Europska liga: Hajduk ostvario aktivan rezultat u prvoj utakmici play-offa

Četvrtak, 18. kolovoza 2016. 21:07 Napisao/la  SC

Prva utakmica play-offa Europske lige: Maccabi Tel Aviv - Hajduk 2:1. Saidov pogodak potaknuo opitmizam uoči uzvrata

Prva utakmica play-offa Europske lige

MACCABI TEL AVIV – HAJDUK 2:1 (1:0)

Netanya Stadion Municipal. Gledatelja 10.000.

Sudac: Jesus Gil Manzana (Španjolaska) 7

Strijelci: 1:0 Alberman (9), 1:1 Said (57), 2:1 Scarione (77)
Žuti kartoni: Tibi, Ben Chaim (Maccabi), Nižić, Ćosić, Gentsoglou (Hajduk)

MACCABI TEL AVIV: Rajković 5,5, Peretz 6 (od 63. Dasa), Filipenko 6, Tibi 6, Rikan 6, Medunjanin 6,5, Alberman 7 (od 67. Ben Basat -) Igiebor 6,5, Micha 6, Scarione 6,5 (od 82.Benayour-), Ben Chaim 7

HAJDUK: Kalinić 7, Ismajli 6, Nižić 6, Čosić 5,5, Memolla 6, Jefferson 6, Gentsoglou 5,5 (od 86. Bašić-), Kožulj 5,5 (od 73. Billyi -), Vlašić 6, Sušić 6,5, Said 7 (od 62. Ohandza -).

U prvoj utakmici play-offa Hajduka je minimalno poražen (1:2) od Maccabija i stekli aktivan rezultat za uzvrat.

Domaći starteg Shota Arveladze izostavo je iz početne jedanaestorice najiskusnijeg Benayouna.

Na drugoj strani trener Hajduka od prve minute na travnjak poslao mladog Ismajlija na poziciji desnog beka, iako se on bolje snalazi na mjestu stopera, te pridošlicu Grka Savvasa, koji je zajedno sa Jefferson činio par zadnjih veznih igrača.

Vrijeme je bilo vruće, temperatura 30 stupnjeva. Na otvaranju susreta domaćini su imali dvije izgledne prilike, oba puta je prijetio je Ben Chaim nakon što se bez problema riješio Ismajlija.

Pucao je s nekih 12 – 13 metara sa desne strane kaznenog prostora, no kapetan i čuvar mreže bijelih Kalinić bio je mjestu.

Svoju premoć domaćini su materijaliziralu u 9. minuti nakon uvježbanog kornera. Ben Chaim je poslao loptu na vrhu kaznenog prostora prema kapetanu Albermanu, koji puca sa 18 metara i pogađa lijevi dio gola Kalinića.

Na drugoj strani pucao je u 18. minuti sa nekih desetak metara glavom Said, no vratar Rajković je bio na mjestu.

U nastavku susreta Splićani su krenuli odlučnije, što se isplatilo u 57. minuti.

Said je nakon dodavanja Jeffersona sa nekih desetak metara iz teške situacije pogodio mrežu Rajkovića, koji je krivac što su bijeli poravnali.

U 64. minuti Ismajli je izbacio loptu sa gol-linije.

Domaćini su krenuli žustrije i u 77. minuti Ben Chaim je pobjegao obrani gostiju, uposlio na drugoj strani slobodnog Scarionija kojem nije bilo teško poslati loptu u prazan gol.

Unatoč potrazu Hajduk ima rezultat koji mu nudi priliku da pred prepunim Poljudom izbori plasman u Europsku ligu.