Bundesliga: Haaland odveo Borussiju do pobjede u Leipzigu, Schalke prekinuo post

Subota, 09. siječnja 2021. 17:29 Napisao/la  SC
Erling Haaland

Red Bull Leipzig neće nakon 15. kola preuzeti ulogu vodeće momčadi Bundeslige.

U derbiju kola Leipzig je na domaćem terenu poražen od dortmundske Borussije (1:3).

I ova je utakmica pokazala koliko Erling Haaland vrijedi momčadi iz Dortmunda, dugo je izbivao zbog ozljede, vratio se u prošlom kolu u remiju protiv Wolfsburga, sada je dvama pogocima odveo svoju momčad do vrijedne pobjede.

Dani Olmo odigrao je svih 90 minuta za domaću momčad.

Andrej Kramarić i Filip Gačinović odigrali su svih 90 minuta za Hoffenheim, koji je uvjerljivo poražen na gostovanju u Gelsenkirchenu (4:0).

Za Kramarićevu momčad ovo je četvrti poraz u posljednjih pet utakmica, momčad se opasno približila zoni ispadanja.

Trostruki strijelac za Schalke bio je 20-godišnji Amerikanac Matthew Hope.

Schalkeu je ovo prva pobjeda nakon 30 utakmica.

Nogometaši Bayer Leverkusena propustili su priliku dodatno smanjiti zaostatak za liderima, apotekari su u Leverkusenu izvukli remi u dvoboju s Werderom

Tin Jedvaj nije nastupio za Bayer Leverkusen.

Josip Brekalo igrao je do 66. minute za Wolfsburg, koji je s desetoricom igrača izvukao bod na gostovanju kod odličnog Union Berlina.

Utakmice 15. kola: Bayer Leverkusen – Werder 1:1 (Schick 70/Toprak 52), Freiburg – Koeln 5:0 (Demirović 18, Hofler 39, Sallai 59, Lienhart 69, Holer 79), Mainz – Eintracht 0:2 (Silva 24-11 m, 72-11 m), Schalke – Hoffenheim 4:0 (Hoppe 42, 57, 63, Harit 80), Union Berlin – Wolfsburg 2:2 (Becker 29, Andrich 52/Stefen 10, Weghorst 65), RB Leipzig - Borussia Dortmund 1:3 (Sorloth 90/Sancho 55, Haaland 71, 84).

Poredak: Bayern 33, RB Leipzig 31, Bayer Leverkusen 29, Borussia Dortmund 28, Union Berlin 25, Wolfsburg 25...