IZGUBLJENO SAMOPOUZDANJE

Navijači Barcelone spontano podržali Messija

Nedjelja, 05. veljače 2012. 00:07 Napisao/la  I. Vranić

Prvi put od kada nosi dres Barcelone, Messiju nisu skandirali zbog genijalnosti

Pomlađena momčad Barcelone uspjela je ostvariti prvu pobjedu nakon tri utakmice posta u predstavi prožetoj emocijama i nervozom (Guardiola). Iako je imao izglednih prilika (Ifran 5, Griezmann 52) Real Sociedad ipak nije imao dovoljno kvalitetan odgovor za neprepoznatljivu igru momčadi čiji su najbolji igrači sjedili na klupi (Xavi, Pique, Alexis, Busquets, Abidal) ili su ozlijeđeni (Iniesta, Villa, Pedro.., od 82. minute ozlijeđenima se pridružio Busquets).

Uz Messija i Fabregasa napad Bacelone činili su mladići Tello i Cuenca na bokovima, Dos Santos i Thiago u središnjici. Naravno da takva momčad nije mogla igrati nogomet kojim je Barcelona pokorila nogometni svijet, unatoč velikoj premoći u posjedu lopte i nizu propuštenih prilika, uočljivo je nedostajalo istančanog osjećaja za finesu igrača kakvi su Xavi i Iniesta.

Pep Guardiola odlučio je odmoriti glavne igrače, izgleda da je u njegovim planovima jedino Messi neumoran. Nekoliko posljednjih dana Messi trpi kritike zbog slabijih igara dok traži visoki ritam igara koji je konstantno održavao pet, šest sezona. Da ni Messi nije stroj za mljevenje protivničkih igrača pokazala je utakmica protiv Real Sociedada u kojoj su opet izostali genijalni potezi najboljeg igrača na svijetu. Messi je asistirao Tellu za pogodak, u 72. minuti postigao je odlučujući pogodak, ali o njegovoj igri sve govori reakcija gledatelja  koji su u 64. minuti spontano počeli skandirati njegovo prezime. Prvi put od kada nosi dres Barcelone, Messija su gledatelji podržali u potrazi za izgubljenim samopouzdanjem.

Rezultati 22. kola Premiere: Barcelona – R. Sociedad 2:1 (Tello 9, Messi 72/Vella 74), Getafe – Real Madrid 0:1 (Ramos 18), Mallorca – Betis 1:0 (Castro 23), Athletic – Espanyol 3:3 (Marcos 25, Llorente 57, Martinez 64/Romaric 32, Weiss 47, Albin 90+2), Levante – Racing 1:1 (Kone 23/Arana 61), Sporting – Osasuna 1:1 (Carmelo 32/Lekić 77), Sevilla – Villarreal 1:2 (Soriano 34/Borja Valero 22, Camunas 81), Zaragoza – Rayo 1:2 (Postiga 32/Diego Costa 74, Michu 81), Atletico – Valencia 0:0.

Poredak: Real Madrid 55, Barcelona 48, Valencia 37, Levante i Espanyol 32…