Prva HNL: Marko Livaja osigurao bodove, Torcida podržala BBB-ovce

Nedjelja, 13. kolovoza 2023. 23:15 Napisao/la  Toni Bilić

Strijelci: 1:0 Livaja (55), 2:0 Livaja (63), 3:0 Dajaku (89)

Žuti kartoni: Ortiz, trener (Slaven Belupo)

HAJDUK: Lučić 6,5, Sigur 7, Šarlija 6, Diallo 6, Melnjak 6,5, Kalik 5 (od 46. Odjidja 6), Krovinović 5 (od 46. Moufi 6), Dolček 6,5 (od 80. Dajaku -), Benrahou 6, Mlakar 5 (od 46. Sahiti 6), Livaja 7.5.

SLAVEN BELUPO: Marković 6,5, Bosec 5, Račić 5, Boras 6, Martinaqa 5,5, Hlevnjak 6 (od 46. Cascini 5), Aqbekpomu 5, Crnac 6, Mioč 5 (od 82. Štrkalj -), Hoxha 5,5, Ortiz 5, (od 63. Manak 5)

Hajduk je tek u drugom dijelu uspio probiti bunker gostiju, Leko je pobjedom s tribina odradio prvu od pet utakmice suspenzije zbog vrijeđanja suca Daria Bela na utakmici Supekupa između Dinama i Hajduka.

Momčad je s klupe vodio njegov pomoćnik Adnan Čustović.

U odnosu na dvoboj s PAOK-om, Leko je izostavio iz početne jedanaestorice Moufija, Odjidjia-Ofoea, Sahitija, Ferra, priliku su dobili Diallo, Kalik, Dolček, Benrahou.

Hajduk je u 15. minuti zatresao mrežu gostiju, strijelac je bio Livaja, no nakon pregleda snimka Lovrić je poništio gol, napadač bijelih napravio je prekršaj nad Bosecom.

Promašio je Ortiz stopostotnu priliku u 24. minuti, nakon centaršuta s lijevog boka ostao je sam, pucao je glavom sa 7-8 metara, nije bio precizan.

U 38. minuti Marković je obranio penal Livaji nakon što je lopta u kaznenom prostoru u ruku pogodila Račića.

U završnici prvog dijela Dolček nije iskoristio izglednu priliku, njegov udarac obranio je Marković.

U poluvremenu su u igru ušli Odjidja-Ofoe, Sahiti, Moufi umjesto Kalika, Krovinovića, Mlakara.

Bolju igru u nastavku susreta domaćini su uspjeli pretvoriti u vodstvo, strijelac je u 54. minuti bio, a tko drugi nego Marko Livaja.

Svoj drugi gol Livaja je zabio u 64. minuti, iskosa s lijeve strane pogodio je suprotni kut sjajnog Markovića, koji je s nekoliko obrana osujetio teži poraz svoje momčadi.

Pobjedu je zaključio Dajaku u 89. minuti, zatresao je mrežu udarcem sa 17 metara.

Torcida je tijekom utakmice dignula transparent u znak podrške uhićenim BBB-ovcima u Ateni (Sloboda BB Boysima) nakon čega je počela međusobna tučnjava na sjevernoj tribini uz pogrdne povike na račun Zagreba i BBB-ovaca s ostalih tribina.