LIGA PRVAKA

Atletico u polufinalu, Barcelona oštećena

Srijeda, 13. travnja 2016. 22:51 Napisao/la  SC

Uzvratne utakmice četvrtfinala: Atletico - Barcelona 2:0 (1:2), Benfica - Bayern 2:2 (0:1)

Atletico je priredio najveće iznenađenje završnice Lige prvaka, eliminiravši Barcelonu pobjedom (2:0) u uzvratnoj utakmici četvrtfinala dvama pogocima Griezmanna

Da Barcelona nije u optimalnoj formi vidjelo se od prve minute utakmice na Vicente Calderonu. Diego Simeone nametnuo je svoj način igre, prepustivši loptu gostima.

Budući da najbolji igrači Barcelone nisu bili na razini, gosti su do odmora uputili samo jedan neopasni udarac u okvir vratiju. Atletico je bio puno konkretniji u okomitim akcijama.

Prije nego što je Griezmann udarcem glavom zatresao mrežu u 38. minuti, Atletico je nekoliko puta navijestio da će vratar ter Stegen imati puno posla do odmora.

Nakon odmora igrao se potpuno drugačiji nogomet. Atletico se povukao do krajnjih granica, madridska momčad praktično nije izlazila iz svog kaznenog prostora tijekom cijeloga poluvremena.

Točnije, izašla je samo jednom organizirano, kada je Filiepe Luiz u 87. minuti pobjegao u kontri, pokušao odigrati prema Grizmannu, Mascherano je igrao rukom u kaznenom prostoru za crveni karton, ali je sudac Nicola Rizzoli pokazao samo na bijelu točku.

Grizemann je postigao drugi pogodak, koji bi Atleticu osigurao produžetke da je Barcelona postignula pogodak.

U 89. minuti Inesta je ubacio u kazneni prostor, Gabi igrao rukom koja je bila u unutar kaznenoga prostora, ali Rizzoli nije pokazao na bijelu točku.

Atletico je zasluženo izbacio Barcelonu u dresu koje je Messi odigrao jednu od najslabijih utakmica ove sezone. Ne služi na čast najboljem igraču na svijetu da 90 minuta bježi od odgovornosti.

Ivan Rakitić odigrao je kao i cijela momčad - bezidejno!

ATLETICO: Oblak, Juanfran, Godin, Lucas Hernandez, Filipe Luis, Fernandez (90+ 3 Savić), Gabi, Koke, Saul Niguez, Carrasco (74 Partey), Griezmann (90 Correa)

BARCELONA: ter Stegen, Dani Alves (64 Sergio Roberto), Pique, Mascherano, Jordi Alba, Rakitić (64 Turan), Busquets, Iniesta, Messi, Suarez, Neymar.

Benfica je šokirala goste pogotkom Jimeneza u 28. minuti, ali je Vidal desetak minuta kasnije osigurao Bayernu prednost pogotka u gostima.

Do kraja utakmice Bayern je plasman u polufinale odradio teže nego što se očekivalo u vrlo zanimljivoj utakmici.

BENFICA: Ederson, Almeida, Jardel, Lindelöf, Eliseu (88 Jović), Fejsa, Renato, Salvio (68 Talisca), Pizzi, Carcela, Raul Jimenez

BAYERN: Neuer, Lahm, Kimmich, Martínez, Alaba, Vidal, Thiago, Alonso (90 Bernat), Ribéry (90+2 Gotze), Müller (84 Lewandowski), Costa

Uzvratne utakmice četvrtfinala Lige prvaka: Atletico - Barcelona 2:0 (1:2) (Griezmann 38, 88-11m), Benfica - Bayern 2:2 (0:1) (Jimenez 27, Talisca 76/Vidal 38, Muller 52)