Hrvatska šestica, Super Mario ponovo zabija

Četvrtak, 06. listopada 2016. 22:39 Napisao/la  SC

Skupina I, utamica 2. kola: Kosovo - Hrvatska 0:6. Mandžukićev hat-trick

Hrvatska reprezentacija pobijedila je Kosovo u Skadru lakše nego što se očekivalo prije svih zahvaljujući izuzetno raspoloženom Mariju Mandžukiću.

Vratio se Super Mario! Nakon duge golgeterske apstinencije tijekom koje ga nije htio pogodak, najbolji hrvatski napadač pokazao je kako izgleda kada ga hoće pogoci.

Mandžukićevim hat-trickom do odmora je otklonjena zadnja primisao da bi Kosovari povijesnu utakmicu pred svojim navijačima mogli pamtiti po pozitivnom rezultatu protiv Hrvatske.

U 6. minuti Kramarić je pravodobno odigrao u prostor, Mandžukić je ušao ispred domaćih braniča, izašao pred Ujkanija i elegantno ga prebacio - 0:1.

U 24. minuti Perišić je idealno ubacio slijeva, Madžukić je u padu u ravni prve vratnice, istodobno ramenom i glavom, loptu poslao u bližu kut. Ujkani je ovog puta barem uspio dotaknuti loptu - 0:2.

U 35. minuti Vrsaljko je ubacio zdesna, Mandžukić u svom stilu nadskočio braniče i glavom loptu skrenuo u mrežu - 0:3.

Sjajni Mandžukić mogao je u 43. minuti postati prvi hrvatski reprezentativac, koji je postigao četiri pogotka u jednom poluvremenu.

Ušao je pravodobno u kazneni prostor slijeva i loše zahvatio loptu u otvorenoj poziciji za udarac.

Što se igre tiče, u sjeni Mandžukićeva briljatnog nastupa odvijala se napadačka igra, koja je mogla zadovoljiti probrane ukuse stručnjaka.

U kreaciji završnice prednjačio je Kramarić na poziciji povučene špice.

Obrana nije baš tako briljantno izgledala, posebicu u prostoru između dviju linija.

Dvaput je uža obrana ispala na bokovima.

U 38. minuti Celina je izašao na lijevoj strani, Subašić je rutinski reagirao.

U 42. minuti Zeneli je izašao na lijevoj strani, ali nije bio pri udarcu.

Početkom drugoga dijela ušao je Mitrović umjesto Ćorluke, koji se odmarao za Finsku.

Mitrović se nije odmarao.

U 68. minuti Brozović je ubacio desnom nogomet s lijeve strane, Mitrović je praodobno osjetio trenutak kada će domaća obrana izaći, ušao u prazan prostor i nogom dočekao loptu u kod druge vratnice - 0:4.

U drugom dijelu igralo se smanjenim intezitetom, domaćini su pokušavali nešto učiniti u nekoliko kraćih razdoblja organiziranog napada, ali je završnica bila nedorečena.

Najbolju priliku da ublaži poraz propustio je Valon Berisha u 80. minuti, kada je Vida uspio blokirati udarac sa 12 metara.

Kazna za promašaj nije stigla u 82. minuti, kada je Rog istrčao sam ispred vratara Ujkanija i promašio ono što igrač Napolija ne bio smio promašiti.

U 83. minuti igrač Intera nije promašio. Uletio je Perišić pravodobno na Kovačićevo dodavanje, pobjegao domaćim braničima, zaobišao vratara Ujkanija i... 0:5.

U 92. minuti Kalinić je zaokružio gostovanje u Skadru efektnim pogotkom sa 17 metara kojim je Kosovo doživjelo težak poraz u prvoj kvalifikacijskoj utakmici odigranoj pred svojim navijačima.

KOSOVO: Ujkani, Peredaj, Pnishi, Pepa, Paqarada, Kryeziu, Rashica, V. Berisha, Zeneli, B. Berisha (58 Halimi), Celina (68 Bunjaku)

HRVATSKA: Subašić, Vrsaljko, Ćorluka (46 Mitrović), Vida, Pivarić, Kovačić, Badelj, Perišić, Brozović, Kramarić (71 Rog), Mandžukić (59 Kalinić)

Skupina I, utakmica 2. kola: Kosovo - Hrvatska 0:6 (Mandžukić 6, 24, 35, Mitrović 68, Perišić 83, Kalinić 90+2), Turska - Ukrajina 2:2 (Tufan 45+1/Jarmolenko 24-11m, Kravets 26), Island - Finska 3:2 (Arnason 37, Finbogasson 90, R. Sigurdsson 90+6/Pukki 21, Lod 39), Kosovo - Hrvatska 0:6 (Mandžukić 6, 24, 35, Mitrović 68, Perišić 83, Kalinić 90+2)

Poredak: Hrvatska 4, Irska 4, Turska 2, Ukrajina 2, Finska 1, Kosovo 1