Europska liga: Hajduk uvjerljivo pobijedio Oleksandriju u prvoj utakmici

Četvrtak, 28. srpnja 2016. 20:42 Napisao/la  SC

Prva utakmica 3. pretkola Europske lige: Oleksandria - Hajduk 0:3

Gledatelja 6000. Sudac: Gediminas Mažiek

Strijelci: 0:1 Ćosić (53), 0:2 Erceg (82), 0:3 Ohandza (90)

OLEKSANDRIA: Levonidov 5,5, Mikicej 5, Basov 5, Gilčenko 5, Šendrik 5, Banada 5, Zaporažan 5, Žičikov 5, (od 76. Leonov -), Kuliš 5 (57. Jeremčuk 5), Kozak 5 (od 73. Hriščuk -), Ponomar 5

HAJDUK: Kalinić 7,5, Juranović 6,5, Nižić 6,5, Ćosić 7, Milić 7, Jefferson 6,5, Billi 6,5 (od 64. T. Bašić 6,5), Sušić 7,5, Kožulj 6,5, Vlašić 6,5 (od 71. Erceg 7), Said 6 (od 68. Ohandza 7)

Hajduk je ostvario uvjerljivu pobjedu u prvoj utakmici protiv ukrajinskog predstavnika i praktično osigurao nastup u play-offu.

Za ukrajinskog predstavnika Oleksandriju ovo je bila povijesna utakmica, prva utakmica u nekom od europskih natjecanja.

Prvo poluvrijeme nije ponudilo neko uzbuđenje. Hajduk je poveo u 53. minuti golom Ćosića.

Sušić je kratko izveo korner, dodao loptu Vlašiću koji je pucao, Levonidov je slabo reagirao i odbio loptu točno na nogu Hajdukova stopera, Ćosiću nije bilo teško ubaciti loptu u prazan gol - 0:1.

Mogli su domaćini poravnati u 60. minuti, Ponomar je bio u izglednoj prilici, ali Kalinić mu ulazi u šut i brani njegov udarac.

Hajduk je u 82. minuti povećao svoju prednost, korner sa desne strane izveo je Sušić, Erceg je bio najbrži i glavom poslao loptu u mrežu - 0:2.

U samoj završninici bijeli su postigli i treći zgoditak, Sušić je velemajstorski progurao loptu do Ohandze, koji je izašao sam pred vratarom domaćina, lopta je završila u mreži - 0:3.