Europska liga: Brozović strijelac u porazu Intera, Leovac bolji od Badelja i Milića, Eduardo ušao i odmah pogodio

Četvrtak, 24. studenog 2016. 21:19 Napisao/la  SC

Utakmice 5. kola:   Ajax - Panathinaikos 2:0,  Celta Vigo - St. Liege 1:1,  Shakhtar - Konyaspor 4:0,    Fiorentina - PAOK 2:3,  Liberec - Qarabag 3:0,  H.  Beer Sheva - Inter 3:2,  Sparta - Southampton 1:0

Europska liga - 5. kolo

Zenit je pobjedom nad Maccabijem potvrdio prvo mjesto u skupini D, te bez problema prolazi u daljnje natjecanje.

Marcelo Brozović bio je strijelac za Inter koji je doživio poraz 3:2 kod H.Beer Sheva. Ovim porazom Inter je ostao na začelju skupine K. Ivan perišić igrao je od 60. minute.

Fiorentina je poražena na svom terenu od PAOKA 2:3, a Milan Badelj je igrao čitav susret.

Hrvoje Milić zamijenjen je u 51. minuti, dok je Nikola Kalinić odgledao susret sa klupe.

Kod PAOKA Marin Leovac odigrao je cijeli susret.

Josip Radošević odigrao je cijeli susret za Salzburg koji je remizirao kod Krasnodara 1:1, a Duje Ćaleta-Car odgledao je susret sa klupe.

Antonio Jakolis nije sudjelovao u pobjedi Steaue 2:1 protiv Osmanlispora.

Eduardo je bio strijelac za Šahtar u pobjedi protiv Konyaspor.

Hrvat brazilskog porijekla ušao je u igru u 64. minuti i dvije minute kasnije postigao pogodak,  dok je kapetan Darijo Srna predvodio momčad u petoj pobjedi.

Skupina A: Fenerbache - Zorya 2:0 (Stoch 59, Kjaer 67)
Poredak: Fenerbache 10, Feyenord 7, Manchester United 6, Zorya 2

Skupina B: Astana - Apoel 2:1 (Aničić 59, Despotović 84/Efrem 31)
Poredak: Apoel 9, Oliympiakos 7, Astana 5, Young Boys 4

Skupina C: Gabala - Anderlecht 1:3 (Ricardinho 15/Tielemans 11, Bruno 90, Teodorcyk 90+4)
Poredak: Anderlecht 11, St. Entienne 8, Mainz 5, Gabala 0

Skupina D: Zenit - Maccabi 2:0 (Kokorin 44, Kerzhakov 90+1)
Poredak: Zenit 15, Dundlak 4, Maccabi 4, Alkmaar 2

Skupina G: Ajax - Panathinaikos 2:0 (Shone 40, Tete 50), Celta Vigo - St.Liege 1:1 (Aspas 6/Laifis 81)
Poredak: Ajax 13, St. Liege 6, Celta Vigo 6, Panathinaikos 1

Skupina H: Gent - Braga 2:2 (Coulibaly 32, Miličević 40/Stojiljković 14, Hassan 36), Shakhtar - Konyaspor 4:0 (Bardacki 11-ag, Dentinho 36, Eduardo 66, Bernard 74)
Poredak: Shakhtar 15, Braga 6, Gent 5, Konyaspor 1

Skupina I: Krasnodar - Salzburg 1:1 (Smolov 85/Dabbur 37), Schalke - Nice 2:0 (Konoplyanka 14, Aogo 80)
Poredak: Schalke 15, Krasnodar 7, Salzburg 4, Nice 3

Skupina J: Fiorentina - PAOK 2:3 (Bernardeschi 33, Babacar 50/Skakhov 5, Campos 26, Rodrigues 90+3), Liberec - Qarabag 3:0 (Vuch 11, Komlichenko 57,63)
Poredak: Fiorentina 10, Qarabag 7, PAOK 7, Liberec 4

Skupina K: H. Beer Sheva - Inter 3:2 (Maranhao 58, Nwakaeme 71 Sahar 90+3/Icardi 13, Brozović 25), Sparta - Southampton 1:0 (Costa 11)
Poredak: Sparta 12, Southampton 7, H. Beer Sheva 7, Inter 3