakmicu budući da je Osasuna uspjela pobijediti Barcelonu na Camp Nou.

Gosti su pobjedonosni pogodak postignuli s igračem manje, od 77. minute igrali su bez isključenog Enrica, što dovoljno govori o igri Barcelone.

Ivan Rakitić igrao je do 61. minute.

Filip Bradarić igrao je drugo poluvremenu u domaćem porazu Celte Vigo kojom se momčad iz Viga dovela u tešku situaciju uoči zadnjeg kola.

Leganes je pobjedom protiv Athletica stekao mogućnost u zadnjem kolu izbjeći kvalifikacije za ostanak u prvoj ligi.

Ante Budimir odigrao je cijelu utakmicu u porazu Mallorce koja je postala drugoligaš, dva zadnja kluba izravno ispadaju.

Utakmice 37. kola: Eibar - Valladolid 3:1 (Bigas 21, Inui 28, De Blasis 90+2/Guardiola 71), Athletic - Leganes 0:2 (Guerrero 81, Assale 90+4), Barcelona - Osasuna 1:2 (Messi 62/Jose 15, Torres 90+4), Celta Vigo - Levante 2:3 (Mina 36, Aspas 45+1/Bardhi 11, 28, Mayoral 52), Getafe - Atlético 0:2 (Llorente 54, Thomas 80), Mallorca - Granada 1:2 (Cucho 20/Diaz 45+1, Fernandes 69), Betis - Alaves 1:2 (Loren 90+3/Joselu 53, Ely 77), Real Madrid - Villarreal 2:1 (Benzema 29, 77-11m/Iborra 83), Real Sociedad - Sevilla 0:0, Valencia - Espanyol 1:0 (Gameiro 17)