Barcelona i Manchester United odigrali neodlučeno, Union Berlin zamislio igrače Ajaxa

Četvrtak, 16. veljače 2023. 20:46 Napisao/la  SC

Josip Juranović, Luka Sučić,  Lovro Majer i Ivan Rakitić  igrali za svoje momčadi,  Neven Đurasek sjedio na klupi Šahtara

Rashford
Rashford

Utakmica između Barcelone i Manchester Uniteda ispunila je očekivanja, posebice u drugom dijelu utakmice, kada su gledatelji na Camp Nou uživali u spektaklu.

Utakmicu punu uzbuđenja i prilika obilježili su Raphina i Rashford, sve najvažnije dvojica napadača učinili su u drugom dijelu.

U 50. minuti Rashord je ubacio, Alonso je na drugoj vratnici glavom loptu skrenuo u mrežu - 1:0.

Rashford je izjednačio kada je iz zatvorene pozicije zdesna loptu poslao u mrežu, Ter Stegen nije dobro reagirao - 1:1.

Nekoliko minuta kasnije Rashford je prošao desnom stranom, ubacio oštro u peterac, Kounde je između dvojice igrača Manchester Uniteda loptu skrenuo u svoju mrežu - 1:2.

Raphina je u 76. minuti okomito ubacio, Lewandowski je u trku propustio loptu kroz noge, De Gea je ostao stajati dok je lopta završila let u mreži - 2:2.

U 83. minuti Xavi je na opće iznenađenje izvukao iz igre Raphinu, koji nije dobro podnio čudnu odluku trenera.

Do kraja utakmica Barcelona je zatresla okvir vratiju nakon gužve.

Josip Juranović igrao je za Union Berlin u Amsterdamu, gdje gledatelji nisu vidjeli pogodak.

Luka Sučić igrao je do 82. minute za Salzburg u pobjedi protiv Rome.

Lovro Majer igrao je od 77. mnute za Rennes u porazu, Neven Đurasek sjedio je na klupi Šahtara.

Momčad Igora Jovičevića domaće utakmice igra u Varšavi!

Ivan Rakitić odigrao je cijelu utakmicu za Sevillu.

Prve utakmice 1/16 finala Europske lige: Barcelona - Manchester United 2:2 (Alonso 50, Raphina 76/Rashford 53, Kounde 59-ag) Ajax - Union Berlin 0:0, Salzburg - Roma 1:0 (Capaldo 88), Šahtar - Rennes 2:1 (Kryskin 11, Bondarenko 45+1/Toko Ekambi 59), Leverkusen - Monaco 2:3 (Diaby 48, Wirtz 59/Hradecky 9-ag, Diatta 74, Disasi 90+2), Juventus - Nantes 1:1 (Vahović 13/Bias 60), Sevilla - PSV 3:0 (El Nesyri 45+2, Ocampos 50, Gudelj 55), Sporting - Midtjylland 1:1 (Coates 90+4/Ashour 77)