Liga prvaka: Zrinjski prošao na jedanaesterce, Zoran Zekić ispao

Utorak, 18. srpnja 2023. 23:47 Napisao/la  SC
Na kraju slavlje u Mostaru

Zrinjski se plasirao u 2. pretkolo Lige prvaka boljim izvođenjem jedanaesteraca nakon uzvratne utakmice protiv armenskog Urartua.

Gosti su zamalo šokirali Zrinjski u Mostaru nakon što je prvak BiH u prvoj utakmici pobijedio 1:0.

Bilbija je u 27. minuti doveo Zrinjski u vodstvo, Grigoryan (74) je prvo izjednačio, a onda u 90. minuti pogotkom za 2:1 osigurao produžetke u kojima je Kiš iznudio i realizirao kazneni udarac za 2:2.

Maksimenko je opet u 105. minuti doveo goste u vodstvo 3:2, u ruletu jedanaesteraca Zrinjski je bio mirniji.

Bjeloruski BATE morao je uzvratnu utakmicu zbog sankcija igrati u mađarskom Mezőkövesdu, gdje je s 2:0 pobijedio albanski Partizani koji vodi Zoran Zekić.

Partizani je ispao nakon što je u prvoj utakmici remizirao (1:1).